Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik sokan az...

Miért ellenzik sokan az alapjövedelmet amellett, hogy másoknak pedig alanyi jogon adnák az ingyen pénzt?

Figyelt kérdés

Én,mint egyedülálló miért nem vagyok semmi szociális juttatásra,még a sokgyerekesek mindenféle családi pótlékot,adókedvezményt kapnak,az adófizetők pénzén.


Miért kell őket támogatni,amikor már az alaptörvényben is benne van,hogy a nyugdíj nem alapjog.Illetve bárki szabadon elvándorolhat másik országba dolgozni.Tehát nincs garancia,hogy a sokgyerekes család tagjai dolgozni fognak itthon,és amit dolgoznak,abból sem lesz az a mai fiataloknak már biztosan nyugdíja.


Akkor ők miért élveznek mindenkivel szemben aránytalanul magas megkülönböztetéseket?


2016. nov. 15. 20:43
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy egy másik kérdésnél nagyon egyszerűen foglalkozott egy válaszoló: azért, mert Mo. jobbágy ország. Senkinek nem kell a jólét, mert mindenki bele van b**ulva a munkájába. Az sem zavar senkit, ha éhbérért dolgoztatnak és gyakorlatilag jogfosztott vagy, "legalább dó'gozunk".
2016. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
73%

Miért van egy olyan érzésem, hogy te ezeket a kérdéseket pár naponta kiírod? Mindig leírják, hogy a sokgyerekesek támogatása általában adókedvezmény formájában zajlik, azaz a saját pénzükből kapnak vissza. Ezek a gyerekek felnőve dolgozni fognak, így adózni, illetve segítik a nyugdíjrendszer fenntartását. Egy gyerek nevelése pedig nem csupa móka és kacagás, sokba kerül az iskoláztatásuk, számukra megfelelő környezet biztosítása, hogy arról ne is beszéljünk, hogy az életed is hozzájuk kell igazítanod.

Olyan pedig nincs, hogy "ingyen pénz". Azt a pénzt, amivel az állam gazdálkodik, az adófizetők teremtik meg. Ha te alanyi jogon akarsz mindenkinek pénzt szórni, akkor azt mindenképp ellensúlyoznod kell, vagy a kiadási oldalon (pl szociális, nyugdíj, egészségügyi kiadások drasztikus megvágásával, megszüntetésével), vagy bevételi oldalon adónöveléssel. Utóbbi pedig szép kis spirált indíthat el, képzett embereknek jobban megéri külföldre menni (hisz tovább nyílik a bérolló a nyugati országokhoz képest), kevesebb adófizetőt eredményezve - és akkor azokról nem is beszéltünk, akik inkább otthon maradnának, megelégedve az alapjövedelemmel...

2016. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
60%

"Én,mint egyedülálló miért nem vagyok semmi szociális juttatásra,még a sokgyerekesek mindenféle családi pótlékot,adókedvezményt kapnak,az adófizetők pénzén."


Azért mert az a gyerek előbb utóbb felnő, és dolgozni fog meg adót fizetni.


Az alapjövedelem viszont egy kommunista szélsőbalos kitaláció, ahol a rendesen dolgozó emberek tartanak el egy élősködő, felesleges réteget, miközben az eltartott réteg nem csinál semmi hasznosat.

Részemről a felesleges réteg nyugodtan éhen halhat. Marhára nem érdekel. Amerikában nincsenek ilyen szélsőbalos hülyeségek, nem véletlenül az USA a világ legfejlettebb állama.


Egyébként ez a szocializmus bűne.

A szocializmusban rengeteg valójában felesleges munkahely volt, és ez a módszer kitermelt magából egy szakképzetlen lumpen réteget.


Valamint.

A magyar munkaerő mobilitása minimális.

Mindenki ül a 200 fős falujában és elvárja, hogy odarepüljön az AUDI gyár 200 ezer nettóval.......... az eszébe sem jut senkinek, hogy esetleg el kéne végeznie gy ingyenes OKJ képzést és elköltözni oda ahol van munka.......

ÁH... magyar ember ilyet nem tesz.

Jó az a közmunka.


Szánalmas

2016. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Adókedvezmény,hívhatod így is.

De azt,amit megkapnak adókedvezményt,azt valahonnan be kell szedni,így másokra vetnek ki adókat,mivel az államnak fenn kell tartania magát.


Én csak azt nem értem,ha én egyedülállóként dolgozom tőlem milyen jogon vonnak több adót?

Mert ugye,akik az alapjövedelem ellen kampányolnak pl,szerintük az ingyenpénz.


Csak azt nem értem,hogy a családos mitől szent ember,hogy neki segély is jár,meg adókedvezmény is.

Az utakat ők is ugyanúgy használják,stb,és egy egyedülálló egyedül használja a dolgokat,a családos sokadmagával.


Ha az egyén nem jogosult semmiféle ingyenpénzre,a család miért jogosult?Illetve ezt valaki egyszer kitalálta,akkor ez felülírhatatlan?

2016. nov. 16. 00:24
 15/45 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a családtámogatás sokkal inkább kommunista eszme.


A kommunizmus ugye próbálja egyenlővé tenni az embereket,a családos és az egyedülállónál a családi kedvezményekkel próbálják egyenlő szintre hozni a családosok életszínvonalát,azokéval akiknek nincs gyereke.


Mi ez,ha nem kommunista sajátosság?


Ezzel nem is lenne gond,amíg nem menne egy szint mögé,és amikor kifejezetten a szociális háló,már ha létezik kifejezetten a nagycsaládosokat támogatná.


Az meg,hogy adófizető lesz e a gyerekből,kérdéses.Nincs vasfüggöny,ezért mondom,hogy ez a családi támogatás a kommunizmusban állná meg a helyét,mert ugye ott nincs kivándorlás.

2016. nov. 16. 00:28
 16/45 A kérdező kommentje:

Csak azért tettem fel ezt a kérdést,mert megfigyeltem,hogy pont azok vannak leginkább az alapjövedelem ellen,akiknek családjuk vagy nagy családjuk van,mert nekik jó ez,hogy csak ők kapnak támogatást a közösből mások nem.

Közben meg ők hordanak le mindenkit ingyenélőnek.Holott a támogatásokat abból kapják,hogy másoktól elvesznek.

2016. nov. 16. 00:30
 17/45 A kérdező kommentje:

Azt meg végképp nem értem az államnak miért célja a gazdag,sokgyerekeseket tovább támogatni,mikor ők a támogatások nélkül is megszületnek,mert nálunk nem anyagi kérdés.


A szegényeknél ugye meg leginkább a pótlék miatt szaporodnak,és sokukból nem lesz a társadalom hasznos tagja.Mert a szegénységből nehéz kitörni.

2016. nov. 16. 00:35
 18/45 anonim ***** válasza:
60%

Akkor megfogalmazom másként: a családosok segítése által a jövőbe fektet a kormány. Ha mindenki egyedülálló lenne, rövid úton kihalna az ország, nem lenne, aki járulékot fizessen, így idősebb emberek is éhenpusztulnának (mert ugye, az általuk nyugdíjjárulékként fizetett pénz az nem egy páncélszekrény mélyén várja, hogy majd felhasználásra kerüljön, azt a korábbi nyugdíjasok kapták meg). És pontosan ez történik most, egyre kevesebb gyerek születik, öregszik a népesség, így idővel nem lesz, aki dolgozzon, aki megtermeli a nyugdíjra valót. Na, ezért támogatják a családosokat.

Lehet, hogy lesznek, akik elvándorolnak, de egyrészt ők is utalnak haza pénzt, másrészt ez csak kisebb hányaduk.

Én komolyan nem értem az efféle siránkozást. Ha szerinted gyereket csinálni a legtutibb business, akkor hajrá, de előtte tedd meg, hogy megkérdezel olyasvalakit, aki már nevel, nevelt gyereket, hogy mennyit költ rá. Messze jobb életszínvonalat tudsz magadnak megteremteni akkor, ha nem vállalsz gyereket, még így, kedvezmények nélkül is.

Alapjövedelem tényleg csak az ingyenélők, összefüggéseket átlátni nem tudók/akarók (illetve a belőlük profitálni vágyó politikusok) vágyálma. Ha nem érted, hogy miért, csak számolgass, hogy egy semmire nem elég fejenkénti teszem azt 20 ezer forintos alapjövedelmet (ami amúgy "alanyi jog" miatt gyerekeknek is járna, csak szólok) honnan vonnál el. Ekkora plusz kiadást csak jelentős átstrukturálással lehetne elérni, amely végeredményben senkinek nem lenne jó.


Üdvözlettel, egy 30 éves egyedülálló mérnök.

2016. nov. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Mérnök.

Hát gondolom téged pont nem izgat,mert egyedül annyit megkeresel,amiből egy család is vígan megélne,de nem mindenki.


Ja,az emberiség ki fog halni,jó vicc.

Az emberiség fejlődik,egyre kevesebb rabszolgára lesz szükség,akkor mégis miféle munkát fogsz nekik adni?A fél ország közmunkás lesz?


Mint leírtam már öngondoskodásra akarnak minket ösztönözni,nem lesz nyugdíj,így viszont innentől nem közérdek a családok támogatása,hanem egyéni érdeke mindenkinek a saját családja eltartása.

Ugye a jobboldali emberek ezt hívják neoliberalizmusnak,de érdekes módon,amikor a családokról van szó,akkor nem akarják alkalmazni ezt az elvet.

A család számukra szent,amikben az egyének csak bábok.

Érdekes.

2016. nov. 16. 01:06
 20/45 A kérdező kommentje:

Amíg a gyakorlatban nem próbáltunk ki valamit,az csak elmélet,tehát az kijelenteni,hogy nem működne az alapjövedelem,elég vicces.


Mint mérnök,azt is tudhatnád,hogy zárt rendszerben nem lehet a végtelenségig termelni,tehát a legnagyobb gondja az emberiségnek a túlnépesedés.

Az idősekkel sem lenne semmi baj,ha nem zsákmányolták volna ki őket egész életükben,rabszolgaként tartva,akkor még 60 évesen is sokan munkaképesek lennének.


Ha viszont a fejlődés ellen vagyunk(robotoziáció,átlagéletkor növelése),akkor minek ez az egész rendszer?Mi a jó benne,annak a szűk rétegnek kivéve,akik a haszonélvezői?:)


Amúgy a globális világvagyon hány % mögött van valóban megtermelt érték?


A leggazdagabb 1% rendelkezik az összes vagyon 50%-ával.

Na már most ebből simán le lehetne csípni annyit,hogy mindenkit kapjon annyi alapjövedelmet,amiből nem hal éhen,csak ugye akik felül vannak,ők nem akarnak lentebb adni az igényeikből.


Mint a tervben is látszik 5 emberből 4 jól járna.

A maradék meg tovább sem halna éhen.

2016. nov. 16. 01:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!