Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó egyeseknek, hogy...

Miért jó egyeseknek, hogy pártszimpátia alapján utálják a CBA-t?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 19. 03:05
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

A kisboltok többsége sem nyit ki, mert nem éri meg nekik. Arról nem is beszélve, hogy CSAK a tulaj lehet bent vasárnap. Családtagja csak akkor, ha van kereskedelmi végzettsége! Ha nincs, és vasárnap az üzletben akar lenni, akkor el kell végeznie egy OKJ-s tanfolyamot.

Gondolod, hogy a kisboltosok hajlandóak rá?

De melyik kisboltnak van akkora áruválasztéka, mint egy multinak? A legtöbbjük még drágább is.

A CBA szintén drága és pocsékak az árui, legalább is mifelénk. Nem ok nélkül utálják az emberek a CBA-t.

2015. ápr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok fideszes, és nagyon nem értek egyet a "boltbezárási törvénnyel", az indokokat már többször leírtam. De ettől még nem utálom a CBA-t. Az áraik több esetben tényleg magasak, ill. én is láttam már többször rossz minőségű, romlásközeli állapotú termékeket; a megoldás nagyon egyszerű: az ilyeneket nem kell megvenni. (Mint ahogy más üzletekben sem.)

Felénk az akciós címkékkel szoktak trükközni, legalábbis annyiszor fordult már elő, hogy nem gondolom véletlennek.

És még egy, amit szintén írtam már többször: nálunk az 5 CBA közül egyik sincs nyitva vasárnap. Most megnéztem a honlapjukon: országos szinten a meglévő üzleteik közül csak egy töredék van nyitva ma. Tehát nem igazán áll meg az a sokszor felhozott állítás, miszerint a CBA-t hozta helyzetbe a kormány.

Szóval nem tudom, és nem is értem, "miért jó egyeseknek, hogy pártszimpátia alapján utálják a CBA-t", én az objektivitás híve vagyok.

2015. ápr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:

"Tehát nem igazán áll meg az a sokszor felhozott állítás, miszerint a CBA-t hozta helyzetbe a kormány. "


DE nagyon sok nyitva van. Egyébként ha a cikkeket is megnézed ott is benne van h sokszor nem kis boltokról van szó, hanem normális méretűekről. Mert vagy úgy hozták a törvényt, hogy pont arra nem vonatkozik, vagy egyszerűen egyedi mentességet kapott.


De a legundorítóbb tényleg az, hogy támogatják és egyetértenek, hogy senki ne dolgozzon, ennek ellenére ahol lehet nyitva vannak, sőt sokszor hosszabb nyitva tartással mint egyébként. Érdekes, hogy eddig tartott nekik a támogatás.

2015. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:

Amúgy azt is érdekes megnézni, hogy melyik bolthálózat volt ami még támogatta teljes mértékben a vasárnapi bezárást. Pl Reál és persze hogy hogy boltjaik negyede nyitva lehet vasárnap is.

Azért érdekes, hogy olyanok támogatták csak akik jól jártak vele. És a CBA-val együtt azért ott is megy a képmutatás. Jó a bezárás, de ahol lehet nyitva leszünk.


[link]

2015. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:
#13 jujj már megint a DE idióta
2015. ápr. 19. 12:56
 16/56 anonim ***** válasza:

Mert undorodom attól, amit a Fidesszel karöltve művelnek.

Egészséges ember ellenzi a korrupciót.

Sajnos Magyarországon van belőle bőven és ahogy elnézem, csak egyre több lesz.

2015. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
Olyannal nem érdemes vitatkozni akinek a kormány és a hozzá fűződő érdekkörök tisztességesek.Ha jó neked a korrupció és a mutyi ami itthon megy akkor tényleg jó a mostani kormány.
2015. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:
nem tehetek róla hogy nem látsz az orrodnál tovább
2015. ápr. 19. 13:53
 19/56 anonim ***** válasza:
Én a tiédet simán bezúznám.
2015. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
igen pont ennyit is tudsz :)
2015. ápr. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!