Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiábrándultam a jobbikból....

Kiábrándultam a jobbikból. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy akik nem tudnak egy épkézláb mondatot összehozni, normális hangnemben véleményt mondani, azok ne írjanak ide. Nem érdekel sem a: zsidó vagy, cionista vagy, b*zi vagy, gyökér vagy, provokátor vagy stb. szintű megjegyzések.

Aki tényleg csak erre képes, az inkább ne válaszoljon köszönöm.

Néhány éve csatlakoztam a jobbikba. Eléggé szimpatikusak voltak számomra. Azért léptem be, mert többet akartam megtudni a pártról. "Ellenőrizni" akartam őket, hogy valójában tényleg olyanok-e, mint amilyennek mutatják magukat. Kivettem a részem am unkából. Kopogtatóztam, csináltam a kampányt, gyűlésekre jártam, figyeltem mindent és mindenkit. Mint párttag elég sok információt osztottak meg velünk, ezért tényleg jóval többet tudtam, mint egy sima civil ember.

Egyre többet kezdtem foglalkozni a politikával. Akár egyetemi szinten a csoporttársakkal, akár aktivistaként. Beszélgettem szimpatizánsokkal, párttagokkal, szóval eléggé kiismertem a választókat, és a támogatókat.

Ennyi idő után nekem az jött le, hogy a tagok nagy része elvakult. Műveletlen, és szinte csak a kurucinfos propagandát terjesztik. Tudom miről beszélek, napi szinten olvasom a legtöbb hírportált, és tényleg.

A legtöbb tag munkanélküli. Ezzel még nem is lenne gond. A végzettségük katasztrofális. Ezt nem kitaláltam, egyszerűen így van. Van, akinek még érettségije sincs, nem beszél nyelveket, egyszerűen műveletlen és buta, de ő kezd el a legelsőnek zsidózni, és őket teszi felelőssé azért, mert neki rosszul megy. Sok ilyen emberrel beszélgettem és látom, hogy egyszerűen az alapvető tudás hiányzik ahhoz, hogy politizáljon. Nem tartom magam én sem valami okosnak, de legalább gondolkodok, utánanézek dolgoknak. (a gazdasági mechanizmusoknak is, és innen látom, hogy a jobbiknak egyszerűen nincs egy épkézláb gazdasági programja. A multik takarodjatok eléggé életképtelen, szerintem ezt ők maguk sem gondolják komolyan)

Én azt látom, hogy nincs szakértelem, nincs szavahihetőség, egyszerű propaganda van, amit az emberek vesznek. A tudatlanabb rétegeket nagyon lehet irányítani.

Hitler szavaival élnék: „a tömegnek nincs agya” – ezt én tapasztaltam is, nem egy jobbikos rendezvényen, akár márc. 15-én megemlékezéskor.

Egyszer hivatalos voltam egy összejövetelre. Egy étteremben tartották, ahova meghívtak néhány tagot, szimpatizánst stb. A szakszerű politizálás kimerült a: „k*rva zsidók” és a hasonló szavaknál. Én az asztal közepénél ültem, de komolyan engem nagyon idegesített már, hogy balról mocskos zsidót, jobbról zsidót és cigányt hallottam.

Voltak itt is különböző balhék felsőbb vezetői körökben. Ezek után én megelégeltem, hogy azt ugyanúgy megcsinálhatják a jobbikban, mint máshol, de ezek még a tisztességről is beszélnek. Pár hónapja léptem ki a pártból, és eljutottam oda, hogy nem tudok kire szavazni…


2010. márc. 21. 13:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
21%
Melyik Jobbik alapszervezetben voltál tag?
2010. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem terhes vagy xD

Most szted erre mit mondjak??? A jobbikon kívül nincs normális párt és nem csoda hogy zsidóznak mert a zsidók tették tönkre az országot.

Az hogy vkinek érettségije sincs az egy dolog, attól még lehet párttag, semmi se tiltja.

Aki valamilyen posztot tölt be az nyilván valamit tud is.

2010. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Mi köze van ehhez az írásnak ahhoz, hogy én melyik alapszervezetbe voltam tag? Nem, nem fogom elárulni.

Erre kérnék reflektálást, és nem a személyem megkeresését kellene célnak kitűzni, köszi...


13:57:

Szövegértésed ott van látom. :)

Olvas el mégegyszer mit írtam. "A legtöbb tag..." Érthető igaz?

2010. márc. 21. 13:59
 4/46 anonim ***** válasza:
27%
Jobbik tag vagy. Szeretnék utánajárni, hogy hol történhettek ilyen mocskosságok. Szóval melyik alapszervezet ez?
2010. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
47%
Ha belegondolsz,minden pártban ugyan ez van.Az ország nagy része buta,tanulatlan,birka.Ez van,tetszik nem tetszik.Én sem tudok kire szavazni,de a Jobbik még befutó nálam.
2010. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
43%
Jobbik tag vagyok*.
2010. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
63%

szia. teljesen egyetértek veled. számomra is ezt a képet mutatja a párt.. ezért sem támogatom őket.

és igen,a kire szavazzak kérdés dolgozik.. már eljutottam oda, hogy meggyőződésem ellenére, lehet hogy a fideszt fogom támogatni, mert akkor nekik meglesz a lehetőségük, hogy végrehajtsák a reformokat. ha nem teszik, akkor ők is mennek majd a süllyesztőbe... még ez sem biztos

attól is függ, hogy alakul a támogatottság.. ha nagyon jól állnának, nem rájuk fogok szavazni..

szép napot

2010. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
56%

Igen,szerintem is kiábrándultál.Én viszont soha nem szimpatizáltam a jobbikk-al.A programjuk csak ámítás,és némileg provokáció.Bele se merek gondolni,mi lenne,ha a Jobbik nyerné meg a választást,és ők kerülnének hatalomra.

Csak hülyítik a tanulatlanabb réteget,és provokálnak.

2010. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
72%

Végre egy értelmes ember! Teljes mértékben egyetértek veled, és én sem vagyok sem zsidó, sem cigány,sem balos, sem pedig hazaáruló. Most le fognak szavazni, de nem érdekel. Szerintem is hiányzik a szakértelem, és a műveltség. És azt sem értem, hogy miért tudják ezt az egész pártot komolyan venni az emberek, mikor a vezetőik (pontosabban morvai krisztina) olyan hülyeségekkel dobálóznak, hogy leszakad a plafon. A szavazók nagy része pedig dilettáns gyökér, akik álomvilágban élnek (lásd a " melyik párt hány %-ot fog elérni" típusú kérdéseknél... 50-60 %-ot képesek saccolni a jobbiknak, aki pedig 40 alá saccolja, az le van szavazva)... a kurucz.info szintű propagandákkal pedig tele van a padlás, azokat el sem kezdem sorolni, mert úgyis hallottad a nagy részét...


Mind1, nagyon örülök, hogy felnyílt a Te szemed is (régebben én is jobbik szimpatizáns voltam, de párttag azért nem...)

2010. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem, szivemből szóltál, énse tudtam volna jobban leírni amit a jobbikról gondolok :)
2010. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!