Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem volt jobb a kommunizmus...

Nem volt jobb a kommunizmus amikor rendesen megcsinálták a háztartási gépeket?

Figyelt kérdés
Ma például egy hűtő maximum 2 évig bírja majd lehet kidobni a pics*ba. 90 ezer forintot már dobhatsz is ki az ablakon megint... A kommunizmusban főleg a magyar gyártmányú háztartási gépek bírták több évtizedekig az iramot meghibásodás nélkül. Nagyon stabilak voltak. Most meg ránk sózzák a sok nyugati fost amit Kínában raknak össze.
2017. jan. 13. 00:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
94%

Nekem még jól működik a 20 éves régi tévéműsor is, de hála istennek azóta már vagy három újat is vettem.


Oda is baszna rendesen, ha a régi ócskát kellene használni, csak mert még nem ment tönkre.

2017. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
72%
Tévéműsor = tévém, csak a telefon átírta.
2017. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

'Dehogynem. Ma már csak fost gyártanak.'


Gyártanak minőségit is, de ezek szerint neked csak selejtet sikerült kifognod.

2017. jan. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
96%

Mivel ez a kerdes ujra es ujra elojon, korabban mar kideritettem mennyibe kerult egy Hajdu Energomat 1982-ben: 13.000 forint volt.


Ez mai arakon korulbelul 360.000 forintnak felel meg. Es bizony a csoda Hajdu is elromlott, nem is ritkan.


Ma 360e forintert olyan Miele gepet kapsz ami tenyleg elmegy 20 evet, es nagysagrenddel takarekosabb es szebben mos, valamint csendesebb mint a Hajdu.


De kapsz ennek toredekeert is mosogepet, ami lehet nem megy el 10 evet, de nem baj, ha elromlik kidobod, veszel egy masikat, meg mindig olcsobban josz ki mint anno a Hajduval.

2017. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
93%
19: Igen, emlékszem, éppen ezért írtam, hogy ma már, egyszerűbb újat venni, mint javíttatni.
2017. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%

Édesem,mi bőven a rendszerváltás után vettünk hűtőt,mégis 10 éve működik,és köszöni jól van.

Normális gyártótól kell venni,és nem lesz semmi probléma.

Ha viszont valaki ahhoz is sötét,hogy megnézze a google-ba,hogy mit akar venni,az meg is érdemli

2017. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
19: Igen, emlékszem, éppen ezért írtam, hogy ma már, egyszerűbb újat venni, mint javíttatni.
2017. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

'Ma már nincs normális gyártó. Mindenki szart gyárt meg fost.'


Azért ne akard már mindenkinek mindenáron beadni, hogy ma csak selejt kerül piacra :D

De úgy érzem, te csak egy hülye kis troll vagy, aki megint elkezdte a műszakot :)

2017. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Már megint egy komcsi-istenítős marhaság? :D


Az akkori hűtőkből, egyebekből már alig találsz üzemképeset amikamúgy zabálnak, a többi mind szétesett.


A mostani gépek is általában sokáig bírják.

2017. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nálunk van még régi Lehel hűtő ami üzemel, de sokat zabál, meg egy "korabeli" bojler. Igaz állandóan olyan melegre felforralja a vizet, hogy forrázni lehetne vele. :D


De ezek azért bírták ennyit mert faék egyszerűségűek. Más szoci viszont nem bírta eddig, átlagban 10 évnél tovább. Közben javítani is kellett. Legyen az tv-egyéb. Mellesleg az, hogy egy mostani mosógép csak 2 évig bírja az is hülyeség, lehet nem a noname vackot kellene venni! :P


Itt pl. még bírja egy közel 8 éves Indesit, pedig az a gyártó nem egy világbajnok szerintem.

2017. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!