Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ötlet lenne ha így...

Milyen ötlet lenne ha így próbálnánk megfékezni az abortuszokat?

Figyelt kérdés

Ha a mama nem veteti el a gyereket, hanem - amennyiben nem tudja felnevelni - örökbe, vagy állami gondozásba adja, szja-jából 2-3% kedvezményt kapna egész életére, gyerekenként.

A kedvezmény csak az anyára vonatkozna.


Sokkal jobb mintha az állam pénzt fizetne nekik, mivel adókedvezményt az kap aki dolgozik.


Azzal ne jöjjön senki hogy "jaaj tele lennének az árvaházak semmire kellő gyerekekkel, milyen életük lesz szegényeknek", mivel úgy gondolom hogy még mindig jobb az embernek az ilyen élet, mint az ha meggyilkoljuk.


Konstruktív véleményeket várok.


2015. jan. 12. 14:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

# 9


Ha nem kötelező, akkor jó.

Meg is van a szlogen: Szülj az adókedvezményért! :D

2015. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Annak biztos jó, aki szja-t fizet. Én speciel KATA-s vagyok, ergo jelenleg nem motiválna semmire.
2015. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
...sőt, hogy tovább fűzzem, mint becsületes KATÁ-s alany, kifejezette diszkriminálva érezném magam, hogy csak az szja-soknak járna kedvezmény, holott az is megeshet, hogy ők kevesebb adót, járulékot fizetnek mint évi 600 ezer Ft.
2015. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

,,hogyha az anyja úgy gondolja, hogy az a gyerek meg se szülessen, akkor talán jobb is úgy."


Na hát erre mondom én azt hogy 'Nem tudhatjuk, hogy mi lenne jobb. ' Az anya sem tudhatja. Én úgy gondolom hogy ha hagyjuk élni, akkor ő majd eldönti, hogy érdemes-e neki. Egyenlőre úgy látom hogy állami gondozott gyerekek nem követnek el tömeges öngyilkosságot, ebből látszik hogy többségük úgy gondolja megéri élnie. De ha 90%-uk fejbelőné magát 10 évesen még akkor is azt mondanám hogy a fennmaradó 10%-uk miatt érdemes élni hagyni.


Ha megölöd a magzatot, akkor azt már nem lehet visszacsinálni.

Ha életben hagyod még bármikor dönthet úgy hogy nem akar élni. És ahogy látom többnyire ezt választják.


,,Ellenben szerintem a népességet már most is csökkenteni kellene"


Ezt a kört már ezerszer lefutottam ezen az oldalon. Ha egész magyarországot kiírtod, attól sem fog csökkenni a föld népessége. Összeszámoltad hány ember él indiában és afrikában együtt? 2,5 milliárd. Tízmilliós magyarországon még ha évi 100.000-el nőne a népesség az sem osztana, sem szorozna.

Az egész világ india és afrika miatt népesedik túl (márha egyáltalán túlnépesedik, mert a föld talán még el tudna tartani többet is, csak rosszul van elosztva). Attól hogy itt kiírtasz évi 30.000 magzatot, attól ott nem fog változni semmi, fogjátok már fel!!!!


Csak mégvalami, hogy tényleg megérts:

A föld lakossága 2000 és 2014 között egymilliárddal gyarapodott. Európa lakossága kb 7-800 millión stagnált.

TEHÁT HA EGÉSZ EURÓPA KIHALT VOLNA 14 ÉV ALATT, MÉG AKKOR IS NŐTT VOLNA A VILÁG LAKOSSÁGA 300MILLIÓVAL.

Ezt a problémát nem lehet úgy megoldani hogy ott propagálod az abortuszt ahol már amúgy is csökken a népesség. Menjél el afrikába és mond nekik. A globális népesedési problémákat a saját népszaporulatunkkal sem mi magyarok de még európa sem tudná ellensúlyozni mivel A FEJLŐDŐ ORSZÁGOK NÉPESSÉGE 14 ÉV ALATT TÖBBET NÖVEKSZIK MINT EURÓPA--> !!TELJES LAKOSSÁGA!!<-- !!!!! , ha minden gyereket elabortálsz európában, ezt a problémát még az sem oldaná meg, mert ez a probléma nem itt van, hanem délen.


,,ha választanom kellene, hogy ki maradjon meg: egy olyan gyerek, akit tisztességben fel tudnak nevelni és várják a világra jöttét, vagy egy olyan gyerek aki árvaházban nő fel, akkor én a biztos egzisztenciás, örömmel várt gyerekre szavaznék (feltehetőleg jobb gyerekkora lenne és konstruktívabb felnőtt válna belőle). "


Mert akinek nincs szép gyerekkora , nem úszkál az örökségben annak a világra sem érdemes jönni? ezek nélkül nem is érdemes élni? Mondok neked valamit.

Annak ellenére hogy én 'örömmel várt gyerek' voltam, apám 12 éves koromig vert, egészen addig amíg ki nem akartam ugrani az ablakon, és meg nem akartam ölni magamat. Általánosban kiközösítettek.

Akkor szerinted én most haljak meg, mert nem volt szép gyerekkorom? mert nem volt. Mindennek ellenére elég konstruktív felnőtt lettem.


,,Ráadásul úgy gondolom, hogy fiatal fejjel az anya belemehet abba, hogy megszülje majd "átadja" a gyerekét 2-3% adókedvezményért, de később, ha vállal másik gyereket szerintem óriási lelki teher a tudat, hogy volt egy gyerek, akin "pénzért" túladott. "


Ezt már túlerőlteted. Nem hiszem, hogy nagyobb lelki teher lenne az a tudat hogy örökbeadta, mint az, hogy megölte.


,,nem hiszem, hogy az abortusz ellen kellene propagálni."


Ha nem termeljük meg a következő generáció munkaerejét, nem lesz nyugdíjad. Propagálj csak.


# 12/13 Fogalmam sem volt róla hogy van ilyen is hogy KATA. Ezesetben természetesen kiterjeszteném arra is.

2015. jan. 12. 17:39
 15/19 anonim ***** válasza:

azt jónak tartom, hogy nem büntetéssel, hanem jutalmazással akarod rávenni a nőket, hogy ne vetessék el a gyereket. viszont a 2-3% szja kedvezmény nem áll arányban a gyerekbe fektetendő munkával. például ha valaki külföldre költözik, nem ér vele semmit. ha fiatalon teherbe esik és ezért nem végzi el a sulit, nem sok vigasz, hogy majd a minimálbérből kicsit kevesebbet adózik. amíg otthon van a gyerekkel, amúgy sem ér semmit az adókedvezmény, mert nem dolgozik. legalább lehetséges legyen választani, hogy ő vagy a házastársa kéri-e az adókedvezményt!


az a baj az abortuszellenesekkel, hogy csak addig érdekli őket az anya, amíg a gyerek meg nem születik, onnantól le van sz.rva, hogy hogy neveli fel azt. az átlag magyar ember annyit keres, hogy a hosszasan tervezett 1-2 gyerek is komoly anyagi teher. ha végre nőne az életszínvonal és nem egy kilátástalan, mocskosul korrupt ország lennénk, ez a probléma is gyengülne. megnéztem a német és a magyar 2012-es adatokat, ami szerint itthon 36ezer, kint 106ezer abortusz volt abban az évben, vagyis alig háromszor annyi. pedig Németország népessége nyolcszor nagyobb!

2015. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

,,amíg otthon van a gyerekkel, amúgy sem ér semmit az adókedvezmény"


Ez az adókedvezmény egyenlőre csak az örökbeadásra/állami gondozásba adásra vonatkozna. Pont arra van, hogy az ilyenek akik a gyerek miatt nem tudnák elvégezni az iskolát - a mai gyakorlat helyett miszerint megölik - adják örökbe vagy az államnak.

2015. jan. 12. 19:18
 17/19 A kérdező kommentje:
Akik úgy döntenek hogy felnevelik azoknak ott van a családi adókedvezmény.
2015. jan. 12. 19:20
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem értem amúgy, miért cél ezt a területet piszkálni.

2013-ban 35ezer beavatkozás volt. Ezek jelentős része egyébként fiatal iskolás korú lányoknál.


Őket nem fogod adókedvezménnyel meggyőzni, hiszen ők tanulni, iskolába járni akarnak, nem pedig gyereket szülni.


Arról nem beszélve, hogy százezrével mennek el az országból a fogamzóképes fiatalok külföldre, mert vacak hely lett magyarország.


Inkább ezen kell változtatni, nem azokat vegzálni, akik így is nehéz helyzetbe kerültek...

2015. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.


Kérdező, többnyire értem az érveidet, és ha valóban le szeretnéd csökkenteni az abortuszokat, akkor - habár sokat nem nyom a latban - lehet, hogy jó irány a 2-3% permamens adócsökkentés a szülésért és örökbeadásért cserébe.

Egy olyan veszélyét azért látom, hogyha valakinek tényleg számítana a 2-3% adókedvezmény, akkor inkább a nevelőotthonba adást választják a gyerek megtartása mellett.

Ez ellen lehetne megoldás, ha nem (csak) azok kapnának adókedvezményt, akik állami gondozásba adják, hanem MINDENKI, aki megszüli a gyereket.


Ezt persze csak a javaslatodra reagáltam, mert mint írtam korábban szerintem az abortusz intézménye jó (hogy létezik).


A nyugdíjas részre nem tudom mit mondjak. Tudom, hogy nem feltétlen rám értetted személy szerint (jó eséllyel a befektetéseimből, nem az állami pénzből lesz nyugdíjam), hanem a demográfiai probléma egészére, és részben igazad is van.

Ellenben mint korábban valaki megjegyezte, az abortuszok száma most sem magas és többnyire olyan fiatal lányok választják, akik nemcsak hogy nem akarnak még gyereket, de jó eséllyel a gyermekvállalós procedúrát (kimaradás az iskolából, kiközösítés, stb) sem akarják felvállalni.


A demográfiai helyzet megoldására az abortusz intézménye elleni támadás helyett inkább az életkilátások jobbá tételén kellene dolgozni.

Tudom az ellenérvet is, egyes kultúrkörökben - jellemzően a szegényebb régiókban, vagy egyes etnikumoknál - teljesen mindegy a várható életkörülmény, sőt: ott a túlélés záloga a sok gyermek.

Ennek ellenére nálunk, europidoknál egy jobb kilátás bátrabb gyerekvállalással járhat. Inkább erre kellene elindulni, mintsem a fogamzásgátlást erőltetni.


(Személyes példa: feleségemen fiatal korában végre hajtottak abortuszt. Amikor 30-as, minden értelemben felnőtt nő lett biztos egzisztenciával, akkor bele mertünk vágni a gyerekcsinálásba és van 2 szép gyerekünk. Ha annak idején "kötelező" lett volna megtartani a gyerekét, akkor most 1 gyereke lenne, aki apa nélkül nő fel - külföldi apja pedig nem nevelte volna fel -, sokkal rosszabb körülmények között. Az abortusz tette lehetővé számára egy későbbi sokkal jobb családi állapotot.)

2015. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!