Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon és Kelet-Európában a legmagasabb az idegengyűlölet és menekültellenesség, pedig nincsenek itt menekültek, ezzel szemben nyugaton sok a menekült és a bevándorló mégsem ilyen nagymértékű a gyűlölet?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy nem csak Magyarországon megy a szavazatszerző, gyűlöletkeltő kampány hanem egész Kelet-Európában?

2016. szept. 7. 10:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 anonim ***** válasza:

"Az, hogy volt néhány elszigetelt eset, nem jelenti azt, hogy mindenki bűnöző."


Ilyet nem is állítottam, de mivel nem tudod kiszűrni azokat a tömegből, akik hajlamosak ilyesmire, ezért a legjobb megoldás, ha nem engedünk be egyet se. És mi az, hogy elszigetelt eset? Ezek Európában történtek, nem egy messzi csendes-óceáni szigeten...

2016. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/101 partizana ***** válasza:

"Az ilyen megállapítások meg nem éppen azt erősítik, hogy nem vagy idegengyűlölő, és nincs bajod az arabokkal, csak szerinted nem hasznosak. Szóval elég hiteltelen vagy, legalább akkor ismerd be, hogy idegengyűlölő vagy, attól még nem leszel rossz ember, nem kell mindenkinek mindenkivel egyetérteni."


Na lássuk csak. Kedvenc futballistám: Kingsley Coman. Kedvenc együttesem: Rae Sremmurd


Valahogy nem érzem reálisnak, hogy egy csúnya rasszista idegengyűlölő ember bármelyiket hajlandó lenne 2 percnél tovább akár csak elviselni is. De oké tesó, biztos ismersz:)

2016. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ettől még egy elég erős ellentmondás van a kommentedben. Azzal kezded, hogy ez egyáltalán nem gyűlölet, csak nem hasznosak, majd a végére már oda lyukadsz ki, hogy Európa a fehéreké, és a muszlimok fele terrorista. Utána szerintem furcsa kikérni magadnak, hogy te idegengyűlölő vagy.


Most az, hogy van fekete kedvenc sztárod, még nem jelent semmit. Legfeljebb nem vagy radikálisan rasszista. Az idegengyűlölet szerintem pont azt jelenti, amiket leírsz. A sztárokat meg jobbára a TV-ben látod, így nyilván nem is tudsz ugyanúgy gondolkozni róluk.

2016. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/101 partizana ***** válasza:
100%

Van pár fekete bőrű ismerősöm, óvodában annak idején az egyik legjobb barátom is az volt.


Ennek ellenére az a véleményem, hogy nem hasznos számunkra a bevándorlás. Legalábbis így nem. Manapság nem csak azt engedjük be aki tanulni akar, azt is beengedjük aki bizonyítottan semmire való. (Ilyen persze fehérben is van) Nem hiszem, hogy idegengyűlölet lenne az, hogy én úgy gondolom, ez az amúgy teljes mértékben mesterséges és/vagy gazdasági bevándorlás ártalmas Európára. Amit mondtam, azt tartom. Az állatok sem keverednek össze meg vissza. Persze lehet én vagyok túl konzervatív, fellehet fogni ezt úgy, ahogy én. Hogy a fehér faj fogy, és ha beengedünk mindenkit akkor elég hamar meg is szűnik létezni. De fellehet fogni másként is és lehet majd egyszer egy nagy faj, ami majd enyhén barna bőrű lesz. Ez mind felfogás kérdése, szerintem maradjunk meg több fajban, ettől színes ez a világ. Az pedig, hogy a bevándorlási hullámmal terroristák százai ha nem ezrei érkeznek Európába az tény. Én is sajnálom akinek menekülnie kell, de ugyan akkor bennem van a kérdés, hogy egy fiatal húszon éves férfi ugyan miért is nem tudja meg fogni a fegyvert és harcolni a hazájáért?

2016. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/101 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem az egészben hogy akik elutasítják a menekültek befogadását mi alapján döntöttek így. Ahogy az egyik válaszoló is írta nem nagyon láthattak élőben menekültet, megismerni meg még kevésbé volt lehetőségük. Nyugaton az emberek ismerik őket és nagyrészt nem ellenzik a menekültek befogadását. Olyat meg ne irjatok hogy a nyugatiak hülyék mert a világ legfejlettebb országairól van szó. Bárcsak mi lennénk ennyire "hülyék"
2016. szept. 7. 13:12
 16/101 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyrészt ellenzik nyugaton is. Nagyon megváltozott a hozzáállás mióta közelről tapasztalták meg milyenek a menekültek.
2016. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/101 anonim ***** válasza:
100%

Szóval azért nem hülyék a nyugatiak, mert "fejlettebb" országokban élnek.


Oké.


Remélem te sem vagy olyan hülye, hogy itt rontod a levegőt.

2016. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/101 A kérdező kommentje:

"Szóval azért nem hülyék a nyugatiak, mert "fejlettebb" országokban élnek."


Pontosan azért. Vicces mikor a csóró kelet-európai lehülyézi a gazdag nyugatit.

2016. szept. 7. 13:44
 19/101 partizana ***** válasza:
100%

"Pontosan azért. Vicces mikor a csóró kelet-európai lehülyézi a gazdag nyugatit"


Na figyelj okos Tóni. A nyugati országok Svájc kivételével mind a gyarmatok miatt lettek gazdagok. Azzal, hogy kisemmizték az afrikaiakat, az indiánokat vagy a dél-kelet ázsiai országokat/törzseket. Ez elfogadható? Minden esetre okos döntés volt anno tőlük hisz máig tartó lendületet adott a gazdaságuknak, de ez annyira elfogadó dolog? Szerinted rendjén van teljes népeket rabszolgasorsba taszítani vagy kiirtani? Ez pont ellent mond a nagy elfogadásnak meg a mindenki egyenlőnek. Imádom mikor laikus hülyék osztják az észt a politikáról. Ilyet meg még nem is hallottam, hogy egy emberről az dönti el okos e vagy sem, hogy az egykori fal keleti vagy nyugati oldalán született.

2016. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/101 A kérdező kommentje:

"Azzal, hogy kisemmizték az afrikaiakat, az indiánokat vagy a dél-kelet ázsiai országokat/törzseket. Ez elfogadható? Minden esetre okos döntés volt anno tőlük hisz máig tartó lendületet adott a gazdaságuknak, de ez annyira elfogadó dolog?"



Most hirtelen mi ez a 180 fokos fordulat. Eddig a hozzád hasonlók azt hangoztatták hogy a menekültek igazábol csak gazdasági bevándorlok ezért húzzanak haza, meg amugy is mind terrorista, most meg emberségre oktatod a nyugatot? :)


Egyébként nem elfogadható de nem változtat azon a tényen hogy nyugaton jobb az oktatás, kevesebbet lopnak, hatékonyabban dolgoznak és kevésbé gyűlölik egymást és másokat vagyis okosabbak mint a hozzád hasonló kelet-európaiak.

2016. szept. 7. 15:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!