Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha van munkára lehetőség...

Ha van munkára lehetőség miért miért nem akar az emberek egy része dolgozni?

Figyelt kérdés

Sokan "sírnak" (ismerőseim közt is van jó pár ilyen), hogy nincs munka csak a segély stb...

Amikor pedig az újságokban - a neten több ezer állás közül lehet választani szinte minden szakmában. Amikor ezzel szembesítem őket szinte mindig az a válasz, hogy most - nem érek rá megnézni- majd megnézem a hírdetéseket máskor stb...



Most jutott eszembe - volt egy kivétel. Az egyik haveromnak (Ózd) szóltam, hogy láttam egy hirdetést az egyik újságban ahol hegesztőket kerestek egy egri céghez. A haverom felvette a kapcsolatot ezzel a céggel és KB 1 hét múlva már dolgozott is. Ingyen fuvarozzák őket minden nap Ózdról Egerbe oda - vissza a kereset 140-160 ezer között mozog "tisztán".


2016. júl. 13. 10:12
1 2 3 4
 11/34 EagleHUN ***** válasza:
70%

Mondjuk mert a minimálbér nettója 7-80000 körül van?

És 55 -ezret megkeres közmunkával, köztanfolyammal is lazán? De egyik ből sem lehet megélni. Csak a közmunka köztanfolyam alatt nem fárad el és így el tud menni feketézni. A kettő együtt már jóval több mint a minimálbér. Így tudnak megélni az emberek sajnos...

2016. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 EagleHUN ***** válasza:
80%
És persze előzőek is jól szóltak, sokaknak "büdös" a munka, másoknak meg irreálisak az igényeik.
2016. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 EagleHUN ***** válasza:
100%
Valahol el kell kezdeni mindenkinek. Én is minimálbérrel kezdtem, még főiskola alatt. Azóta is folyamatosan dolgozom. A mostani minimálbérnek több mint 3x -át kapom, és nem volt feltétel a főiskolaii végzettségem, bár szakmába vágó a munkakör!
2016. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
13%

2.v.! (hr-s)


JÚÚÚÚJ .....Jújjjjj ....csak ezt nem kellene.

Azt azért említsük már meg, hogy az ilyen munkaerőközvetítéssel, kölcsönzéssel foglalkozó cégek nagyon nagy része eleve az adóelkerülésre/adócsalásra jött létre. Eleve "bukóra" alapítják a céget, hogy aztán mikor sok a köztartozás akkor kiürítik és bedöntik az egészet. Majd alapítanak egy másikat. Nem véletlenül van szükség egy plusz cég közbeiktatása a körbeszámlázásokhoz.


Az évekig tartó 2-3 hónapos indokolatlan "adóoptimalizáló"

kamu hosszabbitgatásokról nem is beszélve.


+ Említsük meg azokat a hr-seket is akik magukat istencsászárnak képzelik és eleve a jelentkezők megalázására törekednek, "tesztelés" címszó alatt.


Megtörtént eset, hogy a kitűnő referenciákkal és végzettséggel rendelkező jelentkezőt felszólították, hogy négykézláb bújjon be az asztal alá. Természetesen megtagadta, .....nem alkalmazták, majd 1,5 X fizetésért egy másik cégnél helyezkedett el.



"Megvan a 8 általánosa (nem becsmérlés mert ez önmagában nem baj) de netto 150.-200.000 alatt fel se áll a karosszékből.."


Nyilván ezért szedik a kutyapiszkot/szemetet szégyen mellényben ötvenezerért. :)

2016. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
35%

Így van ahogy az utolsó is írta.


Nem kell megalkudni nyilván diplomával nem kell egy gyári munkát vállalni -bár ha sok ideje nem talál valaki én aért elgondolkodnék ezen is- de legyünk már tisztában azzal hogy a tudásunk mire elég a munkaerő-piacon és ne mindig a rendszert szidjuk

2016. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
72%

14-es



Nagyon nagy tévedésben élsz..Bocsi


Egyrészt előítéleteid vannak ezekkel a cégekkel és a Hr-el kapcsolatban, ami magánügy nem tudlak nyilván és nem is akarlak meggyőzni arról hogy nem így van


Nyilván vannak a piacon kiskapukat kereső kóklerek de nem ez a nagy átlag.


Mi is szolgáltatást nyújtunk és igenis sok embernek segítünk munkához jutni. Én ezt a részét szeretem a dolognak nyilván a cég persze fizet ezért a szolgáltatásért.



De nagyon sokféle céggel, munkakörrel, jelölttel találkozunk nap mint nap és elhiheted hogy van alapja annak a véleménynek amit leírtam.


Egyáltalán nem nézzük/nézem le a fizikai munkásokat sem, nekem is az a fontos hogy jó helyre kerüljön és hosszú távon szeresse amit csinál.

Nem egyszer volt olyan diplomás jelöltem aki elvállalta volna a gyártósori melót de én nem engedtem mert tudtam hogy az nem tenné boldoggá és nem maradna sokáig.


De sajnos az emberek mindig szeretik a könnyebb végéről megfogni a dolgokat várják hogy az ölükbe hulljon a lehetőség.


Tisztelet a kivételnek.

2016. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
62%
15-ös vagyok a 13-asra írtam h igaza van :)
2016. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
39%

"a közmunkások, keresnek olyan 40-50 ezer körül, és nem sok mindent kell nekik csinálni (Itt most a városon belül dolgozókat mondom, akik heverésznek a hűvösben, meg fagylaltoznak)"


És a 40-50 ezer mire elég?

Tisztában vagy az árakkal?

Ki a felelős azért, hogy- a statisztikai adatok kozmetikázása miatt- "ötemberes" melóra kivezényelnek 15-20 főt -ezáltal tétlenségre kárhoztatva őket. Az jobb, hogy alibiből az összesepert faleveleket kiöntik, hogy újra legyen munkájuk?


Kivánom, hogy Te vagy a családtagjaid megtapasztaljátok, hogy milyen +35 vagy -20 fokban csak simán ácsorogni az utcán szégyenmellényben, a járókelők megvetésének közepette, -akár csak 8 órán keresztül.

2016. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
32%

16. v.!


Előítéletek?????? Mondod Te aki (valószínüleg létező) elszigetelt egyedi esetekből fogalmaz meg általános ítéletet!?


"De sajnos az emberek mindig szeretik a könnyebb végéről megfogni a dolgokat várják hogy az ölükbe hulljon a lehetőség."


Ez inkább úgy értelmezendő, hogy nem hülyék az emberek és nem fognak elvállalni rabszolgabéres állásokat- nagyon helyesen. Elég megnézni ezeket a munkaerőkölcsönző cégeket 500-600-700 Ft/órabér az átlagos kereset fizikai munkáknál. Nem tudom, honnan veszitek ezt a "a felajánlott kétszázezerért sem vállalja a nyócosztályos" szövegeket.

2016. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
16%
2: mekkora szerinted a reális bér egy kezdő diplomásnak? Csak mert én anno 120-at kaptam és egyáltalán nem tűnt túl vonzónak. Mérnök vagyok, nem büfészakos..
2016. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!