Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó ez a mai politikai...

Miért jó ez a mai politikai helyzetben, hogy az emberek még 30 évesen sem tudnak szinte semmit sem elérni önerőből, szülői segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Mindenütt ez van, dolgozni, dolgozni.De a minimálbér nettó 74 ezer ft ebben az évben.Munka van tényleg, vagy közmunka, vagy minimálbéres állás valamelyik kényszervállalkozónál.

Régen még adtak ezek is zsebbe a bejelentett bér mellé, de manapság kiszúrják az ember szemét egy 5000 ft-os étkezési utalvánnyal, mondván csak erre futja, válság volt, fejleszteni kell meg hasonló szövegekkel.

Persze nincs sehol állandó munkaerő.

Ahol élek, rendszeres probléma hogy ez a kis vállalkozói réteg alig talál munkást, van hogy a kocsmából szednek össze embereket, vagy a bolt előtt reggel, de már azok se nagyon akarnak dolgozni, ennyiért.

Hova jutott ez az ország?

Mi lesz így velünk 10 év múlva?

Tényleg érdemesebb lenne külföldre menni mosogatni?

Vagy bele kell törődni a magyar valóságba, hogy a lakosság nagy része minimálbéres lesz lassan, hitel nélkül még egy 20 Nm panelt sem fogsz tudni venni 40 évesen se, autó az már szinte luxus lesz.

Ez a magyar jövőkép?



#visszaarégiidőket
2016. júl. 4. 15:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%
Mindez szándékos a mindenkori kormány részéről. Azért van így, hogy még véletlenül se tudjanak gyereket vállalni, és minél előbb kihaljon a magyar nemzet.
2016. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A 8-sal 100% egyetértek!!!
2016. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Írd már meg, hogy milyen melóra nem találsz embert nettó 220-ért sem?
2016. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs "mindenhol" ez. Én 24 évesen vettem meg a saját autómat.

De valóban én is dolgoztam már gimi mellett is nyáron és régóta magamnak veszek mindent ami kell.

Tanulni kell és akarni dolgozni. Sokan egy csomó helyre nem mennek el, mert "szar" és rögtön jól akarnak keresni. Aztán ebből az lesz, hogy sehogy sem keresnek.


Bár oké, vannak helyek, ahol lehúzzák az embert és nem jelentik be egyáltalán. De ha muszáj a semminél ez is jobb. Aztán nyomni kell, hogy mégiscsak jelentsen be, vagy keresni tovább.

2016. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 MZ.per.X ***** válasza:
Egyrészt, nem csak közmunka és minimálbéres munka létezik, másrészt akárhogy nézzük az egyszerű melós, vagy a tanulatlan réteg sosem élt jómódban, sőt, a mai szegények luxus körülmények között élnek a régiekhez képest. Másrészt külföldön sem csak mosogatásból áll a világ.
2016. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Másrészt külföldön sem csak mosogatásból áll a világ."


Pontosan. Bár szeretik a mérnököket technikusként alkalmazni, mert ugye a volt szoci országokhoz képest az is igencsak jó. De mehet mérnökig az ember.

Volt nekem is egy közvetítő, aki azzal akart rábeszélni, hogy ő vitt már 3 diplomást is mosogatni,ausztriába, mert otthon 100 ezret kerestek mosogatással meg legalább 200-at Persze érthető ez is ha a delikvens nem beszél idegennyelvet és a 3 diploma ilyen szociálpedagógus, meg könyvtár-szak és hasonlók.

Egyébként pont erről a közvetítőről nagyon sok rosszat olvastam.

Persze ha nem beszél az embe

2016. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 MZ.per.X ***** válasza:

Amúgy én azt látom, hogy akik céltudatosan fejlesztik magukat, tanulnak, odaadással dolgoznak, azok teljesen jó életkörülményeket tudnak teremteni maguknak.


Akik például becsülettel kitanulnak egy szakmát, elsajátítva a fortélyait, azok sem keresnek rosszul, csak ugye a többség nulla energiabefektetéssel végig bukdácsol egy tanfolyamot aztán nem ért semmihez. A kocsmaszökevények meg alapból nem az a réteg, aki bármennyi pénzért dolgozni akarna.

2016. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!