Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha van munkára lehetőség...

Ha van munkára lehetőség miért miért nem akar az emberek egy része dolgozni?

Figyelt kérdés

Sokan "sírnak" (ismerőseim közt is van jó pár ilyen), hogy nincs munka csak a segély stb...

Amikor pedig az újságokban - a neten több ezer állás közül lehet választani szinte minden szakmában. Amikor ezzel szembesítem őket szinte mindig az a válasz, hogy most - nem érek rá megnézni- majd megnézem a hírdetéseket máskor stb...



Most jutott eszembe - volt egy kivétel. Az egyik haveromnak (Ózd) szóltam, hogy láttam egy hirdetést az egyik újságban ahol hegesztőket kerestek egy egri céghez. A haverom felvette a kapcsolatot ezzel a céggel és KB 1 hét múlva már dolgozott is. Ingyen fuvarozzák őket minden nap Ózdról Egerbe oda - vissza a kereset 140-160 ezer között mozog "tisztán".


2016. júl. 13. 10:12
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
63%
Szerintem azért, mert hozzá szoktak a könnyű pénzhez, amiért az embernek a kisujját sem kell megmozdítani, mert az neki "jár". Pl a közmunkások, keresnek olyan 40-50 ezer körül, és nem sok mindent kell nekik csinálni (Itt most a városon belül dolgozókat mondom, akik heverésznek a hűvösben, meg fagylaltoznak). Ja meg mert sokan nem akarnak szakmunkásként dolgozni mert egyeseknek gáz..
2016. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Én munkaerőközvetítéssel, kölcsönzéssel foglalkozom..


Sajnos nekem is ez a tapasztalat rengeteg a nem megyek el interjúra és nem is szólok típusú ember.


Aztán ha felhívod vagy nem is áll veled szóba, rádrakja a telefont stb. Holott mi csak segíteni akarunk neki..


Jönnek a hülye kifogásokkal 8 általánossal vagy épp pályakezdő főiskolásként 0 érdemi eredmények egekben a bérigények. Derrogál sokszor a fizikai munka holott ahhoz képest nem is lenne rossz a bér.


Nagyon kevés az az ember aki tényleg akar dolgozni és tesz is érte, nincs itt akkora baj a munkanélküliséggel én is ezen a véleményen vagyok.

2016. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
51%

Mert mondjuk rohadt ritka az ilyen magas kereset és mert a főnök állatként bánik az alkalmazottaival.


Körülbelül ezért.

2016. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

""Mert mondjuk rohadt ritka az ilyen magas kereset és mert a főnök állatként bánik az alkalmazottaival.""



Ilyen alapon senki nem menne dolgozni.

2016. júl. 13. 10:52
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

@10:40: Ha az ember el sem megy interjura/probaidore, akkor ezeket nehezen fogja megtudni...

Marpedig a tobbseg odaig sem jut el.

2016. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

""Mert mondjuk rohadt ritka az ilyen magas kereset""



Ezt a hirdetést több ismerősöm is olvasta. Segédmunkásokat - hegesztőket kerestek.

KB 5-6 havernak is szóltam akik hegesztő szakmával rendelkeznek és nincs állásuk. Az 5-6 ember közül egy volt olyan aki elment dolgozni.

2016. júl. 13. 10:58
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

a Hr-es válaszoló vagyok



így van meg se próbálják ráadásul akkor is kötik az ebet a karóhoz hogy ők xy céghez nem mennek, meg ezt a munkát nem végzik ha hónapok óta nincs munka..


Én nem fogom ezt megérteni..


Az irreális bérigényekről meg ne is beszéljünk..


Megvan a 8 általánosa (nem becsmérlés mert ez önmagában nem baj) de netto 150.-200.000 alatt fel se áll a karosszékből..

2016. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
31%

Eleve provokatív kérdés.

Tapasztalatból mondom, hogy pl. egy adminisztrativ állásra min 700-1000 pályázat érkezik be egy álláshelyre. Ebből kb. 80% teljesen megfelelő. Volt olyan amikor a kinyomtatott, megfelelt pályázatokból kiemelt köteget feldobták és ami az asztalon maradt azokat hívták be. Lapátolni lehet a jelentkezőkből.


Min. 1-1,5M munkanélküli van ma Mo.-n, csak kozmetikázásokkal trükkökkel eltüntetik őket! Nyilván nem akarnának 1M új munkahelyet teremteni, ha nem lenne számszerűleg ennyi munkanélküli.

2016. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Persze van munkanélküliség de nagyon nagy bajok vannak az emberek hozzáállásával is



Most is pl volt olyan pozíciónk hogy 20 embernek ki kellett volna menni a céghez interjrúra, és 5 jutott ki

Nem alantas, alulfizetett munkáról volt szó..



ez a tendencia sajnos..

2016. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

*5 jutott ki


--ez alatt azt értem hogy ennyien mentek ki a többiek leléptek szó nélkül..

2016. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!