Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik annyira imádják a Fideszt...

Akik annyira imádják a Fideszt, azoknak most lényegében tényleg annyira jó?

Figyelt kérdés
Nagyanyámról jutott eszembe ez a kérdés, akinek 76 ezer a nyugdíja, a rokonságból mindenki menekül Magyarországról, de "a Fideszre kell szavazni, mert ott vannak a keresztények".
2016. dec. 1. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
52%

" azt mutatja mikor volt több és kevesebb, mikor nőtt és csökkent azok aránya akik anyagilag súlyosan nehéz helyzetben van."


nem mutat meg semmit, hibás a módszertana


szerintem (és a legtöbb normális ember szerint) a súlyos anyagi nehézségek kicsit mást jelentenek, mint a már hosszasan kritzált módszertan

2016. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
54%

Na igen George csak itt az a baj hogy a külömböző módszertant alkalmazó statisztikák közt azért csak több az aminek nem rossz a módszertan. És mind ilyen eredményt mutatnak, minimális az eltérés. Ezért merem ezt az eredményt úgy kezelni ahogy kezelem. Fontos ismérvként az akkori politika eredményeihez. Pontosabban eredményként, de ha jellemeznénk az akkori politikát olyan értelemben akkor ismérv. Mert hogy olyan nincs hogy 180 fokkal eltérjen egymástól vagy a valóságtól.

Szóval erre mondom hogy nem érdemes túlmagyarázni ,illetve lehet értelmes csak kinek..

2016. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 mannnocska ***** válasza:

49: ebben nincs igazad. A statiszikát ha tényleg ismered, akkor tudod hogy azt lehet belemagyarázni amit akarsz. kb erre próbált rávilágítani az arc is.

Ha akarod elnevezel valamit létminimumnak, adsz hozzá egy értéket, és csinálsz róla statisztikát, hogy hányan élnek alatta. De hogy mi szerint határozod meg a létminimumot... nah ez már azon áll, hogy mit szeretnél megmutatni.


Csak jelen esetben adott a fogalmak vannak, és arra készíttetsz kimutatást, ami téged igazol.


Alapvetően ezért hibás, hogy benyög valaki EGY mutatót, és erre építi fel azt, hogy szarabb az élet. A gazdaságnak kicsit jóval több mérőszáma van, nem véletlenül külön tudományág.


Továbbá 2013-as adatokkal dobálózni féligazság. Én nem mondom hogy jól élünk vagy bármi, csak hogy hibás az érvelésed. Beleburkolózol hogy te tényeket közölsz, és aki nem ad neked igazat, az hülye, amikor elég súlyos hibákat vétesz.


[link]


Ez egy elég jó példa arra, hogy hogyan lehet manipulálni a dolgokat. Ez vice-versa működik.


Aki azt akarja bizonyítani, hogy jobban élünk, fogja, és belinkeli ezt:

[link]

És leszűri, hogy javul a vásárlóerő, a reálbér, ergó jó a tendencia. Aki pedig nem így gondolja, az meghazudtolja a tényeket.


NEM lesz soha olyan gazdaság, ahol nem találsz mutatókat amiből nem lehet leszűrni negatív dolgot.

2016. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
0%

Ha már szóba került, MO lakosságának közel 40%-a (asszem 36 a pontos szám de, nem tudom fejből) valóban létminimum alatt él. Érdemes azonban végig követni, hogy ez hogyan jött ki:


1) Mindenféle mendemondával ellentétben, a múlt rendszerben is voltak létminimum alatt élők. Nem sokan, meg egy társadalomban ez bármennyire is kellemetlen, de mégis természetes - viszont a teljes foglalkoztatottsághoz képest mégiscsak abszurd. Az a foglalkoztatás, ami a létminimumot sem biztosítja, az rosszabb, mint a rabszolgatartás.


2) A rendszerváltás után az Antall és Boross-kormányok alatt a kapitalista piacgazdaságra való áttérés az emberek tömegeit sodorta a létminimum alá.


3) A Horn-kormány alatt a létminimum alatt élők száma az előzőekhez képest is drasztikusan megemelkedett. Nem kis részben a Bokros-csomagnak köszönhetően. (A MoMa-szimpatizánsok most vegyék be a Cavintonjukat, mert úgy látszik elfelejtették bevenni.)


4) Az első Orbán-kormány alatt a létminimum alatt élők száma nem csökkent vissza, de nem is emelkedett tovább.


5) A Medgyessy-kormány alatt ugyanez volt a helyzet, a szám stagnált.


6) A Gyurcsány-kormány alatt a létminimum alatt élők száma ismét drasztikusan megugrott.


7) A Bajnai-kormány alatt a számuk tovább nőtt.


8) A második és harmadik Orbán-kormány alatt a létminimum alatt élők száma ismét stagnál. Bár a csökkenés lenne az ideális, hiszen a közel 40% az iszonyatosan sok, hosszabb távon ezt nem bírja el a társadalom összeomlás nélkül. A statisztikák megtévesztőek abból a szempontból, hogy 2010 után a KSH sokkal szigorúbb feltételek szerint számítja a létminimumot, mint korábban. Tulajdonképpen teljesen jogosan, de ez akkor is torzulást jelent, ha a korábbi adatokkal vetjük össze a mostaniakat.

2016. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:

64%

Ha már elkezdted kezd el rendesen és fejezd be. Azt se hagyjuk ki mi volt a rendszerváltás előtt miért történt Antall kormanya alatt ami, és mi volt a Bokros csomag, és miért kellett és mit hozott. És azt hogy sose csökkent a leghatározottabban cáfolom. Nek csípem a féligazságokat. Ezek pedig azok.

2016. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:

43%


Én nem is mondtam hogy rosszabbul élünk se hogy jobban.

2016. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 mannnocska ***** válasza:
54%

Ez már csak mosdatás.


Megváltóként idehánysz pár gráfot, és ezen az alapon fellengzősködsz, mint aki megcáfolhatatlan bizonyítékot adott arról hogy az országot a fidesz tönkretette.


Ezt a 64-es is, és én is cáfoltam. Legalább ne hátrálj ki a szituból ilyen gusztustalanul, amikor bizonyítják, hogy nincs igazad.



"Ha értelmesen elmondod hogy miért rossz statisztika(ák) ez(ek) akkor igenis levonom a következtetést de hol mondottad vala?"

Sok sikert hozzá, megkaptad.

2016. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:

emlegettek itt olyat hogy 70ezer volt az mszp alatt a minimálbér most meg a fidesz alatt 90ezer

ez idáig oké

CSAKHOGY!!! 2008ban 100!!! forintért lehetett kenyeret kapni most meg 250 forint alatt tegnapit se kapsz


valóban így egálban is van a mérleg, több mint 2X annyit fizetsz ugyan azért de majdnem 30% béremelés ezt fedezi akkor szerintetek?


narancsköd, lehet kommunistázni meg emútnyócévezni meg akármit kiabálni a számok nem hazudnak a politikusok igen

2016. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
61%

"Ez már csak mosdatás.


Megváltóként idehánysz pár gráfot, és ezen az alapon fellengzősködsz, mint aki megcáfolhatatlan bizonyítékot adott arról hogy az országot a fidesz tönkretette.


Ezt a 64-es is, és én is cáfoltam. Legalább ne hátrálj ki a szituból ilyen gusztustalanul, amikor bizonyítják, hogy nincs igazad.

"


1. Nem hiszem hogy mosdatok bármit.

2. Amit írtál nem azt állítottam. Olvasd el újra jó? Mert tök más amit mondtam.

Erről beszélek. Sokan szeretik úgy értelmezni ahogy az nekik jó..

2016. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 mannnocska ***** válasza:

jah, meg közben egy gazdasági világválság is volt.


ennyit a ködről.

2016. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!