Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hallom azt a rádióba,...

Miért hallom azt a rádióba, hogy valaki eltorzult hangon üvölti, hogyan merészeli a kormány elvenni a lehetőséget hogy az emberek dolgozzanak vasárnap?

Figyelt kérdés
Én tíz éve hallgatom a panaszkodást a Sparba, Tescoba és ahova járok, hogy milyen sokat kell dolgozni, hogy kötelező bemenni, stb. Ez nem lehetőség, hanem kényszer és kötelesség volt. Ha valaki nem ment be akkor, amikor mondták, számíthatott arra, hogy kirugják, ez nem lehetőség volt számára! Biztos van ennek jó meg rossz oldala is, de ez egy döntés, amihez lehet tartani magunkat, és nem dől össze a világ, de hogy lehetőségről beszéljen valaki ordítva az kicsit álságos, nem?

2015. márc. 22. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, te egy fityeszes PROVOKATÖR, PROPAGANDISTA vagy!


A kínai gyerekmunka említése szalmabáb érvelés, a téma elterelése!

[link]

(Kínában a korrupt politikusoskat kivégzik, tudtad? ;)

"senki nem védi a jogait?" - ahogy a magánnyugdíjpénztárakat megvédte a fidesz? ;)


"hiszen az volt a lényeg, hogy a vasárnappal ne tehessen senki versenyelőnyre szert" - OMG, milyen versenyelöny? aki jobb szolgáltatást nyújt, nekem megfelelő áron, időben, az nyer.

Legyen nyitva másik bolt, ha jobb valamiben, odamegyek.

Amit te propagálsz az nem verseny, hanem kommunista irányított gazdaság.


"és attól függ mi a cél" - cél nem volt, egy pojáca kitalálta, a többiek pedig beleszőtték a mutyit!

[link]


Kérdező, hadoválsz itt össze-vissza, tisztességételen versenyelönyről, egészséges kis dolgozókról, együtt a családról, de ez mind hazugság, kamu!

2015. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
47%
Miért is jelenti a társadalmi olló szétnyílását, hogy több vásárló van vasárnap mikor van ideje az embereknek vásárolni (főleg a szegényebb rétegeknek), mint pénztáros?
2015. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fideszes, egy szóval sem mondtam, de igazából tök mindegy. Engem nem érdekel hogy OV mit mondott 2011-ben, se az hogy most mit mond, hanem a tények és a megoldások érdekelnek. Olyan értelemben provokatőr vagyok, hogy érdekelt, hogy erről mit gondolnak az emberek, és nagyon szomorú vagyok.
2015. márc. 22. 13:16
 24/77 A kérdező kommentje:

Miért is jelenti a társadalmi olló szétnyílását, hogy több vásárló van vasárnap mikor van ideje az embereknek vásárolni?


Mert nem arról van szó hogy vasárnap van több idő! Neked látszólag arról szól, de nekik arról, hogy vasárnap plusz fogyasztást tudnak generálni! Ezt már kihangsúlyoztam! És aki plusz fogyasztást megengedhet magának az nem a szegény réteg, hanem az átlag fölötti, akármennyire is sajnálja magát, akár te is. Itt a tények és a számok beszélnek.

2015. márc. 22. 13:19
 25/77 A kérdező kommentje:
Kedves LazyJones, nem vélemény, hanem tények, amikről beszélek. Én is tudom hogy a fogyasztás mit generál, de te mindig csak egy lépést gondolkodsz előre, és a régi tankönyvi anyagot szajkózod. A Tesco épületével érvelni nagyon vicces volt, arra inkább nem is reagálnék. Hosszan leírod, hogy milyen visszaforgatott pénz van a Tescoban, de visszaforgatni bárki tud, a kérdés, hogy a nyereséggel mit tesz. Ha magyarok kezében lenne a Tesco, akkor is ugyanez lenne a képlet. Kár hosszan sorolni hogy hány munkát ad a Tesco, ha a nyereséget kiviszi az országból, akkor az sarc, amit vidáman dalolva ösztönzünk. Tudod te mekkora összegről beszélünk? Lapátoljuk ki a pénzt az országból, mert így ma még néhány embernek van munkája, de hogy közben eladósodunk, az senkit nem érdekel. Miközben igenis a magunk lábán is munkát tudnánk adni az embereknek, ha akarnánk, teljesen fölösleges a pénzkilapátolás hozzá. Most próbálok hétköznapi nyelven fogalmazni, hogy mindenki értse, de fogalmazhatnék közgazdaságtani nyelvezettel is.
2015. márc. 22. 13:28
 26/77 A kérdező kommentje:

"kisember szorgalomból kicsit nagyobb ember legyen."


Ez egy hatalmas baromság, és szomorú félreértés. A kisember munkája akkor lesz megbecsülve, és nemzetgazdasági szinten akkor tudnánk függetleníteni magunkat a multiktól és adóságspirál nélkül a magunk lábára állni, ha kisebb gazdaságok, háztáji gazdaságok, kézműves termékek, stb. stb. és nem a tömeggyártás, tömegbeszerzés, standard tojásméretek, stb. stb. Nincs időm most részletesebben írni, de próbáltam érzékeltetni, aki nem elvakult és gondolkodik, talán átmegy neki valami. Ez egy hosszú folyamat, és rövidtávon mindenki vesztese lesz, nem csak a szegények, vagy nem ők leginkább, de ha nem fordítunk irányt, akkor megállíthatatlanul eladjuk az országunkat, ami megfoghatatlan frázisnak hangzik, és ha az ember tudja hogy egy főre hány dollár adóság jut, az olyan nagy, hogy az átlag ember el se hiszi, fel sem tudja fogni. Most talán megfoghatatlan, hogy mit jelent adósnak lenni, majd ha jön egy háború, egy újabb világválság, olajválság, katasztrófa, stb. akkor majd ki fogja a rövidebbet húzni? a szegények vagy a gazdagok? A gazdagok a válságból még gazdagabban fognak kikerülni.

2015. márc. 22. 13:38
 27/77 A kérdező kommentje:

"A mentősök, tűzoltók, sofőrök, stb. sem élvezik azt, hogy heti 7 napon dolgoznak, de ez a meló ezzel jár, és elvállalták akkor, amikor belementek az adott munkahelybe."


Nem lehet mindenre ugyanazt a sémát ráhúzni, néha érdemes gondolkodni is. A mentőkre és tűzoltókra szükség van. A vasárnapi nyitvatartás nem létfontosságú, és azért létezik, mert versenyhátrányba kerül az a multi, aki nem tart nyitva, tehát NEM TEHETI MEG RACIONÁLISAN! Ha viszont szabályozva van, akkor nincs belőle versenyhátrány, tehát nem kerül versenyhátrányba!

2015. márc. 22. 13:40
 28/77 anonim ***** válasza:
30%
Ki az a nekik akiknek nem csak vasárnap van ideje nagybevásárlásra, akik csak a fogyasztást generálják? Valószínűleg te is abba a körbe tartozol akinek a nevén véletlenül lesz egy ház, mikor a kedves apukád vagyonbevallását nézegetik. Legalábbis szerintem életedben nem találkoztál vagy beszéltél még a szegényebb rétegekbe tartozó emberrel, hátköznapi melósokkal. Mert anagy részük dolgozik szombaton is és nem 6 órát meg 8-at melóznak, még ha csak annyit is fizetnek ki nekik, szóval igenis vasárnap volt idejük cska arra, hogy órákat szöszöljenek és megvegyenek mindent amire szükségük volt, nem csak a saját szórakoztatásukra generálták a fogyasztást, mint ahogy te gondolod a kényelmes foteledből.
2015. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
69%
Így meg az a multi kerül versenyhátrányba aki nem teheti meg hogy a családtagját dolgoztatja vasárnap, de csak az számít versenyhátránynak persze amit nem a fidesz szab meg ugye?
2015. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
93%

"Lapátoljuk ki a pénzt az országból" - ez értelmetlen fidesz halandzsa. Miről beszélsz?


Mi a különbség?

- Idejön egy külföldi cég, befekteti a SAJÁT PÉNZÉT, adja a szaktudást, technológiát, fizet ADÓT (sokat, sokfélét), a magyar szolgáltatásokért (pl. energia, közmű) fizet+ÁFA, foglalkoztat embereket, akik szintén fizetnek ADÓT, vásárlásaik után ÁFÁT.

- Kölcsönből felépítjük mi (közben a fele pénzt ellopják elmutyizzák), megveszik a technológiát, jól-rosszul működtetjük, a kölcsön után fizetjük a KAMATOT.


Természetesen, magasabb a nyereség mint a kamat, ezért csinálják, de a kockázatot is ők vállalják!

2015. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!