Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hallom azt a rádióba,...

Miért hallom azt a rádióba, hogy valaki eltorzult hangon üvölti, hogyan merészeli a kormány elvenni a lehetőséget hogy az emberek dolgozzanak vasárnap?

Figyelt kérdés
Én tíz éve hallgatom a panaszkodást a Sparba, Tescoba és ahova járok, hogy milyen sokat kell dolgozni, hogy kötelező bemenni, stb. Ez nem lehetőség, hanem kényszer és kötelesség volt. Ha valaki nem ment be akkor, amikor mondták, számíthatott arra, hogy kirugják, ez nem lehetőség volt számára! Biztos van ennek jó meg rossz oldala is, de ez egy döntés, amihez lehet tartani magunkat, és nem dől össze a világ, de hogy lehetőségről beszéljen valaki ordítva az kicsit álságos, nem?

2015. márc. 22. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
47%

"Ha viszont szabályozva van, akkor nincs belőle versenyhátrány, tehát nem kerül versenyhátrányba!"


Jó, nem kerül versenyhátrányba, de a cba versenyelőnybe kerül.

2015. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
47%

"magunk lábára állni, ha kisebb gazdaságok, háztáji gazdaságok, kézműves termékek, stb. stb. és nem a tömeggyártás" - Ó, igen, vissza a XIX. századba. Volt már ilyen kérdés, 'lezárni a határokat, betiltani a traktorokat, újraindítani a kaszagyárt, és minden közmunkás kaszálhatna'.


Nem a tömeggyártással van a baj (ami gazdaságos), hanem azzal, hogy nem gyártunk semmit!

Miből lehetne bevétele az országnak?

ipar-nincs, szétlopták,

mezőgazdaság-szétverve,

turizmus-elenyésző.

2015. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
47%

"A vasárnapi nyitvatartás nem létfontosságú, és azért létezik, mert versenyhátrányba kerül az a multi, aki nem tart nyitva, tehát NEM TEHETI MEG RACIONÁLISAN!" - hül.eségeket beszélsz. Ráadásul összevissza, elöbb még a 'keményen dolgozó kisemberek' pihenését védted, most a pedig a multikat?!

Melyik multi /nincs/nem volt nyitva vasárnap? Mind nyitva volt!

Vagy a Nemzeti CBA-t véded?

Ez a piaci verseny!


A vasárnapi nyitvatartás nem létfontosságú - mondod te, akkor zárjanak be a cukrászdák, éttermek, a mozik, színházak, strandok, ugye?

Szombaton de. bevásárlás, du. focimeccs, vasárnap reggel templom, majd családi ebéd után a M1hír tv-n megnézzük a Kedves Vezető beszédeit.

Szép új világ.

2015. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
32%

A diákok szívesen mentek vasárnap dolgozni, mert így pénzt kerestek suli mellett. Most majd nem mennek.


Ez kinek jó?

2015. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért pont a boltok?

Ez egy igazán debil indok, hogy hétvégén legyen együtt a család. Mi van pl. a vendéglátóhelyekkel, kocsmákkal, szalonokkal, vagy ott van mondjuk a Boch-ban a négyműszakos munkarend, kötelező hétvégi túlórák.

Ha az az indok, hogy vasárnap legyen együtt a család, akkor ez a sok ember miért nem érdekli a törvényhozókat? Miért csak a boltok legyenek zárva? Semmi értelme ennek a törvénynek.

2015. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
47%

"Mert nem arról van szó hogy vasárnap van több idő!"


De, arról van szó!

Építőiparban dolgozok, hétfőtől szombatig, 7-17-ig, plussz munkába-munkából utazás, eddig vasárnap vásároltam, most kénytelen vagyok egy szabadnapot kérni -természetesen fizetés nélküli- , amíg a főnök meg nem unja! /Nem mellékesen a TESCO olcsóbb, mint a magyar CBA/

2015. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 A kérdező kommentje:
Kedves 27-es: én közalkalmazott vagyok, nem panaszkodom, apukám rokkantnyugdíjas és 20ezer forintot kap havonta, anyukám munkanélküli és semmit nem kap már. Ők vidéken élnek, és a falubeliekkel szoktam még találkozni, hadd ne meséljek. De qrvára mindegy hogy én kikkel beszélek, az a kérdés, hogy amit mondok igaz-e és nem arról kell megítélni, hogy szerinted kikkel beszélgetek, vagy fideszes vagyok-e. Az a nagy baj az országban a közéletben, hogy nem csak a politikában van kötelező szavazás a párttal, hanem már beszélgetni se lehet normálisan, mert ha valamiről van véleményed, akár csak egy résztéma, rögtön elkönyvelnek, hogy jobb vagy bal oldal, és eszerint beszélnek teljesen el egymás feje fölött érdemtelenül a hétköznapokban is, nem csak a parlamentben.
2015. márc. 22. 21:30
 38/77 A kérdező kommentje:
Kedves 29-es, egy autógyár szaktudása más, mint a Tesco-é. A Tesconak nincsen semmi olyan szaktudása, ami nekünk ne lenne meg, és szükségünk is lenne rá. Ez baromság. És a mérleg akárhogy sorolod az ADÓ-kat és minden körforgását a pénznek, az az, hogy konstans módon folyik ki a pénz az országból, ami a körforgás elején a szegényeké volt, ők termelték meg, majd sok-sok körforgás léván átkerült államon és egyéb módokon keresztűl a gazdagok majd a külföldiek zsebébe.
2015. márc. 22. 21:33
 39/77 A kérdező kommentje:
kedves 31-es: az országnak nincsen szüksége arra, ha önfentartó tud lenni, hogy más országoknak eladjon bármit is, egyébként adunk el terméket is, technológiát is, sokmindent, de nem törvényszerű a jóléthez, hogy az ország kifelé termeljen, ez is baromság
2015. márc. 22. 21:36
 40/77 A kérdező kommentje:

"A diákok szívesen mentek vasárnap dolgozni, mert így pénzt kerestek suli mellett. Most majd nem mennek. Ez kinek jó?"


Elég hosszan ecseteltem, hogy hosszú távon az egész országnak jó. Ezért elég nagy baromság kiragadni egy kis csoportot, és a rövidtávú hatástból egyet itt most bedobni, és azon csámcsogni. Egyébként a Tesco-ba be lehet ugrani csak vasárnapra dolgozni diákoknak? Egyébként meg diákok általában távmunkát végeznek, és szombaton is dolgozhatnak, vasárnap meg szórakoznak, ami jellemző, vagy tanulnak, ami meg hasznos az országnak, ha már a közérdeket nézzük.

2015. márc. 22. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!