Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik sokan az...

Miért ellenzik sokan az alapjövedelmet amellett, hogy másoknak pedig alanyi jogon adnák az ingyen pénzt?

Figyelt kérdés

Én,mint egyedülálló miért nem vagyok semmi szociális juttatásra,még a sokgyerekesek mindenféle családi pótlékot,adókedvezményt kapnak,az adófizetők pénzén.


Miért kell őket támogatni,amikor már az alaptörvényben is benne van,hogy a nyugdíj nem alapjog.Illetve bárki szabadon elvándorolhat másik országba dolgozni.Tehát nincs garancia,hogy a sokgyerekes család tagjai dolgozni fognak itthon,és amit dolgoznak,abból sem lesz az a mai fiataloknak már biztosan nyugdíja.


Akkor ők miért élveznek mindenkivel szemben aránytalanul magas megkülönböztetéseket?


2016. nov. 15. 20:43
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
39%

"Mint leírtam már öngondoskodásra akarnak minket ösztönözni,"


Igen, ami annak köszönhető, hogy nincs elég gyerek.

Pont, hogy ez bizonyítja, hogy támogatni kell a családokat.

Másrészt azért kell támogatni, mert a gyerektől nem elvárható, hogy elmenjen dolgozni, így egyértelmű, hogy a családot, azaz a gyereket támogatjuk.

Az egyedülálló meg nyugodtan elmehet dolgozni, ne az ingyenpénzt várja.

Nem is értem, hogy jut ilyen valaki eszébe, hogy ingyenpénz meg alapjövedelem csak úgy, élete végéig.

2016. nov. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
75%

"Amíg a gyakorlatban nem próbáltunk ki valamit,az csak elmélet,tehát az kijelenteni,hogy nem működne az alapjövedelem,elég vicces"


Nem, az a vicces, ahogy osztod itt az észt.

Szerinted Japán, USA, Svájc meg a világ többi fejlett része miért nem próbálja ki?:)

Mert nekik ki se kell próbálni, ők is tudják, hogy marhaság.

2016. nov. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Hát pedig hiába a sok támogatás így is csökken.

Erre mondom,hogy csak kidobott pénz,mert ettől nem fog változni,ugyanis a gazdagok az adókedvezménytől függetlenül is bevállalnák a gyereket,ha akarják.


Pontosan az a réteg nem fog gyereket vállalni,akikről beszéltem,az egyedülállók.Majd max külföldön.

Itt leginkább a középkorú,gazdag,sokgyerekesek vannak támogatva.

A fiatal 25-40 közötti generáció pedig nem fog a semmire gyereket vállalni.

Mire eljut az ember oda,hogy stabil lábakon áll,addigra már kicsúszott az időből.


Béremelés vagy alapjövedelem.

Nálunk valamiért mégis a gazdagokat segélyezik,nem tudom melyik országban van hasonló,de pontosan a középréteg fog eltűnni innen.

2016. nov. 16. 06:15
 24/45 anonim ***** válasza:
48%

Egyáltalán nincs sok támogatás.

Van 12 ezer forint csp meg valamennyi adókedvezmény.Ennyi.

Egyébként nem lenne egyszerűbb, ha bevallanád, hogy nem akarsz dolgozni és segélyen szeretnél tengődni?

2016. nov. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
41%

"Erre mondom,hogy csak kidobott pénz,mert ettől nem fog változ"


Nem kidobott pénz, mert ha nem lenne, még ennyien se vállalnának gyereket.

2016. nov. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Hát szerintem mindenki legszívesebben segélyen tengődne,legalábbis nagyon sokan.

Nyilván a realitás nem ez.


De mondtam már,hogy a segélyek amúgy sem a megélhetésre lettek kitalálva.

Senki nem él meg segélyből,csak a 6-8 gyerekes családok,de az az életszínvonal nem ér annyit.


Itt a segélyek elosztásáról van szó,hogy kinek és mennyit,milyen arányban segítjük a társadalom rászorultabb tagjait.


A gazdagoknak az adókedvezmény is egyfajta segély,mert több pénzt takarítanak meg.Dolgozói segély,így is hívhatod.

Kérdés az,hogy miért segélyezünk olyanokat,akik nem szorulnak rá,amikor még azoknak sem tudunk elég segélyt biztosítani,akik rászorulnak.


Nyilván,ha kétszer ennyi lenne a minimálbér,és a gazdagok lentebb adnának az igényeikből,akkor másoknak nem kellene segély,ahhoz,hogy élhető életet tudjanak élni.

De a kapitalizmus nem erről szól,hanem a minél több profitról.

2016. nov. 16. 07:54
 27/45 A kérdező kommentje:

"Nem kidobott pénz, mert ha nem lenne, még ennyien se vállalnának gyereket."


Miért,szerinted az a gazdag család,ahol havi 800 ezer helyett havi 1 millió folyik be,ők nem vállalnának több gyereket?

De.


Gyereket támogatás nélkül is sokan vállalnak,mivel sokaknak ez az életcéljuk.Ösztönösen erre vágynak sokan.


Azt a pénzt,amit a családoknak adnak,inkább az oktatásra kellene fordítani,és akkor nem lenne ennyi buta,semmihez nem értő ember.

2016. nov. 16. 07:57
 28/45 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán nincs sok támogatás. "


Igen,ez a kettős mérce.

Amikor az alapjövedelről van szó,akkor sok,amikor családi segélyről,akkor nem sok.


Én is tudom mennyi támogatás járt két gyerek után mondjuk,és hogy abból nem lehet megélni.

De az is ingyen pénz.


Ugyanúgy,mint az alapjövedelem.

2016. nov. 16. 08:05
 29/45 anonim ***** válasza:

"Senki nem él meg segélyből,csak a 6-8 gyerekes családok,de az az életszínvonal nem ér annyit. "


Érdekes. Ilyen "szülöknek" (sok gyerekért)segély pénzből napi kávé,cigi,alkohol,régen apró pénz bedobós szerencsejáték gép. :-) Ilyen "szülök" gyerekei felnőtt korukban, olyanok lesznek mint a "szülei".Tanulatlan nyomorban élő,sok gyerek csináló pénzért.

2016. nov. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Hát pontosan ez a baj,amit leírtál.

Felhasználnak másokat arra,hogy ők nekik ne kelljen dolgozni.

És a folyamat kezdődik elölről.


Én biztos hamarabb lennék hajléktalan,minthogy gyerekem legyen.

2016. nov. 16. 08:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!