Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hallom azt a rádióba,...

Miért hallom azt a rádióba, hogy valaki eltorzult hangon üvölti, hogyan merészeli a kormány elvenni a lehetőséget hogy az emberek dolgozzanak vasárnap?

Figyelt kérdés
Én tíz éve hallgatom a panaszkodást a Sparba, Tescoba és ahova járok, hogy milyen sokat kell dolgozni, hogy kötelező bemenni, stb. Ez nem lehetőség, hanem kényszer és kötelesség volt. Ha valaki nem ment be akkor, amikor mondták, számíthatott arra, hogy kirugják, ez nem lehetőség volt számára! Biztos van ennek jó meg rossz oldala is, de ez egy döntés, amihez lehet tartani magunkat, és nem dől össze a világ, de hogy lehetőségről beszéljen valaki ordítva az kicsit álságos, nem?

2015. márc. 22. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 A kérdező kommentje:

"Építőiparban dolgozok, hétfőtől szombatig, 7-17-ig, plussz munkába-munkából utazás, eddig vasárnap vásároltam, most kénytelen vagyok egy szabadnapot kérni"


ne haragudj, tényleg sajnállak, hogy eddig szabadnapot vettél ki, hogy vásárolhass, és nem arra hogy pihenj, főleg, ha ennyit dolgozol, de van egy praktikus tanácsom, ha már Tesco-ról van szó, ők egy buszjegy áráért kiszállítják házhoz a heti bevásárlásodat és semmi dolgod vele, még a benzint is megspórolod

2015. márc. 22. 21:43
 42/77 anonim ***** válasza:

"van egy praktikus tanácsom, ha már Tesco-ról van szó, ők egy buszjegy áráért kiszállítják házhoz a heti bevásárlásodat és semmi dolgod vele, még a benzint is megspórolod"


Tudod névtelen harcos, én szeretem megnézni-megfogni, amit megveszek, esténként meg nem a gépet bűvölöm, hogy mit rendeljek /nem mellékesen, amíg a mi pénzünkből élsz, ne oszd az észt!/.

2015. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes minden más országban jól megvannak a multik és valahogy mégse tűnik el a pénz azokból az országokból lehet mégse úgy működik a gazdaság ahogy te láttad az M1-ből? Nem tudom hogy gondolod te a multik működését, de nem küldik haza Angliába a profitot, hanem külön cégcsoport van minden országban önálló vezetéssel és a profit is az országban marad. Amúgy meg itt van a CBA mire költi a pénzét ha már az országban marad, mert nem a Tescoban vásároltam: [link]

És a kereskedelem ugyanolyan szaktudás mint minden más ha a Tesco jobban árazza atermékeit és be tud szerezni mindent amire egy embernek szüksége van más bolttal ellentétben akkor arra a cégre szükség van, feltéve hogy nem burzsuj az ember.

Mutass 1 országot ami önfenntartó, megsúgom nincs ilyen ország, nincs ország ami a banántól, a fenyőfáig (máig használnak élő fenyőt karácsonyfának mielőtt megkérdeznéd mire), a számítógép mikrochipjétől az atomerőmű üzemanyagkazettáiig le tud gyártani, megtermelni mindent. Ja hogy nem gondoltál bele abba amit írsz, nyugi erre az elején is rájöttem.

Nem ecsetelted hosszan, hogy miért nyereséges ez hosszútávon csak annyit hajtogatsz, hogy nem megy ki a tőke az országból ami hatalmas baromság, főleg hogy tudjuk mi a szokás ma Magyarországon a gazdagoknál, hogy Louis Vuitton termékeket vásárolnak, a franc tudja milyen külföldi paradicsomban nyaralnak, és svájci bankban tartják a pénzüket (óh hát az nem számít biztos kap a Bahamákon elköltött pénzből a mi országunk is).

Egyébként a diákok olyan munkát végeznek amit sikerül találniuk és igen rengetegen Tescoztak és diákszövetkezeteknél 1-2 napos melókat is el lehet vállalni amiket főleg hétvégére szerveztek. Arról nem is beszélve hogy megint ott tartunk az állam dönti el ki mikor mit dolgozhat.

2015. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 A kérdező kommentje:

sokmindent az állam dönt el, ennél sokkal fontosabb dolgokat is


A Tesco, Penny, az Auchan, az Aldi és a Spar sem fizetett az utóbbi években egyetlen forint adót sem!

2015. márc. 23. 00:01
 45/77 A kérdező kommentje:

"Tudod névtelen harcos, én szeretem megnézni-megfogni, amit megveszek, esténként meg nem a gépet bűvölöm, hogy mit rendeljek"


bocsánat, ez csak egy ötlet volt, mert bár nem a gépet bűvölöd, de ide irogatni van időd és van neted, ezért gondoltam hogy praktikus tanács, ráadásul azt mondtad hetenete egyszer vásároltok a Tescoban ezért feltételezem, hogy jól ismeritek a termékeket és sok tartós élelmiszert és 21 napos tejet vesztek, ami egy hétig kitart, de ha nem hát nem, ha nézegetni akarod, akkor nézegessed, de azt hittem ennél nagyobb bajok is keserítik az életedet az elmondásod alapján, én tényleg segíteni próbáltam

2015. márc. 23. 00:15
 46/77 A kérdező kommentje:
és ez az adókerülési időszak a válság utáni időszak volt, némi mutyival, de azelőtt sok milliárd osztalékot fizettek ki külföldre, mert rosszul tudod a magyar Tesco nem itthoni leányvállalat!
2015. márc. 23. 00:21
 47/77 A kérdező kommentje:

"tudjuk mi a szokás ma Magyarországon a gazdagoknál, hogy Louis Vuitton termékeket vásárolnak"


hogy megteheti, az nem az ő hibája, azért mi vagyunk a felelősök, pont azért mert nem szabályoztuk le, hogy ne lehessen értékteremtés nélkül ekkora vagyont keresni, az a vicces, hogy pont ugyanahhoz lyukadunk ki, csak nem látod

2015. márc. 23. 00:39
 48/77 A kérdező kommentje:

"Mutass 1 országot ami önfenntartó, megsúgom nincs ilyen ország"


nincs, de lehetne, és én csak azt mondtam, hogy nem a GDP-t kell növelni a jólétért


ha létezik önfenntartó falu, ami létezik idehaza is, akkor létezhet önfenntartó ország is, és régen létezett is, és egyébként meg ma már szinte mindent meg is tudna csinálni bármelyik ország, csak szívesebben csináltatja Kínában

2015. márc. 23. 00:43
 49/77 A kérdező kommentje:

"ha a Tesco jobban árazza atermékeit akkor arra a cégre szükség van, feltéve hogy nem burzsuj az ember."


hát ha neked megér a jó árazás tudománya annyit, hogy több tízmilliárd osztalékot kivigyenek az országból, akkor rendben

A Tesco azért tud jól árazni, mert multi, és nem munkahelyeket teremt, hanem munkahelyeket vesz el relatíve, ahhoz képest ha helyette másoknak adhatna teret, és akkor a lenyomott felvásárlói árakról még szó sem esett, te lökött

2015. márc. 23. 00:49
 50/77 anonim ***** válasza:
47%
Azok a lenyomott felvásárlói árak lenyomva is maradnak mivel van konkurenciája a Tesconak persze véletlenül se szólnék bele a gondolatmenetedbe. Arról nem is beszélve hogy osztalékot a részvényeseknek fizetnek ki és nincs korlátozás, hogy csak brit állampolgár vehet részvényt, te is vehetsz részvényt és kapsz pénzt a Tesco brit profitja után ha innen akarod nézni az ügyet, mert ennyire egyszerű vagy.
2015. márc. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!