Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szülőtartási kötelezettség...

A szülőtartási kötelezettség alól, hogyan lehet kibújni?

Figyelt kérdés
Van rá valamilyen mód? Külföldi bankszámla, vagy egyebek? A részletekbe nem akarok belemenni, a személyes vélemények pedig nem érdekelnek, ezért kérlek csak a kérdésre válaszoljatok!

2016. jún. 29. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Pár hónapja szó szerint ugyanezt kérdezted meg, csak gyerektartással. Na ugyanúgy.
2016. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát veled sem jutottam előrébb. Jó tudni, hogy már ilyen kérdést is feltettem, főleg úgy, hogy most vagyok itt először... De mindenképpen örülök a "hasznos" válaszodnak.
2016. jún. 29. 10:50
 3/17 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet nálatok konkrétan?

Egyáltalán kötelezett vagy-e a szülőtartásra?

És egyáltalán jár-e a szülődnek?

2016. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán a szülőd már indított pert a szülőtartás miatt? Vagy ez csak egy általános kérdés?

Ha érdemtelen rá, nem nevelt rendesen, stb., az már egy kizáró ok.

Ha konkrét ügy van már, akkor mindenképpen egy ügyvédet kérdezz meg, ő nyilván pontosan tudja a szabályokat, és hogy mikre lehet pontosan hivatkozni.

2016. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2016. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét ügy, pusztán általánosságban kérdezem. Úgy tudom a legújabb jogszabály szerint mindenki kötelezhető már arra, hogy eltartsa a szüleit. Én még elég fiatal vagyok, a szüleim meg lassan nyugdíjasok, és nagyon nem szeretném, ha miattuk nem tudnám felépíteni az életemet, mert róluk is gondoskodnom kell. Pusztán emiatt szeretném tudni, hogyha esetleg arra kerülne a sor, hogyan tudnám ezt a kötelezettséget megúszni?
2016. jún. 29. 11:03
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhető mindenki.

Olvasd el a jogszabályt.

Bizonyos feltételeknek kell teljesülniük. A szülőnek érdemesnek kell lennie az eltartásra. És a gyerek életét sem lehetetlenítheti el az eltartás. Automatikusan nem jár senkinek sem. Ha nem tudtok megegyezni, akkor perelniük kell.

2016. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 29. 11:08
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

A természet törvényei alól miként kívánnál kibújni? Most mindössze követték a természetet.

Te vagy az, aki egy egyszerű törvényt szeretne: mindent nekem, semmit tőlem?

2016. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

9: Mi köze ennek a természethez??

Láttál már olyat az állatvilágban, hogy a gyerek gondozza a szülőt? Mert én még nem, csak a fordítottját.

2016. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!