Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik nyer 2018-ban a...

Ha a Jobbik nyer 2018-ban a fiatalok többsége vissza fog jönni külföldről? Tényleg mindenhol bevezetnék a min.80%-os nyugati béreket?

Figyelt kérdés

Ilyet mondott Vona, és ebben teljesen igaza van, hogy ha kell törvénnyel is be fogják vezetni a Nyugat-Európai béreknek minimum 80%-áért dolgoztathatnak a cégek. Mert ugye Európában vagyunk, és európai bérek kellenek itt is.


Ez szerintem biztosan haza fogja csalni a kint güriző, mosogató, kulimunkázó fiatalok jelentős részét, mégis jobb egy magyar közegben élni, mikor magyar vagy, ez az anyanyelved, nem kéne gagyognod minden más nyelvet, csakhogy meg tudj élni bevándorlóként, megaláztatások között..


Nekem vannak rokonaim, fiatalok 20-25 évesek, és úgy bánnak velük elmondásuk szerint, mint az állatokkal, még azért a kinti minimálbérért is. Szerintem nem érzik jól magukat kint a megélhetési kivándorlók.


2015. ápr. 13. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
92%
És miből teremtenék elő? :D Én maximálisan támogatom a nyugati bérezés bevezetését, ha azt nem tőlem szedik be adóként :D:D:D
2015. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
90%

Nincsen olyan, hogy bevezetnék a jelenleginél magasabb béreket, a bérek a munkaerő piaci kereslet-kínálattól függenek, aki azt hiszi, hogy ha az X párt jut hatalomra az Y párt helyett, akkor eljön a Kánaán, az nagyot téved.


Emellett kétlem, hogy egy a jelenlegi kormánynál is piacellenes, gazdaságpolitikailag a szélsőbalon elhelyezkedő párt fellendülést hozna.

2015. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
83%

Vissza jönni nem feltétlen fognak, inkább a kivándorlást akadályozná meg. Aki szakmával dolgozik külföldön, az nagyon is jól él ott, ők maradnak kint.


Majd inkább akkor beszéljünk erről, ha tényleg meg is valósítják, ígéretnek elmegy de nem lehet csak úgy hipp hopp kétszeresére emelni a fizetéseket.

2015. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
100%
Oké, egy dolog érdekel. Bevezetik a min. 80%-os nyugati béreket. Hogyan? :) Valaki tud erre választ adni?
2015. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
88%
A béreket nem lehet hatóságilag megszabni. Aki ezt nem érti, az egyszerűen ostoba.
2015. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
100%
Miből teremtik elő a vállalkozások a háromszoros béreket?
2015. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
97%

5:

Az a baj, hogy a választók többsége pontosan ilyen ostoba. Mikor a kormány hatóságilag akarja szabályozni az árakat, hogy a kifli olcsóbb legyen, akkor tapsikolnak. Csak már kevés nekik a Fidesz piacellenessége, durvább anyagot akarnak tolni...


Sajnos a Kádár rendszer durva pusztítást végzett a fejekben.

2015. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 TamásTóth ***** válasza:
100%

Egyrészt nincsen olyan, hogy "Nyugat-Európai" bérek, mivel más a minimálbér Franciországban és más Németországban és Angliában, vagy esetleg Spanyolországban. Melyiknek lenne a 80%-a?


Másrészt ez ha mondjuk 1000 Eurót vbeszek alapul minimálbérnek azt jelentené, hogy körübelül a 3-szorosára kéne emelni a minimálbért. Na már most, ha én egy kis vállalakozó vagyok és foglalkoztatok 2-embert asztalosként mondjuk, az azt jelenti, hogy a kötlségeim máris meg 6-szorozodtak a bérek miatt. (ha eddig minimálbéren volt) Kiváncsi lennék honnan termeljem ki, ha eddig sem tudtam.


A másik meg, hogy komolyan gondoljátok, hogy ha ilyen egyszerű lenne a megoldás, hogy felemeljük a béreket, akkor nem tenné ezt mindenki mindenhol a világon?


A közgazdaságtan ne milyen egyszerű. Ezek csak politikusok, akik szavazókat akarnak szerezni, aztán ha tényleg meglépnék ezt összemolna a gazdaság. (A multik még esetleg kitudnák fizetni a béreket, de a kkv-k biztosan nem.)


Ezentúl a bérek alakulása a termelékenysgtől függ nagyban, amíg a németeknek 2-4-szerese a termelékenységük mint nekünk, addig ne gondoljuk már, hogy ugyanazt érdemeljük mint ők. (És ez nem a munka hatékonyságára vonatkozik.)


Már korábbi krédéseknél is leírtam, hogy gazdaságilag miért alacsony a bérszinvonal M.O-n, ileltve az árak miért "nyugatiak":


A bérekről:

1: A termelékenysége M.O-nak jóval alacsonyabb mint azokban az országokban ahol jobbak a bérek.

2: Nincsenek erős szakszervezetek, a jelenleg elfogadott közgazdasági tétel szerint a szakszervezetek erőségétől függő a bér alakulása az egyes ágazatokban/országokban (persze nem figyelmen kivül hagyva a termelékenységet).


Tehát mivel szakszervezetek nincsenek/gyengék M.O-n ÉS a termelékenységünk se a legjobb, ezért nem lesznek nyugati bérek.


Az árakról:


Arra , hogy nyugati árak vannak azt tudom mondani, hogy a szabadkereskedelem (mert az van) azoknak a termékeknek az árát, amik mozgathatóak a világpiaci ár fele tolja. Ezért van az hogy nem sok különbség van ha itt M.O-n akarsz venni 1 kg sajtot vagy NémetO-ban.


A nem mozgatható áruk ára különbözik, mivel a szabadkereskedelem erre nincs hatással (értsd ha valaki egy étteremben jobbat azonos áron vagy olcsobbat azonos minöségért add, akkor se fog az ember Németországra menni ebédelni minden nap (mert nicns rá lehetősége) Ezért van az, hogy a szolgáltatóiparban lévő árak M.O-n jóval elmaradnak a nyugatiaktól.(Hotel,nyaralás,wellness,éttermek, stb) A lakás árak is ezért jóval alacsonyabbak itt például.


Ajánlom a cikk elolvasását:

[link]

2015. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
97%
Eccerű. Az árak is a háromszorosukra nőnek. A magyar kkv-k jelentős része instant tönkremegy. A külföldi vállalatok szintén átteszik a termelést a szomszédos államokba, vagy Kínába. Majd lesz közmunka 400 ezerért, csak egy kiló kenyér is egy ötös lesz, ha éppen lehet majd kapni.
2015. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
17%

"A béreket nem lehet hatóságilag megszabni. Aki ezt nem érti, az egyszerűen ostoba"


A minimálbér szerinted mit?


Amúgy az állami alkalmazottak bére erősen befolyásolja a versenyszféra béreit az alternatíva miatt.

2015. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!