Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik sokan az...

Miért ellenzik sokan az alapjövedelmet amellett, hogy másoknak pedig alanyi jogon adnák az ingyen pénzt?

Figyelt kérdés

Én,mint egyedülálló miért nem vagyok semmi szociális juttatásra,még a sokgyerekesek mindenféle családi pótlékot,adókedvezményt kapnak,az adófizetők pénzén.


Miért kell őket támogatni,amikor már az alaptörvényben is benne van,hogy a nyugdíj nem alapjog.Illetve bárki szabadon elvándorolhat másik országba dolgozni.Tehát nincs garancia,hogy a sokgyerekes család tagjai dolgozni fognak itthon,és amit dolgoznak,abból sem lesz az a mai fiataloknak már biztosan nyugdíja.


Akkor ők miért élveznek mindenkivel szemben aránytalanul magas megkülönböztetéseket?


2016. nov. 15. 20:43
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Ipari forradalom idején is tombolt a luddizmus, hogy a gépesítés miatt elvesztik a korábban manufaktúrákban dolgozó emberek a munkájukat, aztán mégiscsak fellendülést hozott. Most is lesz megoldás, persze aki továbbra is 0 tudással akar majd elhelyezkedni, arra rossz idők fognak várni. Ahogy ma már írástudás alapvetőnek számít (pedig sok ezer évig tökéletesen elvoltak az emberek nélküle), úgy fognak új kompetenciák szükségessé válni. Ki tudja, milyen új állásokat fog hozni a jövő - új gépeket pl biztosan karban kell tartani, és Ipar 4.0-ban is akadnak emberi kreativitást igénylő feladatok.


"Azok,akiktől az alapjövedelem elvenni(gazdagok 5.emberek),ők miattuk jut idáig nagyon sok ember.Telhetetlenek."

Akkor még egy kis kijózanító statisztika: 2015-ös adat, de Magyarországon az a háztartás, ahol az egy főre eső nettó jövedelem eléri a 200 ezer forintot, a legfelső 10%-ba tartozik. És ez ugye nem 5. ember, hanem 10. Kis öncélú játék a számokkal szemléltetésként: ha ezt az összeget szétosztanád a 10 ember ember között, mindenki az ominózus 20 ezret kapná (ő meg csak ennyivel rendelkezne).

Alaposan túlbecsülöd a gazdagok számát, illetve alul az alapjövedelem által jelentett költséget.


De akkor játszunk el a gondolattal, mi lenne, ha a hirtelen nem lenne szükség ennyi munkavállalóra, és alapjövedelmet vezetnének be. Továbbra is áll a kérdés, hogy mennyit fizetnél egy embernek alapjövedelemként? (Egyszerűség kedvéért jelenértéken.)

2016. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Már többször leírtam,hogy nem nagy összegről beszélek.

Havi 20 ezer Ftról.


Abból megélni aztán nem lehet,viszont ha éppen elveszted a munkádat arra jó,hogy nem halsz éhen...

2016. nov. 16. 22:50
 43/45 anonim ***** válasza:

Azt hittem csak a példa miatt maradtál a 20-asnál. Hisz amiket írtál, azok mind jóval többet igényelnének ennél.


"Csak szembe akartam állítani,hogy az alapjövedelem is a társadalom érdekeit szolgálja.

Az egyént védi,nem teszi kiszolgáltatottá a családnak.

Csökkenti a hajléktalanok számát. "

Hogy csökkentené ez a hajléktalanok számát? Ha 5-en összefognak, akkor sem tudnak kivenni egy lakást (Budapesten), rezsiről nem is beszélve.

(Mondjuk azt sem értem, hogy tud valami kiszolgáltatottá tenni a családdal szemben. Vagy az egyén saját családjára gondoltál, nem mint társadalmi egység? Mondjuk az sem teszi jobbá a helyzetet)


"Sok munkahely,fizikai munka meg fog szűnni,és ha nem vezetik be valamit,akkor nagy bajok lesznek."

20 ezerből ez nem oldódna meg. Lehet, hogy tudna enni valamit, de hogy lakhatásra nem futná belőle, az zihe. Lásd a hajléktalanokat.


Tehát összegezzük: állam bevételeinek 22%-áért cserébe (amit nyilván valamilyen területektől vonnak el, mondjuk egészségügy vagy infrastrukturális fejlesztések) lényegében egy felhozott problémát sem oldottunk meg. Nem mondanám valami effektívnek.

2016. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

De ha már 4-5-en összefognak,akkor kitudnak bérelni egy lakást.


Az is jobb,mint az utcán lakni a hidegben.

2016. nov. 17. 00:01
 45/45 anonim ***** válasza:
Keress rá az albérletekre. 100 alatt nem nagyon fogsz találni olyat, ahol 2-nél több embert beengednek (már csak lakás/szoba méretéből adódóan sem), és ugye rezsit sem fogják helyettük fizetni. És mindez feltételezi, hogy lakbérek ára kereslet növekedése ellenére SEM mozdulna el felfelé. Az emberi faktorról nem is beszélve.
2016. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!