Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha van munkára lehetőség...

Ha van munkára lehetőség miért miért nem akar az emberek egy része dolgozni?

Figyelt kérdés

Sokan "sírnak" (ismerőseim közt is van jó pár ilyen), hogy nincs munka csak a segély stb...

Amikor pedig az újságokban - a neten több ezer állás közül lehet választani szinte minden szakmában. Amikor ezzel szembesítem őket szinte mindig az a válasz, hogy most - nem érek rá megnézni- majd megnézem a hírdetéseket máskor stb...



Most jutott eszembe - volt egy kivétel. Az egyik haveromnak (Ózd) szóltam, hogy láttam egy hirdetést az egyik újságban ahol hegesztőket kerestek egy egri céghez. A haverom felvette a kapcsolatot ezzel a céggel és KB 1 hét múlva már dolgozott is. Ingyen fuvarozzák őket minden nap Ózdról Egerbe oda - vissza a kereset 140-160 ezer között mozog "tisztán".


2016. júl. 13. 10:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
41%

11: Erről én is hallottam. Van hivatalvezető ismerős és rengeteg lenne a munka (itt nem a sztereotípia a jellemző, sokszor haza is kell vinni munkát), de senki nem jön minimálbérért megszakítani magát, inkább elmennek közmunkára hűsölni 15 ezerrel kevesebbért.


Valamilyen szinten meg is értem őket.

2016. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj, elszabadultak az indulatok. Tisztázzunk pár dolgot:


- Az 5-10% közötti munkanélküliségi ráta normális minden országban a gazdaságilag aktív emberek között. Ezek tartósan munkanélküli emberek vagy épp két munka között lévők.


- Magyarországon szakemberhiány van, nem munkaerőhiány. A kérdező példájával élve, ha engem hívnak hegesztőnek, nem fogom elvállalni, mert nem értek hozzá.


- Az átlagos álláskeresési időszak kb. másfél év. Ez lehet részben a munkavállaló hibája, de mindenképpen azt jelzi, hogy rosszul működik a rendszer, nem találja meg egymást a kereslet és a kínálat. A haverodnak is te szóltál, hogy maradjunk a kérdező példájánál. Én legutóbb 8 hónapig kerestem munkát úgy, hogy naponta több önéletrajzot is benyújtottam (csakis olyan helyre, ahová megvolt a megfelelő képzettségem). Ebből a kb. 1000 jelentkezésből 4 állásinterjúm volt és csak az egyik helyre vettek fel, sosem én utasítottam el az ajánlatot.


- Van egy csomó egyéb tényező is a hajlandóság vagy a képzettség mellett, pl. a mobilitás. Egy kétkeresős családmodelben az egyik fél nem fog érthető okokból az ország másik végébe költözni hogy feladva a családja ottani egziszenciáját neki legyen állása.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Szóval alapvetően szerintem nem a hajlandósággal van baj, elvégre ki az aki pár tízezer forintból (nem mindenkinek jut közmunka se, főleg nem teljes munkaidőben) ki tud jönni? Aki válogat, az azért teszi, mert megteheti.

2016. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
39%

Persze van munka. De hol is van munkaerőhiány? A kereskedelemben mondjuk, de én inkább modern rabszolgatartóknak hívom a kereskedelmi multikat. Vagy a szakmunkákban, betanított gyári stb. melós munkánál. Ki dolgozna folyamatos műszakban hatodannyiért, amennyit Németországban megkeresne?

Ismerősömet érettségivel, nyelvvizsgával, folyamatban lévő felsőfokú végzettséggel vették fel valami multihoz minimálbér alatti!!! fizetéssel. Nem jelentették be 8 órára ettől függetlenül egész nap ott van, mondván majd 2-3 havonta kiadják a pluszórákat szabadnapban.



A hr-es kisasszonyok okoskodását meg hagyjuk, elvégezték a kis kommunikációs szakjukat a csili-vili fősulin, apu barátja/ismerőse berakta őket egy hr osztályra és azóta burokban élnek.

2016. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
10%
Ha Ózdon laksz, akkor megmutathatnád az ózdiaknak is azt a csodaoldalt, ahol több ezer állást kínálnak nekik minden egyes szakmában, mert szerintem rajtad kívül még senki sem találta meg.
2016. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

24-es.



Ne idétlenkedj már!!!!



A neten több ezer állás közül lehet választani.


Aki igazán dolgozni akar az talál is munkát aki nem akar dolgozni az meg csak jajgat - - "jaj nincs munka"


Egy példa - rengeteg hasonló oldal - hirdetés van:


www.profession.hu

2016. júl. 13. 14:43
 26/34 anonim ***** válasza:
10%

Te idétlenkedsz, ráadásul tökéletesen leírod a fotelpróféta fogalmát. És ne felkiáltójelezz, félsz b+? Belinkeled a professiont, amit mindenki ismer. Komolyan eddig terjed a nagy hr-es skilljeid? Elég gáz.


"több ezer állás közül lehet választani szinte minden szakmában"


A több ezer nálam 2 ezernél kezdődik, nem tudom te hogy vagy vele, ezen az oldalon meg csak a szakmunka éri el ezt. Menjél te diplomával gyártósorra, ha ez neked imponál, mint az ismerősöm a környezetmérnöki diplomájával. Vedd le a rózsaszín (narancs) szemüveged, és vedd észre, hogy nem Németországban élünk. És ez az egész ország területére értendő ez a 2 ezer, nem egy megyére.

2016. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
10%

Fogadjunk kérdező te is egy olyan ember vagy, aki 20 éve be van tokosodva egy munkahelyre. Mindig az ilyenek a leghangosabbak, hogy van állás csak keresni kell.

Persze, aláírom, mérnökök, informatikusok viszonylag jó helyzetben vannak, és ennyiben ki is fújt az egész. De sok megy ki külföldre így is, és nem mehet mindenki a BME-re szerintem...

2016. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
10%
Ja igen, sok mérnök után sem kapkodnak már annyira, ahogy az előttem író írja. Pár éve mindenki azt mondta, hogy mindenki menjen gépészmérnöknek, mára már nem annyira könnyű azzal sem elhelyezkedni.
2016. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Alapvető tévedésben vagy kérdező. Az igaz, hogy rengeteg a munkanélküli. Az is igaz, hogy van elég sok munkaigény (rengeteg azért nincs).

A betöltésük nem azért hiányzik, mert sok az ingyenélő. Hanem azért, mert nincs, aki betöltse. Nem értenek hozzá.

(csak példaként: külföldi világcég hónapok óta hirdet orrba szájba, itthon kéne dolgozni külföldi körülmények között külföldi bérért. Mégse talál rá ember. Pedig sokan negyedannyiért elmennek külföldre is. Sajnos azonban ilyen képzettségű ember errefelé nincs).


Szétverték a közoktatást, szétverték a szakmunkásképzést. Ott tartunk, hogy egyszerűbb szakmunkára sem lehet embert találni, mert az a kevés, aki maradt, nem győzi elvégezni. A munkanélküliek döntő többsége kizárólag elemi munkafolyamatokat képes elvégezni, vagy azt se. Soha nem volt lehetőségük szakmát tanulni. Körbe kéne nézni az országban éles szemmel, nemcsak fanyalogni azon, hogy "ezeknek büdös a munka". Nem tudom mi a szakmád, de gyanítom, ha hívnálak, ketten hatékonyabb, meg több is jut, nem jönnél, mert nem értesz hozzá. Most akkor gondoljam én is, hogy nem szeretsz dolgozni? Nem gondolom!


EZ a folyamat egy kicsit bonyolultabb, de ha csak egy sajátosságát nézzük, eljuthatunk ilyen (hamis) következtetésekre.

2016. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

[link]


már a közmunkára se....

2016. júl. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!