Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják azokat akiknek...

Miért utálják azokat akiknek kiemelkedő fizetése van itthon? Gondolok ilyen nettó 500-800 ezerre,1 millióra. Van olyan szakma ahol ez egy kis idő után (8-10 év, ritkán 4-5 év) ez elérhető.

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 20:30
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
59%
A válaszokból szerintem egyértelműen látszik minden... Múltkor megkaptam valakitől, hogy micsoda marha vagyok amiért egyetemre járok mikor ő érettségi nélkül is 150et keres. Na most nekem a kezdő fizum lesz 200 körül, és ez teljesen átlagos a szakmámban. Édesapám ugyan ezen szakmában majdnem kétmilliót keres (nyilván neki ott van 30 év tapasztalata). Na most szerinted aki 150 nettót (vagy kevesebbet) keres, az valóban elégedett, valóban boldog? Az egy francot! De mennyivel könnyebb azt mondani nekik, hogy az a hülye, a rossz, a szar, aki jobban él, ne adj isten tesz is azért valamit (mondjuk tanul), hogy jobban éljen, mint hogy ők is tegyenek valamit. Vagy amit itt is sokan leírtak, hogy ennyit nem lehet tisztességesen keresni, csak lopva/csalva/hazudva/nyalva, és ők nem fognak idáig alacsonyodni... Ez mind csak önámítás, önigazolás kétségbeesett keresése. Ezen az oldalon pedig mindezt igazi profik űzik. De sajnos már a mindennapokban is szinte szégyellni kell, ha valaki kicsit jobban él.
2015. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk ezt én is aláírom, basztattak páran, hogy mi a fenének az egyetem, anélkül is lehet boldogulni, főleg az informatikában.


Ja, 230-as nettóval indultam és ez még viszonylag gyenge fizetésnek számít, mert "csak" webes területen dolgozom. A mostani cégnél ahol vagyok, pár év tapasztalttal olyan 400 körül van a senior fejlesztő.


De persze én is biztos csak protekciós, lusta semmirekellő vagyok, aki sz*rt sem tud.

Volt már aki ezzel nyitott itt.


Igen az itthoni fizetések nem kiegyensúlyozottak, sokan töredékét keresik, mint amennyit lehetne és igen, SOK ember van, aki milliókat kap, semmi munkára (főleg a politikában, de ott is van sok kivétel), de ettől még nem kéne általánosítani mindenkire.

2015. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
47%

Egy dolog még, sokan azt nem veszik figyelembe, hogy mi az ami a magas fizetéssel szokott még együtt járni a versenyszférában, ami a felelősség.

A vezető felelős a beosztottjaiért, ha valamit eltolnak, akkor az az ő sara lesz, őt szólják le, nem pedig a beosztottat.

2015. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudjatok, de tököm kivan attól, hogy "egyesek ennyit keresnek, a kórházak meg mennek tönkre". Nettó 400 körül keresek (nem közszféra), szerintetek kinek az adójából vannak egyáltalán fenntartva a kórházak, a ti minimálbéretekből? Bocs, hogy alig többet vonnak le a fizetésemből, mint a nettó átlagbér, pedig azért a pénzért is ugyanúgy megdolgoztam...
2015. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
35%
Mert általában azok kapnak ilyen fizetést, akik alig csinálnak valamit, míg a munkájukban megszakadó embereknek abszolút nem jár ennyi.
2015. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

"Mert általában azok kapnak ilyen fizetést, akik alig csinálnak valamit, míg a munkájukban megszakadó embereknek abszolút nem jár ennyi."


Hát persze... midngi azok mondják ezt akik nem olyan munkakörben dolgoznak. Mondjuk sok infós cég valamiért nagyon jó bevételük van és érdekes módon az alkalmazottaknak is jól fizetnek. Érdekes... akkor ezek szerint ott nem csinálnak semmit az emberek, mégis nagyon jól menő cégek. Egy kb 100 fős cégnél az ilyen 2-3 milliárdos bevétel átlagos évente.


Összehasonlításként, egy kenyérgyárban ahol 3-400-an dolgoznak, ott kb 800 millió a bevétel. Az arányokat nézve,akkor a kenyérgyárban nem dolgoznak.

2015. jún. 5. 22:53
 27/37 anonim ***** válasza:
77%
Abba lehetne már hagyni ezt az általánosítgatást. Persze undorító mikor az egyetemek nyakára a kormány által kihelyezett kancellárok havi 2milliót keresnek és csoda, hogy tudják az egyetem nevét, de tucat negatív példára tucat olyan is jut akik igenis megérdemlik azt a pénzt. Én jövőre végzek és fogok munkába állni reaktorfizikusként és jogosnak tartom, hogy 3-400 ezret fogok keresni. Nyilván ez nem tetszik azoknak akik minimálbért keresnek és azt is aláírom, hogy egy részüknek nem is adatott meg a lehetőség, hogy 5 évet tanuljanak az egyetemen, de ettől nem lesz kisebb a felelősségem mikor egy működő atomreaktort fogok felügyelni.
2015. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
58%

Jelentkezem!

Én is tanúsítom, hogy Magyarországon a versenyszférában is jelen van az urambátyám-rendszer!

2015. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
57%

Az, a baj, hogyha letenném elég a CAD-et hogy na akkor applikálni kéne arra a tengelyre ilyen olyan áttételen egy szíjhajtást, akkor az utcáról behívott emberek jelentős része hozzá se tudna szagolni a dologhoz, ha belerokkan akkor se

na ezért vannak jól fizető és kevésbé jó fizető állások

2015. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Amúgy az a vicc, hogy mikor konkrét munkaköröket mutatnak, akkor már nem az megy hogy biztos politikus, meg csókos, hanem hogy biztos semmit se csinálnak. Kicsit szánalmas, hogy egyeseknek csak az a munka ami nettó 200k alatt van. Nem véletlen, hogy azok a vállalatok ahol ennyit fizetnek azoknál bevétel is milliárd fölött van.
2015. jún. 5. 23:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!