Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hallom azt a rádióba,...

Miért hallom azt a rádióba, hogy valaki eltorzult hangon üvölti, hogyan merészeli a kormány elvenni a lehetőséget hogy az emberek dolgozzanak vasárnap?

Figyelt kérdés
Én tíz éve hallgatom a panaszkodást a Sparba, Tescoba és ahova járok, hogy milyen sokat kell dolgozni, hogy kötelező bemenni, stb. Ez nem lehetőség, hanem kényszer és kötelesség volt. Ha valaki nem ment be akkor, amikor mondták, számíthatott arra, hogy kirugják, ez nem lehetőség volt számára! Biztos van ennek jó meg rossz oldala is, de ez egy döntés, amihez lehet tartani magunkat, és nem dől össze a világ, de hogy lehetőségről beszéljen valaki ordítva az kicsit álságos, nem?

2015. márc. 22. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
91%
Azt meg fejtsd már ki bővebben hogyan lehetnénk önfenntartók azon kívül, hogy lemondunk a déli gyümölcsökről, az atomerőműről vagy bármiről ami külföldi szabadalom alatt áll, mint az üdítők csokik nagy része.
2015. márc. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy önfenntartó kéne lenni 100%-ig, csak azt hogy a jólét hosszú távon nem feltétlenül a GDP növekedésétől függ (csak addig, amíg lehet a természet és más pl. keleti v. afrikai országok kárára növekedni) ill. hogy a jólétet máshogyan is el lehet érni. Légyszives ne kérdezd meg harmadszor is ugyanazt. Egyébként meg qrvára nem kell a jóléthez Coca-Cola, de még csoki se, nagyon szomorú, hogy ilyent képes vagy leírni.
2015. márc. 23. 08:52
 53/77 A kérdező kommentje:

"te is vehetsz részvényt és kapsz pénzt"


természetesen, csak qrvára nem tartozik a témához, mert hogy a magyar felsőosztály mibe fekteti a pénzét, ami van, az független attól, hogy mennyi van, ne keverjük össze a dolgokat, praktikusan nem magyarok a részvényesek, és ha van egy-kettő, akkor az semmivel sem másabb, mint a CBA igazgató kocsija, amit már korábban elítéltünk. Természetesen az is hozzájárul az egyenlőtlenségekhez és a pénz külföldre viteléhez. Elnézést ha rosszul fogalmaztam, ebből a szempontból a CBA is multi.

2015. márc. 23. 08:56
 54/77 anonim ***** válasza:
47%
De igenis kell a jóléthez, hogy ha megkívánok valami élelmiszert akkor azt megvehessem, már nem a kommunizmusban élünk. Részvényt meg bőven vehet bárki valószínűleg csak 1-2 dollár darabja, már rég nem abban a világban élünk, hogy részvényeket csak a multimilliomosok vásárolhatnak, amúgyis el kéne fogadni, hogy az Európai Unió tagja vagyunk a tagállamok között folyhat a pénz, ha egyenlőtlen a dolog úgyis újraosztják utána. És álságos kiállni a törvény mellett mivel a CBA nyitva lehet vasárnap is, vagy mostmég a COOP is természetvédelmi területen.
2015. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 A kérdező kommentje:
A jóléthez nem kell az, hogy megvehess bármit amit akarsz! Ekkora hülyeséget hogyan lehet leírni?
2015. márc. 23. 10:05
 56/77 anonim ***** válasza:
47%
Hallgatlak akkor mi tartozik bele a jólétbe ha nem az, hogy az ember kielégíti az alapvető szükségleteit és vágyait?
2015. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező, bevallom, nem is volt türelmem végigolvasni a sok sületlenségedet, de most tartom legigazságtalanabbnak, hogy a kérdező hozzászólásait nem lehet lepontozni haszontalanság miatt.

A szabad akarat korlátozását tartom rossznak, még ha úgy is lenne, ahogy te gondolod, hogy vasárnap csak haszontalan dolgokat vesznek az emberek, többi nap meg hasznosat, és ha vasárnap nem lesz nyitva bolt, akkor az emberek csak hasznos dolgokra költik a pénzüket... Kikérem magamnak, hogy Orbán vagy akármelyik politikus gyámkodjon felettem!

Az az álságos igazán, hogy a kocsmák sörözők bezzeg nyitva lehetnek vasárnap, és a vendégek mehetnek totál részegen haza... Melyik a hasznosabb?! Volt hatástanulmány, mint írtam már korábban, kiderült, hogy mennyi negatív következménye lenne, sok család megélhetését tenné tönkre, akkor nem azért morognának, hogy vasárnap kell dolgozni, hanem azért, hogy nincs munkájuk. Sokan morognak, hogy kevés a fizetésük, de ha hirtelen 300E-re emelnék a minimálbért, akkor szerinted hány munkahely, vállalkozás szűnne meg, hány cég vándorolna ki Romániába, Kínába, stb. Persze lehet jönni azzal, hogy jobb is, hogy a gonosz multik kitakarodnak, de nem csak ők pusztulnának, hanem a munkavállalók is.

De menjünk tovább akkor a dologban: a vasárnapi internetet - merthogy sok haszontalan dolog van a neten - is érdemes lenne beszüntetni? Tévét betiltani, esetleg egyenesen az áramszolgáltatást... Hol lenne a határ? Tényleg, a határon túli vásárlás megelőzése érdekében nem kéne a hétvégén lezárni a határt, hogy ne játsszák ki a törvényalkotók szándékát? Vagy elég lenne minden határátkelőn személyi motozást tartani, és az árukat elkobozni? Tudod, ha már lúd, legyen kövér! Vagy Kövér Lacika!

2015. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 A kérdező kommentje:

"haszontalanság miatt"


30 hozzászólás volt eddig, nem nevezném haszontalannak, ha vitáznak az emberek valamiről, ami úgy látszik sokakat érdekel, ha szerinted haszontalan, akkor ne szólj hozzá, helyette szólj hozzá más sokkal elmésebb kérdésekhez, amiket tinilányok kérdeznek a GYK-n, mert a közt érintő dolgokról kár is véleményeket ütköztetni



"ahogy te gondolod, hogy vasárnap csak haszontalan dolgokat vesznek"


NEM ezt állítottam, hanem azt, hogy plusz fogyasztást generálnak, ami tény, nem vélemény, és mellette természetesen megveszed a szükséges kenyeret és tejet is, és ha nem tartod magadra érvényesnek, ne köss bele, mert ez statisztikai adat, nem Józsibácsiról beszélek a szomszédban, hanem több százezer ember átlagáról


"kikérem magamnak, hogy Orbán vagy akármelyik politikus gyámkodjon felettem!"


Nem Orbán, de az állam elég sok mindenben gyámkodik feletted, amit kikérhetsz magadnak. Például kötelező iskolába adnod a gyerekedet, kötelező oltást beadatnod neki, bele a vérébe, megszúrkál az állambácsi. És még sorolhatnám, de nem sorol olyan hosszan mint te, mert attól nem lesz jobban igazam.


"Az az álságos igazán, hogy a kocsmák sörözők bezzeg nyitva lehetnek vasárnap"


Nem mondtam, hogy a kocsmákat ne zárjuk be. Egyébként meg ha valaki a kocsmában pihen, hát tegye :)


"nem csak ők pusztulnának, hanem a munkavállalók is"


Ez egy nagy baromság. Már mondtam, hogy a multik kevesebb emberrel csinálják azt, amit egyébként több emberrel lehetne csak. Ilyen nehéz felfogni? És ha nem pénztáros és árubeszerző lenne az ország fele, ami nem értékteremtő munka, hanem kapálna a kis gazdaságában amit a panelje helyett venne falun, akkor megpusztulna? Sajnos előbb utóbb rá fog kényszerülni sok ember, de akkor már késő lesz, mert már annyira urbanizálódott, hogy tényleg megpusztulna, mert azt se tudja mi fán terem a kert.


"Kövér Lacika!"


Az internettől a határlezáráson keresztül eljutottál idáig. Gratulálok az érveléstechnikádhoz.

2015. márc. 23. 15:32
 59/77 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok arra a statisztikára ami kimutatja, hogy plusz fogyasztást generál a vasárnap vásárlás. Szóval inkább mutasd meg ahelyett, hogy utalgatsz rá légyszíves.
2015. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 LazyJones ***** válasza:
100%
Nem vitáznak az emberek. Büfögöd a baromságaidat, amit kb. megpróbál 10 ember racionálisan lereagálni, minden nemű eredmény nélkül. Ennyi erővel értelmes dolog labdát dobálgatni a falhoz, elvégre, mindig pattan egyet...
2015. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!