Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a Jobbik megszüntetné a 6 évfolyamos gimnáziumokat? Csak szakmai érveket, ha lehet!

Figyelt kérdés

A programjukban olvastam, mielőtt valaki nekem esne.

Lehet, hogy a Közoktatás rovatba kellene feltennem.


2010. febr. 26. 14:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
0%
taníts 10-15 évig 4 osztályos gimnáziumban, aztán megnézem, mit kezdesz egy 8 osztályosban a kicsikkel, te tanárok gyöngye...
2010. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
91%

18:28: _Konkrétan_ mi a bajod a hozzáállásommal? Az, hogy a hozzá nem értő zsigeri hozzászólásokat nem tekintem szakmainak? Vagy az, hogy szakmának tartom a szakmámat, és nem gondolom, hogy mindenki ért hozzá, aki már járt iskolába? Vagy esetleg valami más?


18:30: Hát lehet, hogy neked beképzeltségnek tűnik, hogy azt gondolom, hogy nem ért mindenki hozzá. A te szakmádhoz, ha van neked, nyilván mindenki hozzászólhat álbölcsességekkel, ugye? A barmozás téged minősít, az meg nem a te véleményedtől függ, hogy tanár vagyok-e. Úgy látom, köpködni tudsz, de van valami konkrét kifogásod, amit netán vitaszerűen elő is tudsz adni?

2010. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
91%

"taníts 10-15 évig 4 osztályos gimnáziumban, aztán megnézem, mit kezdesz egy 8 osztályosban a kicsikkel, te tanárok gyöngye..."


Nagyon okos vagy. 19 éve tanítok mindenféle gimnáziumban, 4, 6, és 8 osztályosban is van tapasztalatom. A 4 osztályosnak megfelelő korosztály mindegyikben jelen van, és 19 éve folyamatosan tanítom őket. Miből gondolod, hogy ettől ne tudnák egy másik korosztályt is tanítani? Ha te elkezdesz valamit csinálni, akkor minden máshoz rögtön sötét leszel? Én nem.

2010. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:

tudnák-->tudnék

Elnézést, ez melléütés volt, egymás mellett vannak.


Ha jól látom egyébként, mihelyt beszabadult az első ember a topicba, aki tényleg ért valamit a különböző iskolatípusokhoz, azonnal tömegesen nekiestetek (azaz nekem). Talán zavarlak benneteket a tényeket nélkülöző véleményalkotásban? Vagy rajtam akarjátok kiélni az összes iskolai kudarcotok és rossz tanárotok miatti frusztrációtokat?

2010. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:

Végigolvastam még egyszer az egészet. Sokan leírták, hogy milyen iskolába jártak, jó volt nekik vagy nem, milyen tanáraik voltak.


Ennek semmi köze az egyes iskolatípusok létjogosultságához. Ez mind szubjektív.


Az egyetlen szakmai érvet idáig én említettem, részletekbe nem menően, mert nem is nagyon érdemes: a fejlődéslélektan álláspontját. Valószínűleg ezért lehetek barom, és ez a baj a hozzáállásommal. :-)

2010. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:

nem a szakmaiságod a baj, hanem a hatalmas beképzeltséged


és képzeld, vannak rajtad kívül is tanárok az országban, még tán ide is írnak, attól függetlenül, hogy nem hencegnek a "hatalmas felkészültségükkel"

2010. febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:

17.17:már csak azt nem értem,hogyha ennyire szuper tanárok vannak,akkor miért is van hogy tűzzel-vassal a szegregáció mellett vannak?

Hiszen akkor semmi probléma, tudnak akár többféleképpen tanítani.Vagy mégsem?

Nekem valahogy ez jön le.

Az én gyerekeim egy "jónevű" alapítványi iskolába járnak-ahol mára már csak a hírnév maradt,mert teli van pökhendi tanárokkal,akik éppen tanítani nem tudnak.


Egyébként jól kapisgálta aki azt írta,hogy a szülő,hát igen.A szülő nevelése változik a gyerek korával,a szülő ezt onnan tudja,hogy figyel a gyerekére,mikor,hogy változik...

Na,a mai tanárok messze nem a gyerekekkel foglalkoznak.Egyetlen egy példát láttam,ami kivétel.Azt kell mondjam,hogy ez szörnyű.

Néha sajnálom,hogy nem vagyok kisebbségi és nem téphetem meg egyik-másik tisztelt tanárnőt.

2010. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

7.17:már csak azt nem értem,hogyha ennyire szuper tanárok vannak,akkor miért is van hogy tűzzel-vassal a szegregáció mellett vannak?

Hiszen akkor semmi probléma, tudnak akár többféleképpen tanítani.Vagy mégsem?

Nekem valahogy ez jön le.

Az én gyerekeim egy "jónevű" alapítványi iskolába járnak-ahol mára már csak a hírnév maradt,mert teli van pökhendi tanárokkal,akik éppen tanítani nem tudnak.


Elég buta vagy ha neked ez nem esik le: azért mert ha cigányokat is kell tanítani ( mert ki mást lehetne szegregálni) az okosokat húzzák le, a cigány meg még úgyse tanul.

2010. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
61%

Néha sajnálom,hogy nem vagyok kisebbségi és nem téphetem meg egyik-másik tisztelt tanárnőt.

Normális embernek ilyen nem jut az eszébe!

2010. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
6 évfolyamos gimibe jártam, szerintem ennek a rendszernek az a hibája hogy a gyerekeket egy érzékeny korban veszik ki a megszokott környezetükből. Sokat számít az a 2 év. Szerintem nem tesz jót egy kis gyereknek hogy a tanár úgyanolyan teljesítményt vár el egy 12-13 évestől mint a 18 évestől.
2010. febr. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!