Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik nyer 2018-ban a...

Ha a Jobbik nyer 2018-ban a fiatalok többsége vissza fog jönni külföldről? Tényleg mindenhol bevezetnék a min.80%-os nyugati béreket?

Figyelt kérdés

Ilyet mondott Vona, és ebben teljesen igaza van, hogy ha kell törvénnyel is be fogják vezetni a Nyugat-Európai béreknek minimum 80%-áért dolgoztathatnak a cégek. Mert ugye Európában vagyunk, és európai bérek kellenek itt is.


Ez szerintem biztosan haza fogja csalni a kint güriző, mosogató, kulimunkázó fiatalok jelentős részét, mégis jobb egy magyar közegben élni, mikor magyar vagy, ez az anyanyelved, nem kéne gagyognod minden más nyelvet, csakhogy meg tudj élni bevándorlóként, megaláztatások között..


Nekem vannak rokonaim, fiatalok 20-25 évesek, és úgy bánnak velük elmondásuk szerint, mint az állatokkal, még azért a kinti minimálbérért is. Szerintem nem érzik jól magukat kint a megélhetési kivándorlók.


2015. ápr. 13. 13:23
 71/93 anonim ***** válasza:

#69


Nem a létminimum alattiak tartják a pénzüket a bankban.

A multik béremelését sem minden esetben a magyar fogyasztó fizeti.

Az eü-t a tb-d finanszírozza nem tudom mit beszélsz itt alanyi jogról.

#70


A költségvetés publikus szerintem olvasd át mielőtt még a kérdésben felvetettnél is populistább felvetéseid lesznek.

2015. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 qqqxxx ***** válasza:
93%
Ez kb olyan szinvonalu logika, mint hogy "ha tul keves a penz, egyszeruen tobbet kellene nyomtatni" :D
2015. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:

"A költségvetés publikus szerintem olvasd át mielőtt még a kérdésben felvetettnél is populistább felvetéseid lesznek."


Ebben mi a populista? Megmondanád?... akkor a magyar állam egy jól működő korrupciómentes, kivalló svájci óra.


Ha ezt akarod hallani akkor legyen...

2015. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
Ezért ilyen népszerű a Jobbik és a többi gyökér párt, mert az ország tele van ilyen mucsai bugrisokkal, mint a kérdező.
2015. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:

#73


Ha mondjuk leszorítanák a bürokráciát, lenne belőle 4000-5000 milliárd mondjuk ez elég kamu populista szöveg.

2015. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:

"A közszférában millás fizetések vannak, most mondj egy olyan cégvezért aki megközelítőleg ennyit keres az országban? van mondjuk 500-600 fő.. gyárigazgatók stb..."


Ha a millas fizetes alatt minimum 1.000.000 havi bruttot ertesz, akkor azert ilyenbol nagyon sok van az orszagban, szerintem tizezrevel vannak.


Csak az Audiban tobb szaz van.

2015. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:

"Csak az Audiban tobb szaz van."


Miért fáj neked, h az Audi mennyit fizet a vezetőinek? Az versenyszféra, ő pedig közszféráról beszélt.

2015. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
elolvastad mire valaszoltam?
2015. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:

"Csak az Audiban tobb szaz van."


Az efféle szövegektől hátast tudok dobni. Nem most jöttem a felvédőről hogy ilyeneket bevegyek: "Foglalkoztatottak száma: >11000 fő. Felsőfokú végzettségűek aránya: 20%"


Ez 2200 ember, ha ebből neked mindenki milliókat keres akkor hidd el, amúgy 300-400 bruttónál megáll a dolog. A csop vez. olyan 500-600 bruttó, az osztályvezető és hasonló kaliberűek keresnek milla fölött. Ebből mennyi is van? 20-30f fő Kb.


Egyébként ha valaki szerint populista bolond vagyok (bár kétlem hogy a szó értelmével is tisztában van), mert le mertem írni hogy 5000 milliárd, az gondolja azt.


De lehet számolgatni, hogy milyen pénzkidobással működik a magyar államháztartás. Van ugye települési önkormányzat, (2500 fő alatt össze vannak vonva, de polgármester kettő van), után járási igazgatás, majd megyei, utána országos. Az 4 szint, aktatologatók hadával, ráadásul ha nincs munka majd ők csinálnak. A kis falusi önkormányzatoknál is van "gazdasági bizottság", meg "szociális bizottság" jellemzően a képviselők a tagjai, egy 1300 fős településen, nettó 200e csak a kéthetenkénti ülésért, ráadásul 6 van belőlük


Szorozgassatok egy kicsit ez mennyibe fáj az adófizetőknek.


Beszélgessünk egy kicsit a minisztériumokról:


9 miniszter havi 1.101.900 Ft=9.917.100 Ft


53 db Államtitkár havi 997.200 Ft=52.851.600 Ft


101 db helyettes államtitkár: 750.000 Ft: 75.750.00 Ft


38d db Miniszteri biztos(rejtély de van aki 2 millát keres): legyen 1 milla: ez 38.000.000 Ft


Ez havi szinten: 175 millió alapilletmény, éves szinten 2,1 Milliárd. Ismétlem ALAP ILLETMÉNY


Helyettes államtitkárokat, és a miniszteri biztosokat kirugnám alapból a fenébe: +1 milliárd. Éves szinten. Már csak 4999 Milliárdot kell összeszedni.


A fentieket csak ezért írtam le, mert ilyen szisztémával, ki lehetne rúgni a fele aktatologatót, és lefelé csak terebélyesedik a dolog, hol vannak még az önkormányzatok, különböző semmire sem való bizottságok és az azok után kapott százezres illetmények.


Lenne egy sanda gyanúm, ha rászabadítanának egy normális embert a Magyar kormányzatra (vagy egy Németet :D) Félmillió állástalan politikus hazája lennénk.

2015. ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:

"Az efféle szövegektől hátast tudok dobni. Nem most jöttem a felvédőről hogy ilyeneket bevegyek: "Foglalkoztatottak száma: >11000 fő. Felsőfokú végzettségűek aránya: 20%"


Ez 2200 ember, ha ebből neked mindenki milliókat keres akkor hidd el, amúgy 300-400 bruttónál megáll a dolog. A csop vez. olyan 500-600 bruttó, az osztályvezető és hasonló kaliberűek keresnek milla fölött. Ebből mennyi is van? 20-30f fő Kb. "



Nem vagy tisztaban az Audis viszonyokkal, en meg igen, mivel 7 evig dolgoztam ott, es nagyon sok baratom is van, aki meg mindig ott dolgozik.


Az Audiban tobbszintu vezetoi struktura van, a legalacsonyabb szint akinek mar szemelyugyi felelossege is van az un. MK3as szint, folotte van az MK2 es MK1.


MK3-bol az Audiban saccra van 200 de lehet hogy tobb. egy cimboram MK3, a havi fizetese 1,3 millio brutto premiumokkal es egyeb juttatasokkal egyutt, plusz van szolgalati kocsija.


Mernokkent is meg lehet keresni 800e-1mill brutto korul, ha mar ott vagy nehany eve, es jo tapasztalatod van.


Vezeto ismeroseim panaszkodtak hogy mernokoket keresnek, 1-2 ev tapasztalattal az 500 bruttot megadnak, de nem talalnak embert....


Az Audi Hungaria penzugyi jelentesei amugy nyilvanosak, kikereshetem neked a legutolsot, abban vannak adatok a fizetesekrol is.

2015. ápr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!