Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiábrándultam a jobbikból....

Kiábrándultam a jobbikból. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy akik nem tudnak egy épkézláb mondatot összehozni, normális hangnemben véleményt mondani, azok ne írjanak ide. Nem érdekel sem a: zsidó vagy, cionista vagy, b*zi vagy, gyökér vagy, provokátor vagy stb. szintű megjegyzések.

Aki tényleg csak erre képes, az inkább ne válaszoljon köszönöm.

Néhány éve csatlakoztam a jobbikba. Eléggé szimpatikusak voltak számomra. Azért léptem be, mert többet akartam megtudni a pártról. "Ellenőrizni" akartam őket, hogy valójában tényleg olyanok-e, mint amilyennek mutatják magukat. Kivettem a részem am unkából. Kopogtatóztam, csináltam a kampányt, gyűlésekre jártam, figyeltem mindent és mindenkit. Mint párttag elég sok információt osztottak meg velünk, ezért tényleg jóval többet tudtam, mint egy sima civil ember.

Egyre többet kezdtem foglalkozni a politikával. Akár egyetemi szinten a csoporttársakkal, akár aktivistaként. Beszélgettem szimpatizánsokkal, párttagokkal, szóval eléggé kiismertem a választókat, és a támogatókat.

Ennyi idő után nekem az jött le, hogy a tagok nagy része elvakult. Műveletlen, és szinte csak a kurucinfos propagandát terjesztik. Tudom miről beszélek, napi szinten olvasom a legtöbb hírportált, és tényleg.

A legtöbb tag munkanélküli. Ezzel még nem is lenne gond. A végzettségük katasztrofális. Ezt nem kitaláltam, egyszerűen így van. Van, akinek még érettségije sincs, nem beszél nyelveket, egyszerűen műveletlen és buta, de ő kezd el a legelsőnek zsidózni, és őket teszi felelőssé azért, mert neki rosszul megy. Sok ilyen emberrel beszélgettem és látom, hogy egyszerűen az alapvető tudás hiányzik ahhoz, hogy politizáljon. Nem tartom magam én sem valami okosnak, de legalább gondolkodok, utánanézek dolgoknak. (a gazdasági mechanizmusoknak is, és innen látom, hogy a jobbiknak egyszerűen nincs egy épkézláb gazdasági programja. A multik takarodjatok eléggé életképtelen, szerintem ezt ők maguk sem gondolják komolyan)

Én azt látom, hogy nincs szakértelem, nincs szavahihetőség, egyszerű propaganda van, amit az emberek vesznek. A tudatlanabb rétegeket nagyon lehet irányítani.

Hitler szavaival élnék: „a tömegnek nincs agya” – ezt én tapasztaltam is, nem egy jobbikos rendezvényen, akár márc. 15-én megemlékezéskor.

Egyszer hivatalos voltam egy összejövetelre. Egy étteremben tartották, ahova meghívtak néhány tagot, szimpatizánst stb. A szakszerű politizálás kimerült a: „k*rva zsidók” és a hasonló szavaknál. Én az asztal közepénél ültem, de komolyan engem nagyon idegesített már, hogy balról mocskos zsidót, jobbról zsidót és cigányt hallottam.

Voltak itt is különböző balhék felsőbb vezetői körökben. Ezek után én megelégeltem, hogy azt ugyanúgy megcsinálhatják a jobbikban, mint máshol, de ezek még a tisztességről is beszélnek. Pár hónapja léptem ki a pártból, és eljutottam oda, hogy nem tudok kire szavazni…


2010. márc. 21. 13:51
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
35%

kamu az egész



lejáratás



meg kit érdekel

2010. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim válasza:
73%
Így van. Tudod, nem kell belülről nézni a dolgokat, mert kívülről is épp elég jól lejön mindaz, amit Te leírtál. Alapvetően nem lenne sok gond a programmal, sok szimpatikus dolog van benne. Viszont a tömeg, amit maguk mögé kívánnak állítani, egyszerűen borzalmas! Épp ezért nem adhatjuk a hatalmat egy ilyen párt kezébe, akik mögé a csőcselék sorakozik fel- kivételek persze akadnak.
2010. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
44%

Soha nem voltal te Jobbikos. Provokalsz mint mindig.

Aljas modszereid vannak, de mit varhat az ember egy haldoklo part hiveitol?

2010. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
3%
Persze hogy provokátor. Mért lett volna Jobbikos valaha is?
2010. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
17%

Ezt a kommentemet megtalálod ma is az oldalon!

Válaszolnál rá, ha megkérhetlek?


Valahogy nekem nem ez a tapasztalatom.

Igaz hogy nem állhat egy párt minden aktivistája diplomásokból, hiszen a Jobbik már gyűjtőpártnak számít.

De lényegtelen mert itt bár ki bár mit állíthat.

Én nem aggatok rág jelzőket, egyszerűen provokátornak tartalak. Aki eléggé frusztrált Fidesz szavazó ahoz hogy a sok megválaszolhatatlan kérdésre így reagálj!

Ha elolvasod (alul) az írásom akkor, talán megérted hogy nem kenyerem a vádaskodás!


Szerintem nagyon elsiklunk a tartalma felett amikor csak az igazság alternatív megközelítésével tárgyaljuk!

Egyszerűen nem állított kevesebbet, mint hogy évekig csak azért nem csináltak semmit. Az az, várták a csodát, a világ gazdaság csodáját! Ez kb olyan, mintha a te kisvállalkozásodat nem irányítanád, hanem mindent csak rábíznál a középvezetőkre, és a vak piaci szerencsére.

Utat építeni? Az feladat egy állam számára ha van rá anyagi vagy a gazdaság várt vonalvezetéséből származó fejlődés, hisz csak megpályáztatják! De lehet hogy pontosan ez a lényeg! Nem barátocskáim, az állam feladata, pontosan a gazdasági feltételek megteremtése.

Az hogy egy életképes elegyet alkosson a gazdaság, aminek a hatásai a költségvetésünkben pozitívumban kell hogy megjelenjen! De ezt ki kell gondolni " fineszesen" és jogszabályaink a működéseink szabályzatával és a relatív állandósággal kiszámíthatóságával kell létrehozni.

Nem csak a kiadás kontroll létezik, vannak alap gazdasági törvényszerűségek, amik a bevétel növekményekre épülnek.

A jövedelmeknek a gazdaságilag megalapozottabb újratermelődés elosztásából kell fakadnia, mert 20% középosztállyal nem tudunk felsőbb osztályba lépni!

Nem értem, hogy a gazdasági szakembereink hogy nem vették észre 2002-3 tájékán hogy a globális trendek kezdenek elhajlani. Hiszen mind nagy neoliberális gazdasági szakember akiknek a piac követési magatartás a vérükbe kell hogy legyen! Hisz ahogy csökkent a világszintű növekedés, a fogyasztás és a termelés és ezáltal az új szereplők megjelenése nem volt meglepetés. És teljesen világos volt hogy a kis hozzáadott értékű munkákat elfogják vinni, hisze egy kínai bérével egy Eu s, nem versenyezhet. Ehez más az oktatást, a gazdasági struktúrát hangolgatni kellett volna ahogy minden mást, és nem a versenyképtelenségünket kivásárolni a piaci versenytől kedvezményekkel! Csak érzékeltetni akartam ezzel a néhány sorral, hogy a kormányzás messze nem az hogy átgondolatlan hatásait nem elemezett, és nem folyamatos bevezetés egy " reformnak"!

Szóval ők nem kormányoztak. De sajnos a Fidesz s fog, vagy tud megtenni. Nagyon sok az elkötelezettsége, és ezt lehet is rajtuk érezni. Minél többet utazik, és egyeztet OV külföldön, annál visszafogottabb a mondanivalója, és kevesebb a kommunikációja! Félelmetes....


De sorolhatnám, nem hazudozva, csak józanul mint Jobbikos!

2010. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem is , a kérdés egy provokáció, a jobbik a legértelmesebb párt, Ők igazán megdolgoznak a pénzükért!

na, erről ennyit !

Szebb jövőt, kérdező :D

2010. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
84%
Ja, persze, provokátor, a Jobbik egy szent párt, mindenki nyolc egyetemet végzett, és ott soha senki nem zsidózott, cigányozott soha. Igen, persze, elhisszük. LEGALÁBB LENNE GERINCETEK KIMONDANI, HOGY IGENIS VAN ILYEN, ELŐFORDULHAT!
2010. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező! Utoljára megkérlek, hogy igazold az állításodat, különben mi, jobbikosok kénytelenek leszünk ezt egy szimpla provokációnak venni. Melyik alapszervezetben voltál?
2010. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim válasza:
46%
Én azt gondolom, hogy nem fog ártani az országnak, ha néhány évig olyan párt vezeti, akitől félnek a cigányok! Mehet a lepontozás, nem érdekel. Igenis legyen már végre valaki, aki felvállalja, hogy van cigánykérdés. Méghozzá mekkora. Az a kérdés, mikor húzzák már be fülüket-farkukat és kezdenek el normális emberi életet élni, dolgozni, adót fizetni! De az a baj, hogy fosnak a cigányok is és elmennek szavazni az MSZP-re, mert félnek a Jobbik hatalomra jutásától. Szóval én a Jobbikra szavazok és nem értek egyet feltétlenül minden mozdulatukkal, de tényleg radikális változásra van szükség, mert már nemsokára nem fogjuk tudni eltartani a sok ingyenélőt és "megélhetési ellőgépet". A jobbik az egyetlen, aki ezt fel meri vállalni, hát rájuk szavazok. Aztán ha tényleg nem értenek hozzá, hát legközelebb nem rájuk szavazok. De az esélyt meg kell adni arra, hogy végre lépjen valaki. Mert a Fidesz nem fog. És ne legyen már kétharmados többségük!
2010. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
12%
Egyikben sem volt, ne erőlködj már. Tudod hány ilyen kérdést nyitott már az ellenzék?
2010. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!