Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó egyeseknek, hogy...

Miért jó egyeseknek, hogy pártszimpátia alapján utálják a CBA-t?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 19. 03:05
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

"Ha jól látom a tervezettel ért még mindig egyet a CBA, a KDNP meg nem a CBA."


Akkor kiemelek neked párat:

"Véleményük szerint erre a több százezer kereskedelmi dolgozó pihenése, családi életének biztosítása miatt van szükség"

"Saját dolgozóik körében végeztek egy felmérést is, amely szerint a CBA munkavállalóinak 87 százaléka szerint jó döntés lenne a vasárnapi zárva tartás. „Nem gondoljuk, hogy kivitelezhetetlen lenne a hatnapos hét az árubeszerzésre"


Itt elmondják, hogy miért értenek vele egyet... Mert akkor a munkavállalók vasárnap pihenhetnek és a családjukkal lehetnek. Most szándékosan kimagyarázni akarod.


Te a mondatokat értelmezzük:

"Közleményük"- kiknek a közleménye? A CBA és a másik kettő üzletlánc.


"dolgozó pihenése, családi életének biztosítása miatt van szükség"-ezért értenek egyet a vasárnapi zárással.


Na megint:

Tehát miért értenek vele egyet? Hogy a családdal legyenek az emberek. Ebből mi mást lehet kiolvasni.


Ellenben ők ahol lehet szívesen nyitva tartanak, sőt hosszabb nyitva tartással. Mégse olyan fontos, hogy mindenki otthon legyen.


A kettő között nem érzel egy kis ellentmondást? Ezen már nem lehet mit ragozni.


És mint mondtad: "a KDNP meg nem a CBA"

Ez igaz, viszont mind a ketten ugyanazért támogatják a bezárást.

Vagy akkor magyarázd meg, hogy ha nem a családok miatt akkor miért? Ők ezt mondták, de lehet te jobban tudod.


Na ezért képmutatóak. Senki ne dolgozzon vasárnap, de azért nyitva vannak és mégis dolgoztatnak munkavállalókat.


Ezen mit tudsz vitázni? Ebből akárhogy is próbálod sehogy nem lehet kimagyarázni őket.


Vannak alkalmazottaik akik vasárnap is dolgoznak? Igen.


Egyetértettek abban, hogy senki ne dolgozzon vasárnap és a családjukkal legyenek? Igen.


A kettő eléggé ellentétes. És kész tényleg nem lehet ezen mit tovább ragozni. Vagy mi az oka hogy ennyire véded a CBA-t? Remélem nem az, hogy fidesz közeli. Mert akkor pont hogy a pártszimpátia miatt véded őket.

2015. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

"Ha jól látom a tervezettel ért még mindig egyet a CBA"


Na ezt a részt is értelmezzük. Igen a tervezettel értettek egyet mert mikor kiadták a nyilatkozatot akkor még nem volt megszavazva és ezáltal nem volt törvény. De azóta azt a tervezettet megszavazták. Vagy azóta már mégse értenek vele egyet?

2015. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
Erről a témáról már többet nem tudok beszélni. Vagy elfogadod, hogy miért képmutatóak vagy nem. De tényleg nem lehet már tovább ragozni. Leírtam a tényeket (és tényleg a tényeket- nyilatkozatok és a vaságban hogy vannak nyitva), de többet erről tényleg nem lehet beszélni.
2015. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 A kérdező kommentje:

mégse a kérdésről szól

szóval akkor mégis csak vak fideszgyűlöletből utálják a CBA-t sokan

2015. ápr. 19. 22:48
 55/56 anonim ***** válasza:
Igen persze tényleg ez volt a lényege, ezt részleteztem és nem mást... Igazad van -.-
2015. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Nem pártszimpátiám miatt, hanem világnézetem, igazságérzetem miatt bojkottálom a CBA-t. Azt, ha valaki azért kerül versenyelőnybe, mert kiszolgál egy pártot, akkor ott gond van. A bojkott egy tudatos döntés. Ha neked gyomrod lenne egy olyan színész filmjeit nézni, vagy olyan politikusra szavazni pl. akiről mondjuk köztudomású, hogy veri a feleségét, hát lelked rajta. Nekem nincs hozzá gyomrom. Igen, se Juhászra, se orbánra (így kisbetűvel), se azokra nem szavaznék, akik szerint rendben van a családon belüli erőszak. Ezért egy Fideszesre sem fogok szavazni, mert nem felejtettem el, hogy milyen gyalázatot műveltek a parlamentben, amikor ezt a témát tárgyalták.
2018. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!