Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha van munkára lehetőség...

Ha van munkára lehetőség miért miért nem akar az emberek egy része dolgozni?

Figyelt kérdés

Sokan "sírnak" (ismerőseim közt is van jó pár ilyen), hogy nincs munka csak a segély stb...

Amikor pedig az újságokban - a neten több ezer állás közül lehet választani szinte minden szakmában. Amikor ezzel szembesítem őket szinte mindig az a válasz, hogy most - nem érek rá megnézni- majd megnézem a hírdetéseket máskor stb...



Most jutott eszembe - volt egy kivétel. Az egyik haveromnak (Ózd) szóltam, hogy láttam egy hirdetést az egyik újságban ahol hegesztőket kerestek egy egri céghez. A haverom felvette a kapcsolatot ezzel a céggel és KB 1 hét múlva már dolgozott is. Ingyen fuvarozzák őket minden nap Ózdról Egerbe oda - vissza a kereset 140-160 ezer között mozog "tisztán".


2016. júl. 13. 10:12
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm 30-as válaszoló.



Ja persze nincs munka Magyarországon.


Sok- sok ember nem akar dolgozni ebben az országban. (jajgatni könnyebb és szidni mindenkit - mindenki hibás - igaz nem tesz semmit, hogy munkája legyen)


Hihetetlen, hogy már tojásválogatásra sem találnak embereket 120 ezerért.



Az ország legszegényebb - leglepusztultabb városában lakom 18 éves korom óta most 45 évesen 2 az- az 2 hónapot voltam munka nélkül!

Szobafestő a szakmám de fél évet dolgoztam csak a szakmámban azt is az iskola elvégzése után.

Eddig 4 munkahelyem volt - a jelenlegi helyemen 8 éve vagyok.

Jonéhány ismerősöm van munka nélkül - de szinte semmit nem tesznek ellene- , van egy ismerősöm akinek szóltam, hogy van egy állás darusként (ekkor még egy fémipari cégnél dolgoztam) mert egy illető nyugdíjba ment.

Megkérdezte hogyan kell járni dolgozni - válaszoltam 3 műszakba. Erre az ismerős csak annyit mondott, hogy ő nem jár éjszakára mert az neki nagyon fárasztó, - azóta sem dolgozik.



Sokan nem tesznek semmit azért, hogy munkájuk legyen - ha meg van lehetőség akkor pedig az a kifogás, hogy 100-140 ezerért nem mennek dolgozni. Aki régóta nem dolgozik azt nehéz munkára fogni.

2016. júl. 14. 13:42
 32/34 anonim ***** válasza:

Szerencséd lehetett. Mint mondtam, az átlagos álláskeresési idő másfél év. Személyes példám szerint pedig nekem 8 hónapig tartott elhelyezkednem legutóbb, hiába adtam be 1000 önéletrajzot minden olyan pozícióra, amire megfeleltem.


Az ország másik végébe meg nem mehetek dolgozni, ha a feleségemnek meg itt van munkája.

2016. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

""Szerencséd lehetett. Mint mondtam, az átlagos álláskeresési idő másfél év. Személyes példám szerint pedig nekem 8 hónapig tartott elhelyezkednem legutóbb, hiába adtam be 1000 önéletrajzot minden olyan pozícióra, amire megfeleltem""



Konkrétan nem erre gondoltam - a kérdésem sem efelé irányul.


Az érthető ha valaki tesz azért, hogy munkája legyen - de még nem sikerült.

Azokat nem tudom megérteni (én haragszom rájuk) akik hónapok -évek óta nyavajognak, jajgatnak - "nincs munka" címén - miközben semmit sem tesznek azért, hogy valami munkát találjanak. Sőt ha valami lehetőség is adódik "el legyesgetik" maguk mellől.


Van egy ismerősöm aki már nem is tudom mióta nem dolgozott (esztergályos) az apja nyugdíjából élt. Egy éve elhunyt az apja - ekkor beadta a jelentkezését oda ahol én vagyok a munkahelyemre. Nemrég tudtam meg, hogy már hívták volna próbaszerelésre tavasszal de nem ment el.


Azokra haragszom akik az utcán - kocsmákban- lézengenek és egyáltalán nem akarnak melózni.

2016. júl. 14. 14:25
 34/34 anonim ***** válasza:

Kicsit sokat nyomod ezt a "van egy ilyen-olyan ismerősöm aki nem akar dolgozni" kamusztoridat, hogy igazold a kis világnézetedet, nem gondolod?


"Sokan "sírnak" (ismerőseim közt "

"szembesítem őket"

"KB 5-6 havernak is szóltam akik hegesztő szakmával rendelkeznek "

"Jonéhány ismerősöm van munka nélkül "

"van egy ismerősöm akinek szóltam"

"Van egy ismerősöm aki már nem is tudom mióta nem dolgozott (esztergályos)"

2016. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!