Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon és Kelet-Európában a legmagasabb az idegengyűlölet és menekültellenesség, pedig nincsenek itt menekültek, ezzel szemben nyugaton sok a menekült és a bevándorló mégsem ilyen nagymértékű a gyűlölet?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy nem csak Magyarországon megy a szavazatszerző, gyűlöletkeltő kampány hanem egész Kelet-Európában?

2016. szept. 7. 10:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/101 anonim ***** válasza:

"Hiába vitázol ezen. Ha megnézed a cikk szerint két felmérés is volt ami alapján Magyarországon rekord magas az idegengyűlölet és a legmagasabb a bevándorlásellenesség."


És? Ki mérte fel? Én meg hivatkoztam arra, hogy mértékadó emberek szerint pl. a zsidóság reneszánszát éli Magyarországon és itt alig történik ellenük támadás, ha mégis, az is megmarad a verbalitás szintjén. Hogy lehet mégis Magyarország mégis az egyik leginkább idegengyűlölő ország?


"Nincs összefüggés a betelepülés nehézsége és az idegengyűlölet között."


És te mégis bevándorlás elutasítottságáról linkeltél felmérést. Miért?


"Nyugat-Európában nehezen adnak állampolgárságot vagy letelepedési engedélyt EU-n kívülieknek, mégsem magas az idegengyűlölet"


Meg is látszik az eredménye. Párhuzamos társadalmak, no - go zónák (várjál, bocs, olyan nincs). De emlékeztetnélek a Köves Slomó nyilatkozatra megint: több FIZIKAI támadás történik zsidók ellen mint hazánkban VERBÁLIS atrocitás.


Amellett Nyugaton is idegengyűlölet van. Az idegenek gyűlölik az őshonos lakosokat.


"Ha közömbös vagy szereted az illetőt nincs okod ellenezni hogy itt éljen"


De.


"Ha ellenzed az egyenlő idegengyűlölettel"


Nem.


"Látom beszippantott a kormánypropaganda mert csak ekörül forog minden gondolatod"


Nem. A saját bőrömön tapasztalom az európai migránspolitika áldásait.


"Cikk szerint a magyar ember nemcsak az arabokat utálja hanem gyakorlatilag mindenkit"


A tények mást mutatnak. Hazánk igen népszerű turista célpont, és az egyik legbiztonságosabb ország Európában.


"Azt írtad a nemzetellenes erők szították ezt az ellentétet, ezért gyűlölik az erdélyi magyarokat. Ha jól értem akkor elismered hogy Magyarországon gyűlöletkeltő propaganda folyik."


Igen. A balliberális oldal részéről. Ebben egyetértünk.


"Csak ezt kifogásolod? Ha külföldiek ellen irályul az nem baj?"


Ha mindenáron választani kéne - nem helyeslem - de ha kéne, akkor igen, inkább az idegeneket gyűlöljék és ne a határon túli magyarokat.


"Tőled egy értelmes okot sem hallottam arra vonatkozóan hogy miért kellene gyűlölni másokat"


Már mondtam, pl. megkarcolják a kocsimat vagy bántják valamely szerettemet.


De idegenek vonatkozásában nem tudok ilyen okot mondani, mert már 68 - szor leírtam, hogy nem gyűlölöm őket.


"Először azt írtad nem gyűlölöd őket most meg azt kérdezed miért gond ha emberek gyűlölik az idegeneket. Megint ellentmondásban vagy magaddal."


Nem. Én azt írtam, hogy nem gyűlölöm őket - és nem gyűlölöm őket. De ha mások gyűlölik, ahhoz joguk van.


"Az Eu-n belüli mozgás, letelepedés és munkavállalás is szabad"


EU polgároknak, igen.


"A cikk szerint a magyar ember ezeket is gyűlöli de még a nemlétező pirézeket is"


Ki mérte fel? A tények teljesen mást mutatnak. Hazánk kedvelt úti cél, olyan esetet mutass, ha valamely idegent támadás ért.


"Azt írtad az EU-s állampolgár jöhet. Az arab vagy fekete EU-s állampolgár is jöhet?"


Jöhet, ha EU polgár - bár én nem szívesen látom őket, úgyis ezt akarod hallani, tessék - de ettől még mindig nem gyűlölöm őket.


"Mindenestre továbbra is fenntartom hogy aki gyűlöli az idegenek az primitív buta ember."


Hát aztán a te véleményed nagyon mérvadó.

2018. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!