Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják azokat akiknek...

Miért utálják azokat akiknek kiemelkedő fizetése van itthon? Gondolok ilyen nettó 500-800 ezerre,1 millióra. Van olyan szakma ahol ez egy kis idő után (8-10 év, ritkán 4-5 év) ez elérhető.

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 20:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%
Olyan állásban ahol ennyit lehet keresni nem sokat számít a protkó, versenyszférában, mert nyilván jó okkal fizetnek ennyit.
2015. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 tetro ***** válasza:
35%

21.36

konkrétan a te cégednél történt egy ilyen eset. akkor ez így van az egész országban mindenhol. velős egy következtetés.

2015. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
49%
12: Mondtam én ilyent? A következtetést te magad vontad le, okoska.
2015. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 tetro ***** válasza:
36%

21.48

okoska. én általánosságban beszéltem, de erre felhoztál egy példát. tudod okoska, ha azt gondolod, hogy a példád nem releváns érv, akkor nem hoztad volna fel. persze, te nem írtad bele, bocsáss meg hogy feltételeztem, érvelni próbálsz :)

2015. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
4%
Miért?Talán szeretni kellene őket egy olyan országban, ahol "nem jut pénz" az egészségügyre, a szociális dolgozókra, a közmunkások éhbérének emelésére, szociális kiadásokra, és még sorolhatnám , mire nem.Közben holmi "cégvezetőkhöz, igazgatókhoz, tanácsadókhoz, egyebekhez korlátlan mennyiségben dől a pénz.Vajon honnan?Nyilván nekik sem afán terem. Dolgozók tömege tengődik létminimumon vagy az alatt azért, hogy ezeknek jusson.Másrészt ez rettenetes harácsolás vezet a profitéhséghez, ami ebben az országban van.
2015. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
59%

14: "Ha egy pillanatra végig gondolnák, akkor nagyon gyorsan rájönnétek, hogy a versenyszférában ilyen nem létezik..."


Ezt írtad. Én leírtam a saját tapasztalatomat amit a versenyszférában szereztem azért, hogy igazoljam: a te általánosításod nem teljesen igaz.


Erre kioktatsz, hogy én általánosítok a saját tapasztalataim alapján. Olvasott szövegértés megy? Vagy vissza szoktad olvasni azokat a dolgokat amiket leírsz, amikor "érvelni" próbálsz?


Tetro, "it's time to stop posting".

2015. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 tetro ***** válasza:
22%

21.54

igazad van, tényleg azt írtam nem létezik ilyen. és mégis biztos előfordul. azt kellett volna írnom, hogy nem jellemző. így boldog vagy? :)

2015. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 tetro ***** válasza:
44%

21.53

elképzelhetetlen számodra, hogy valaki valami olyat tud, ami megér ennyit cégeknek?

2015. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Amúgy amit írtam munka az nem vezetői beosztás. Sima alkalmazotti. Csak előtte egy 3-5 év egyetem egy eléggé nehéz szakon. Majd kb ehhez egy 8-10 év tényleg kell. A varázsszó pedig a szoftverfejlesztő. Kezdőként a 200 nettó egy teljesen átlag fizetésnek mondható. 1-2 év után a 300 nettó ugyancsak átlagos. Az persze igaz hogy nem egyszerű, de rengeteg lehetőség van a munakerőpiacon.
2015. jún. 5. 22:15
 20/37 A kérdező kommentje:

Pár példa:


Egyetemi tanári szinten lévő tanár. (tehát már a legmagasabb az egyetemi címek közül)

Ő mondta, hogy (bár informatikus és tanszék-csoportvezető) a fia kezdőként kap majdnem annyit mint ő sok év után.

Rokonom is ez, ő is megkeres ilyen összegeket mint fent van. Munkatársai ugyanúgy és mind csak alkalmazottak, nem vezetők.

Másik óraadó tanár ugyancsak de ő is már "öregnek" számít a maga 32-33 éves korával. Ő jobban keres ennél de ő már közepes vezetői poszton van project architektként. Haverja 5 év tapasztalattal kap ennyit, mondjuk ő ritka nyelvel foglakozik egy jó cégnél.


És sok ilyen van még...

2015. jún. 5. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!