Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én szeretem a hazám, mit tegyek?

Én szeretem a hazám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokat gondolok arra, hogy jobb és békésebb élet reményében kiköltözzek az országból... mondjuk Hollandiába (de a célállomás most nem is fontos)

Viszont én szeretem ezt a nyomorult országot! Nem akarom itt hagyni! Szeretem a tájat, a klímát, az ételt, a vizet, a nyelvet, egy csomó dolgot amik ide kötnek...


Viszont látom, hogy ebben az országban nincs most nagyon jövő. A fizetések stabilan alacsonyak, ha beteg vagyok, egyszerűbb ha magam megoldom.. A leendő gyermekeim szart se fognak itt tanulni, ráadásul a közeg amiben felnőnének nem alkalmas arra, hogy valami jószándékot, kedvességet szívjanak magukba... mármint én és a leendő anyja mindent el fogunk követni ez érdekében, de gyakorlatilag elég az utcán végigmenni, hogy egy gyűlölettől fröcsögő ordítást végighallgathasson...

Mindenhonnan ömlik a gyűlölet, a másik legyűrésére való vágy, a nyerészkedés és a káröröm vágya... Nem nevelhetem burokban a gyerekemet, de azt szeretném ha nem egy aljas görény lenne belőle, hanem egy értelmes, segítőkész, jóhiszemű és jóakaratú ember. Ezt pedig a miliőtől kapja meg leginkább


A politika az elmúlt 25 évben nem haladt egyről a kettőre, ami különösképpen nem zavarna, ha ezt nem akkora hisztériával és ellenségeskedéssel tenné...


Szeretnék vagy 3 gyereket, az asszony inkább 4et, mert úgy kerek, de egyszerűen... nincs szívem erre a romlott helyre segíteni őket..


Nem lehetne valami olyasmi ebben az országban, hogy az emberek nem a másik kárát nézik, hanem odafigyelnek egymásra meg megértik egymást?


Nem szeretném elhagyni az országot, de lassan nem lesz gyomrom az itt éléshez:(



2016. okt. 11. 14:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

8as, Magyarország egy remek hely nagyon sok tekintetben és a magyar emberek is remek emberek, nagyon sok praktikus gondolkodású, leleményes (nem adócsalóra gondolok), széles látókörű, figyelő és értő ember van itt, a szép lányokról nem is beszélve


Másrészről az elmúlt évtizedek.. vagy az elmúlt évszázadon nem tudnak túllépni. 100 éve volt trianon és még most is sokan revizionisták, miközben egész Európa nyitva áll előttünk. 26 éve volt a rendszerváltás és az emberek még mindig úgy viselkednek, mintha pár éve lett volna...

Mély nyomot hagytak ezek az emberekben, de nem lenne szabad, hogy a múlt eltörölje a jövőt!


És írták itt a Fideszt meg Viktor... eeegen, nem akarok pártpolitikáról beszélni, mert nem az fáj igazán.. persze szarok, de az elmúlt 26 évben nemigen volt jobb.


Fiatal vagyok! Állítólag a jövő kulcsa! Szeretnék jövőt magamnak, a családomnak és a nemzetemnek. Ehelyett a múltkor is futhattam egyet az utcán mert valami idióta plakáttépős aktivista nekem akart esni.... (rászóltam, hogy ne tépje le a plakátot, mert másnak munkája volt vele, erre majdnem leütött... azt se láttam milyen plakátot tépked, szóval még csak a véleményét se tudtam meg, csak hogy hazaáruló vagyok...)


Persze, jó, hogy itt mondom, hogy az emberek így meg az emberek úgy, oszt közben én is a nép része vagyok... De úgy szeretnék valamit tenni, hogy igenis legyen jövőnk, mert jelenleg a magyarok csak önmagukat és a hazájukat rombolják:S

2016. okt. 11. 15:21
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Értem, szóval szeretnéd a hazádat, ha ez a sok surmó, bunkó, tahó tróger nem élne benne?

El kell hogy keserítselek, de ez a sok surmó, bunkó, tahó tróger alkotja a hazádat. Ők a te hazád. Ha szereted a hazádat, akkor őket szereted.

2016. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
16%

"8as, Magyarország egy remek hely nagyon sok tekintetben és a magyar emberek is remek emberek, nagyon sok praktikus gondolkodású, leleményes (nem adócsalóra gondolok), széles látókörű, figyelő és értő ember van itt, a szép lányokról nem is beszélve"


Ezt úgy kb. az összes országra el lehet mondani, ami körülbelül olyan fejlett, mint mi, ha nem is fejlettebb.

2016. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

12es, azt ne mondd, hogy Te szereted a surmókat!:D

Vagy te büszke vagy arra, hogy a magyar egy depresszív, tróger néppé kezd válni?

Biztos vagyok benne, hogy lehet ezen változtatni! Pénz és idő kérdése.

Nem csodát várok, félreértés ne essék! Ha már azt látom, hogy elindultunk egy úton, ami fejlődésünket szolgálja, már szívesen maradok, Asszony gyógypedagógus, én az egészségügyben is el tudok helyezkedni, persze, nyögünk mindketten, de látni egy másik ember épülését nagyon jó dolog, kár, hogy sokan csak pusztítani tudnak..

2016. okt. 11. 15:27
 15/25 A kérdező kommentje:
13as, kezdem látni, hogy Te is csak azok közé tartozol, akik akadékoskodnak, de nem akarnak előrébb jutni. Sajnálom.
2016. okt. 11. 15:29
 16/25 anonim ***** válasza:
7%

#14


Nem. Pont ez a lényeg, hogy nem szeretem a hazámat.

Ezért is húzok el innen. Már gyűjtöm a pénzt a költözéshez.

2016. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

#15


Na és szerinted hogy kéne előrébb jutni?

Megkéred szépen a magyar társadalmat, hogy "ugyan, ne legyetek már ekkora söpredék, srááácok, naaa!!!"?

Vagy hogy fog történni?

2016. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17, elolvastad a kérdésemet? Ha tudnám mi a teendő, nem írtam volna, hogy "Mit tegyek?".

A süllyedő hajót könnyű elhagyni, de én tényleg szeretném az országot rendben látni, ezért is akarnék tenni érte valamit.

2016. okt. 11. 15:35
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Együtt érzek veled kérdező, itt az alja népből nagyon sok van igaz más országban is van, de itt rengetek szinte betegesen gyűlölik a vállalkozókat a migránsokat az EU-t miközben még saját magát sem tudja életvitelszerűen igazgatni.
2016. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Shai-Hulud ***** válasza:
72%

"szeretném az országot rendben látni, ezért is akarnék tenni érte valamit."


Akkor menj el szavazni!


Jól gondold végig, és szavazz arra, aki szerinted rendbe teszi az országot.

Ha elég sokan úgy látják mint te, akkor megválasztják, és esélyt kap arra, hogy valóban rendbe tegye.

Ehhez már csak az kell, hogy a többieket is meg kell győzni, hogy emeljék fel a seggüket, és vánszorogjanak el szavazni.


Mert sopánkodni azt remekül tud mindenki ebben az országban, de tenni annyit sem képes, hogy 4 évenként egyszer odavánszorogjon a szavazóhelyiségbe, és elhelyezzen egy X-et arra a nyomorult szavazólapra. (Tisztelet a kivételnek...)

2016. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!