Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiábrándultam a jobbikból....

Kiábrándultam a jobbikból. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy akik nem tudnak egy épkézláb mondatot összehozni, normális hangnemben véleményt mondani, azok ne írjanak ide. Nem érdekel sem a: zsidó vagy, cionista vagy, b*zi vagy, gyökér vagy, provokátor vagy stb. szintű megjegyzések.

Aki tényleg csak erre képes, az inkább ne válaszoljon köszönöm.

Néhány éve csatlakoztam a jobbikba. Eléggé szimpatikusak voltak számomra. Azért léptem be, mert többet akartam megtudni a pártról. "Ellenőrizni" akartam őket, hogy valójában tényleg olyanok-e, mint amilyennek mutatják magukat. Kivettem a részem am unkából. Kopogtatóztam, csináltam a kampányt, gyűlésekre jártam, figyeltem mindent és mindenkit. Mint párttag elég sok információt osztottak meg velünk, ezért tényleg jóval többet tudtam, mint egy sima civil ember.

Egyre többet kezdtem foglalkozni a politikával. Akár egyetemi szinten a csoporttársakkal, akár aktivistaként. Beszélgettem szimpatizánsokkal, párttagokkal, szóval eléggé kiismertem a választókat, és a támogatókat.

Ennyi idő után nekem az jött le, hogy a tagok nagy része elvakult. Műveletlen, és szinte csak a kurucinfos propagandát terjesztik. Tudom miről beszélek, napi szinten olvasom a legtöbb hírportált, és tényleg.

A legtöbb tag munkanélküli. Ezzel még nem is lenne gond. A végzettségük katasztrofális. Ezt nem kitaláltam, egyszerűen így van. Van, akinek még érettségije sincs, nem beszél nyelveket, egyszerűen műveletlen és buta, de ő kezd el a legelsőnek zsidózni, és őket teszi felelőssé azért, mert neki rosszul megy. Sok ilyen emberrel beszélgettem és látom, hogy egyszerűen az alapvető tudás hiányzik ahhoz, hogy politizáljon. Nem tartom magam én sem valami okosnak, de legalább gondolkodok, utánanézek dolgoknak. (a gazdasági mechanizmusoknak is, és innen látom, hogy a jobbiknak egyszerűen nincs egy épkézláb gazdasági programja. A multik takarodjatok eléggé életképtelen, szerintem ezt ők maguk sem gondolják komolyan)

Én azt látom, hogy nincs szakértelem, nincs szavahihetőség, egyszerű propaganda van, amit az emberek vesznek. A tudatlanabb rétegeket nagyon lehet irányítani.

Hitler szavaival élnék: „a tömegnek nincs agya” – ezt én tapasztaltam is, nem egy jobbikos rendezvényen, akár márc. 15-én megemlékezéskor.

Egyszer hivatalos voltam egy összejövetelre. Egy étteremben tartották, ahova meghívtak néhány tagot, szimpatizánst stb. A szakszerű politizálás kimerült a: „k*rva zsidók” és a hasonló szavaknál. Én az asztal közepénél ültem, de komolyan engem nagyon idegesített már, hogy balról mocskos zsidót, jobbról zsidót és cigányt hallottam.

Voltak itt is különböző balhék felsőbb vezetői körökben. Ezek után én megelégeltem, hogy azt ugyanúgy megcsinálhatják a jobbikban, mint máshol, de ezek még a tisztességről is beszélnek. Pár hónapja léptem ki a pártból, és eljutottam oda, hogy nem tudok kire szavazni…


2010. márc. 21. 13:51
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
5%
Fel lendülne a gazdaság.
2010. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
66%
Ennek teljesen egyszerű oka van. Úgymond társadalmi szinten nincs betartva a "suszter maradjon a kaptafánál" mondás. Mindenki politizál, akinek fingja sincs róla, mindenki beleszól mindenbe, mindenki mindent jobban tud a másiknál és ezen felbuzdulva sokan azt hiszik, hogy ha belépnek egy pártba, akkor akár politikai ismeretek elsajátításának hiányában is "megválthatják" a világot. Ezek az emberek fel se fogják, hogy "fegyver nélkül mennek csatába". Már ha érted. Mellesleg minden pártban ez megy és mellesleg ezért tartunk ott, ahol.
2010. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Zenon ***** válasza:
76%

Értem, hogy mire gondolsz, kedves kérdező.

Hazánkban a potenciális szavazók jó része nem is tájékozódik az általa támogatott párt programját illetően, de úgy általánosságban véve is gyatra a tájékozottságunk.Inkább ismeretségi kör, családtag befolyásolása, hallott információ alapján x-elnek, mintsem bizonyosságból.A műveletlenség nem csak a jobbikos szavazók táborában lelhető fel, eloszlik valamennyi párt támogatottsági körében.Persze nem lehet általánosítani egyik tábor szavazóira sem, de alulműveltek és tájékozatlanok mindenhol vannak.

2010. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
62%
Jó látni, hogy vannak, akiknek kezd kinyílni a szeme. Én az egyik helyi Jobbik elnököt, illetve képviselőjelöltet ismerem. Régen nagyon jó barátok voltunk, együtt buliztunk, ittunk, és amúgy rendes srácnak ismertem meg. Az utóbbi években nem hallok mást tőle, mint "rohadt cigányok, szaporodnak, élősködnek, ki kéne nyírni őket". Soha nem tudnék szavazni ilyen társaságra. Nekem ez a színvonal nagyon a mérce alatt van.
2010. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
68%
Itt miért szavaznak le mindenkit aki úgymond Jobbik "ellenes" választ írt?:o
2010. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
43%
Ez így van. Az MSZP szavazói közt rengeteg a gumicsizmás, mégsem mutogatunk rájuk. Nektek meg mániátok a Jobbikot műveletlenezni, holott itt vannak a legjobb szakemberek.
2010. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
12%
Mert a Jobbik ellenes válaszoknak nincs népgazdasági hasznuk. Sőt határozottan károsak..
2010. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
63%

annyira aranyos, hogy vanak akik kultúráltan le tudják írni a véleményüket, és jön pár sablon válasz lásd cigányok metélt fasszal.. annyira tükrözi a szintet :)

na szép napot

2010. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
88%

"Mert a Jobbik ellenes válaszoknak nincs népgazdasági hasznuk. Sőt határozottan károsak.."


A jobbikos válaszoknak is ugyanennyi a népgazdasági haszna. Azokat meg gondolom nem pontozod le. Erről ennyit.

2010. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
40%
Hahóó kérdező! Ne most Googlézz ki egy alapszervezetet megkérlek! Melyiknél voltál?
2010. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!