Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Jobbik nyer 2018-ban a...

Ha a Jobbik nyer 2018-ban a fiatalok többsége vissza fog jönni külföldről? Tényleg mindenhol bevezetnék a min.80%-os nyugati béreket?

Figyelt kérdés

Ilyet mondott Vona, és ebben teljesen igaza van, hogy ha kell törvénnyel is be fogják vezetni a Nyugat-Európai béreknek minimum 80%-áért dolgoztathatnak a cégek. Mert ugye Európában vagyunk, és európai bérek kellenek itt is.


Ez szerintem biztosan haza fogja csalni a kint güriző, mosogató, kulimunkázó fiatalok jelentős részét, mégis jobb egy magyar közegben élni, mikor magyar vagy, ez az anyanyelved, nem kéne gagyognod minden más nyelvet, csakhogy meg tudj élni bevándorlóként, megaláztatások között..


Nekem vannak rokonaim, fiatalok 20-25 évesek, és úgy bánnak velük elmondásuk szerint, mint az állatokkal, még azért a kinti minimálbérért is. Szerintem nem érzik jól magukat kint a megélhetési kivándorlók.


2015. ápr. 13. 13:23
 81/93 anonim ***** válasza:

13:03


Mondjuk már elkanyarodtunk a témától, de gyanítom, hogy inkább egyéni megállapodás tárgya az ilyen kaliberű fizetés.


Bosch-ból indultam ki, de nálunk szarok a fizetések. Én 3. éve dolgozom a brutto 330e+cafeteria, bónusz nuku, gondolkozok a váltáson, de érdekes mód nem találtam annyi állást. Bár jómagam létesítményszerelő-üzemeltető vagyok, és ebben is dolgozom, az Audinál nem akartak többet adni, pontosabban nem is érdekelte őket, mert egy külsős cég volt erre a feladatra, és ők sem akartak többet fizetni. Így maradtam seggemen.


Ezt csak ezért írom, mert nekem rossz tapasztalat van velük, Kelet-Magyarországon vagyok, aztán Győrben nem képesek többet fizetni, annyival is megelégedtem volna ha 50 ropival többet ad, már csak lakhatás miatt is.


Most a Mercedest céloztam be, be is hívtak. Majd kiderül.


Számomra akkor is hihetetlen, hogy 2200 ott dolgozó diplomásból 1000 milliókat keres, szerintem ez valamilyen szinten nagyotmondás. Ismertem én is olyan, aki fényezte magát, hogy ugyan abban a munkakörben 500e huffot keres, aztán kiderült hogy fenét.


Egyébként ezt normális cégeknél sem a munkáltató, sem a kollégák nem kötik egymás orrára, már csak bérverseny miatt sem.


Egyébként nem sajnálom tőlük, akinek versenyszférában ennyit fizetnek, az tud valamit(nem úgy mint a politikusoknak). De gondolom kutatás/fejlesztés az amit jól megfizetnek.

2015. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni a semmiért...de ez csak egy vélemény, az én véleményem, úgy hogy nem vagyok sem Zsidó sem Cigány, sem felvidéki sem semmi. Magyar vagyok.


Az én meglátásom az, hogy reménykedem abban, mire/ha a jobbik hatalomra kerül, én már nem leszek itt, avagy sikerül addig elmennem ebből az országból, és elvinni a családom is.

2015. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:

"Bosch-ból indultam ki, de nálunk szarok a fizetések. "


Hat ja, ez a kulonbseg Kelet- es Nyugat-Magyarorszag kozott.


"az Audinál nem akartak többet adni, pontosabban nem is érdekelte őket, mert egy külsős cég volt erre a feladatra, és ők sem akartak többet fizetni"


Nyilvan erosen poziciofuggo, es a kulsos cegek nem fizetnek annyit mint maga az Audi.


"Számomra akkor is hihetetlen, hogy 2200 ott dolgozó diplomásból 1000 milliókat keres, szerintem ez valamilyen szinten nagyotmondás."


szerintem tobb diplomas dolgozik az Audiban, en olyan 30%-ra emlekszem. Es nyilvan nem mindenki keres ennyit, de aki mar regebben ott van, annak csak az automatikus fizetesemelesek es megdobtak a beret.


En 9 eve jottem el onnan, akkor volt a kezemben egy teruleti berlista, a legjobban kereso beosztott mernok az en teruletemen akkor keresett 450e bruttot. En 350et kerestem. Amikor eljottem utana volt egy nagyobb berrendezes, a akkor a hozzam hasonloknak olyan 600 bruttora emeltek a beret, es ez volt 7 eve... Nem olyan nagy fizetesek amugy ezek, Pesten is siman lehet ennyit keresni. Kerdezz utana mennyit fizetnek a pl. pesti BOSCH fejlesztokozpontban.


A Merci pont rosszabban fizet mint az Audi, de ez mindig az adott poziciotol es a jelolt tapasztalatatol fugg, hogy mennyit tud maganak kialkudni.


Csak azert irtam ezt az egeszet, mert korabban azt irtad hogy az egesz orszagban talan nehany szazan keresnek egy milliot vagy tobbet, valojaban meg tizezres nagysagrendben vannak ilyenek a versenyszferaban. En szemely szerint eleg sokat ismerek.

2015. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
51%

Nehogy ezt valaki bevegye!!!!!!!!

Miből? Hogyan? Szarból max fos lehet.


Én inkább elmennék, ha ezek lennének hatalmon, de szerintem sokan. Rá fognak jönni, hogy az egész egy hazugság volt. Itt minden politikus hazudik.

2015. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:

maximuma a bérköltséggel játszhat de azt sem fogja.

Kádár népét nem érdekli a piac.

Sajnos ezért nyerhet egy olyan párt mint a jobbik és így nyert a fidesz is 2010ben program nélkül.

2015. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
24%
Nem mindenhol vezetik be csak multikra. Vagy elmegy az országból vagy kifizeti. Multik tömeges menekülésétől nem kell félni ugyanis a magyar törvények mindig pluszhasznot, kedvezményeket biztosítottak nekik, tehát itt termelniük többszörösen megérte, egy ilyen intézkedéssel csak pont annyira fogja nekik megérni itt termelni mint máshol. Elmenni tehát nem érné meg mivel a költözés pluszkiadásba kerül, azért meg nem fog pénzt adni semelyik multi hogy szlovákiában pont annyi haszonra tegyen szert mint itt amennyire tesz.
2015. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
100%
utolso amit leirtal az full ostobasag.
2015. ápr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
50%
Mert?
2015. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 TamásTóth ***** válasza:

86-os


Ha csak a multiknak kötelező mondjuk 150 nettó "minimálbért" fizetni, akkor az sérti a szabad versenyt, a piacgazdaságot, ezenkívül igazságtalan és valószínűleg EU-s szabályokba is ütközik. Másrészt az emberek számára is igazságtalan, mivel ha én egy kis sarki boltban dolgozom, ami semmilyen áruházlánchoz nem tartozik, attól én miért érdemelnék kevesebbet, mint az, aki mondjuk a tesconál?


Meg persze ott van az is, hogy hogyan definiálod a multi fogalmát? Vannak "magyar" multik is Pl: OTP/MOL/CBA.


Meg mint már említettem teljesen igazságtalan minden olyan ember számára ez, aki nem multinál dolgozik. Tehát csak azért, mert te mondjuk egy kkv-ban dolgozol, ezért neked más minimálbér jár? Ez meg oda vezetne, hogy mindenki a multikhoz akarna menni dolgozni és a kkv-khoz senki.

2015. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:

Ha bevezetnék, akkor egyetlen magyar tulajdonú cég sem tudna működni, nem multi cégeknek lehetetlen kigazdálkodni ezt a pénzt az alkalmazottaknak. Tehát, ha minden cég bezár, mert nem tudja kigazdálkodni az ötszörös béreket, akkor a nem dolgozók mind el fognak menni külföldre.

A kötelező ötszörös minimálbér felérne a magyar vállalkozói réteg szőnyegbombázásával.

Tekintve, hogy ennél kevesebb bért nem lehet adni senkinek, még az egyszemélyi vállalkozásoknak is ekkora bért kellene bejelenteni, tehát akkor is ki kellene gazdálkodnia az ötszörös bér adótartalmát, ha ennek a töredéke sem jönne össze.

Minden magyar vállalkozás lehúzhatná a rolót. Aztán a Jobbik a náci ideológiájával járhatná körbe a különböző európai cégeket, hogy jöjjenek ide többszöröséért dolgoztatni mint Csehországban, Szlovákiában, Lengyelországban...

2015. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!