Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliak meg a liberáliso...

A baloldaliak meg a liberálisok miért támogatják annyira az abortuszt?

Figyelt kérdés
Nem inkább azt kellene elérni hogy ne legyen rá szükség?
2016. máj. 5. 09:27
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

"Bizonyára nem ezt a szót akartad használni... "


Igen, gyorsan írtam és nem gondoltam át.


Abban viszont nem értünk egyet hogy a legtöbb fizet tb-t. Nagyon sok van akit eltartanak. Neki csak jár.

2016. máj. 5. 14:33
 12/32 A kérdező kommentje:

"kifejtenéd, hogy mindezek ellenére mégis miért gondolod, hogy tiltani kellene?"


Nem mondom hogy tiltani kellene. A kérdésben csak annyi volt hogy miért támogatják annyira. Ez abból az apropóból kérdeztem, hogy a blikk elég élesen bírálta az egyház elriasztó kampányát.

Erre gondolok:

[link]


Az hogy kampányolnak ellene, és ilyen brutálisan, talán 1-2 embert elgondolkoztat. A tiltás én sem tartom jónak, mert akkor lehet hogy még többen dobják ki. Bár ezt sem értem, tudtommal le lehet adni következmányek nélkül.

2016. máj. 5. 14:38
 13/32 Gauldoth ***** válasza:
95%

Én őszintén nem is értem miért vita téma ez a világban. Aki ellenzi, azt sem kötelezik még arra sem, hogy nézze, vagy bármi. Ez egy lehetőség. Ha szerinted nem helyes, tartsd meg akkor is, ha .....akármi. De nem értem, hogy mások életébe milyen alapon akarunk kényszert erőltetni.


Akik szerint a magzat már egy ember, és ez egy gyilkosság, akkor szerintem ilyen erővel egy férfi maszturbálása egy tömeggyilkosság. Az abortálható magzatnak még uannyira semmilyen emberi értelemben vett tudata érzése nincs mint a spermiumoknak.

2016. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 tetro ***** válasza:
62%

15.54

az abortusz tilalma nyilvánvalóan nem az emberi élet védelméről szól. ha így lenne, akkor azok akik ágálnának az abortusz ellen, azok nem érvelnének a mellett, hogy a menekültek a tengerbe kéne lőni. pedig ez a kettő sokszor találkozik...

az abortusz tilalom egyetlen egy dologról szól. hogy a férfi rendelkezhet a nő felett. hogy a kérdezőnek joga van beleszólni mások életébe, mert ő jobban tud valamit, kompetensebb a témában. aki pedig vitatja ezt a jogát az libsi...

2016. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
71%

"az abortusz tilalma nyilvánvalóan nem az emberi élet védelméről szól. ha így lenne, akkor azok akik ágálnának az abortusz ellen, azok nem érvelnének a mellett, hogy a menekültek a tengerbe kéne lőni. pedig ez a kettő sokszor találkozik... "


ezzel meg is nyerted a nap demagóg félremagyarázó gyökere címet...

2016. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
19%

Az abortusz támogatása itt szín tisztán politikai állásfoglalás. Kinevezték magukat a "keresztyén nemzethy" oldal démonizálásával egy időben értelmes oldalnak. Ha ők azt mondják, hogy az abortusz csúnya dolog, akkor ők bizony azt mondják, hogy ne szóljanak be a másik életébe.


Az meg már egészen abszurd, hogy eljutottunk odáig, hogy a magzatnak tulajdonképp annyi köze van egy emberhez, mint egy spermiumnak...

Nem is értem, hogy miért nem akasztunk embereket manapság, hiszen megfelelő magasságból a gerincvelő hamar elszakad, onnantól meg gyakorlatilag nincs fájdalom, az őrülteken meg miért nem végzünk lobotómiát...


Egészen másak ma az életkilátások, mint amikor kitalálták ez az abortuszt, és egy bizonyos terhességi időn túl, már tilos is (és nem azért, mert az anyának ártana).


A liberálisok egyre nagyobb és nagyobb gyökerek, ha visszanézzük az elmúlt 20 évben hova jutottak azt is mondhatnánk, hogy önmaguk paródiái.

2016. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

14#


"hogy a kérdezőnek joga van beleszólni mások életébe, "


Ha figyelmesen olvastál volna, korábban írtam hogy a tiltással nem értek egyet. Oda kéne eljutni hogy az emberek elgondolkodjanak és ne is legyen szükség tiltásra, és csak az abortáljon, akinek mondjuk életképtelen gyereke születne. Manapság nem ez a helyzet.


Innentől tipikusan az van hogy te elmondhatod a nézeteid, mert liberális vagy és neked ne tiltsa meg senki, de ha én mondom el, akkor azzal bele akarok pofázni más életébe.

Pedig akkor én is liberális leszek, és jogom van brutális képekkel kampányolni ha nem tiltok meg semmit.

2016. máj. 5. 18:37
 18/32 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nincs kedvem ahhoz hogy a tb-mből fizessék azoknak a munkanálkülieknek az abortuszát, akiknek már az 5.-et végzik.
2016. máj. 5. 18:39
 19/32 anonim ***** válasza:
74%
Én alapvetően baloldalinak és liberálisnak tartom magam, de a "támogatni" szót nem igazán értem ebben a kontextusban. Abban minden épelméjű ember egyet ért, hogy az abortusz egy szomorú, sokszor traumatizáló dolog, amit a legjobb elkerülni. Persze ha szükséges, legyen rá lehetőség, de a cél mindenképp az, hogy csökkentsük az ilyen esetek számát. Ehhez a legfontosabb az egészséges és nyitott szexuális felvilágosítás, mind gyerek-, mind felnőttkorban (bár ha még felnőttkorban is szükséges, az már rég rossz). A nyitott szellemű kommunikációt a szexualitásról általában pont a liberálisok szokták a leginkább támogatni, a konzervatívok pedig többé-kevésbé akadályozni, növelve ezzel a nem kívánt terhességek veszélyét.
2016. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 tetro ***** válasza:
34%

18.37

ebben az esetben viszont értelmetlen a kérdésed vagy te magad is liberális vagy. mert senki sem támogatja - se igaz hithű jóember se liberális - az abortuszt abban az értelemben, hogy már pedig minél többen vetessék el a gyereket. a legjobb az lenne, ha erre egyáltalán nem lenne szükség, mert mindenki elég felnőtt lenne a szexuális élethez. ilyen sohasem lesz viszont, ez egy vágyálom. innentől kezdve a kérdés már csak az, hogy aki abortáltatni szeretne az műtét vagy kötőtű által tegye meg. a rohadt libsik szerint a műtét jobb opció.

2016. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!