Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a Jobbik megszüntetné a 6 évfolyamos gimnáziumokat? Csak szakmai érveket, ha lehet!

Figyelt kérdés

A programjukban olvastam, mielőtt valaki nekem esne.

Lehet, hogy a Közoktatás rovatba kellene feltennem.


2010. febr. 26. 14:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

amit a 15:23-as felvet az kicsit más probléma, az egy iskolában lévő különböző tagozatok


sok helyen van ilyen, én se tartom jó ötletnek

2010. febr. 26. 15:26
 22/69 anonim ***** válasza:
59%
Én 6 évfolyamosba jártam, és jobb vagyok, mint a 4 évfolyamos társaim Szegeden, az egyetemen, azért, mert te rossz példa vagy, nem kellene a gimnáziumot hibáztatni. Statisztikai adatok támasztják alá, hogy a 6 évfolyamos gomnáziumot végzettek jobb eredménnyel érettségiznek.
2010. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
kinek szól a válaszod?
2010. febr. 26. 15:29
 24/69 anonim ***** válasza:
96%

Neked még nem tűnt fel a Jobbik programjának a fő alapeleme?

Ígérd a jelenlegi helyzet ellenkezőjét, tök mindegy, hogy van-e értelme.


Tehát mondjuk multik helyett kkv-k. OK, ennek még értelme is van.

Nyugati orientáció helyett keleti orientáció.

Stb.

6 évfolyamos gimik helyett 4 vagy 8.


Az az alapkoncepciójuk, hogy a jelenlegi helyzet szar, tehát mindent változtassunk meg!


Egy olyan dolgot mondj, amit nem akarnak megváltoztatni!

2010. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

kértem, hogy maradjunk a szakmai meglátásoknál

köszi szépen :)

2010. febr. 26. 15:33
 26/69 A kérdező kommentje:
egyébként nem helyes az észrevételed, hisz itt nem valaminek a teljes ellentétéről van szó, hanem 3 meglévő lehetőségből 1-t megszüntetne
2010. febr. 26. 15:35
 27/69 A kérdező kommentje:
szeretettel várom a 70%-os válaszadó viszontválaszait is :)
2010. febr. 26. 15:38
 28/69 anonim ***** válasza:
69%

"amit a 15:23-as felvet az kicsit más probléma, az egy iskolában lévő különböző tagozatok "


nem erre gondoltam.

egy iskola, az nem csak tanítás, hanem sokkal több. menza, könyvtár, iskolai rendezvények stb.

szerintem 6 éves korkülönbség ebben a korban rengeteg. nem lehet őket egy kalap alá venni.


de a tanároknak is másoknak kell lenni. nem lehet ugyanazzal a metodikával tanítani egy 12 évest, mint egy 18 évest. ha meg külön tanárokat használsz, külön infrastruktúrát kreálsz a "kicsiknek" és a "nagyoknak", akkor mi értelme egy intézményként kezelni?

2010. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:

értelek

de ha te már a 4 év különbséget is soknak találod, akkor milyen középiskolai modellt képzelnél el?

szerintem a 6 év még kezelhető


de a 8-at pl. ezért sem tartom jónak, írtam is

2010. febr. 26. 16:14
 30/69 anonim ***** válasza:
66%

Én a 8 osztályos gimit is megszüntetném, én odajártam, és háááát....mondjuk 2 év után otthagytam, átmentem sima általánosba, és rá kellett jönnöm, hogy alapvető dolgokat nem tanítottak nekünk ott(Pató Pál úr, vagy akár mondhatnám a történelmet, amit 2 év alatt nem tanultunk)...Fizikából meg olyat vettünk, amit a sima általánosban a 8. osztályosok!Persze 6., 7. osztályos tananyag kimaradt!:S

Én a gyerekemet nem engedném se 6 se 8 osztályos gimibe!!!

2010. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!