Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt szerinted Magyarország...

Ki volt szerinted Magyarország legjobb uralkodója a történelmünk során? Többet is mondhattok.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 18:54
1 2 3 4
 11/40 BlackSword ***** válasza:
52%

Aki Mátyást írta az ugye tisztában van azzal, hogy mátyás külpolitikájának volt köszönhető a 150 éves török megszállás... Talán nem megszállni kellett volna a környező kisebb országokat, hanem szövetkezni vele... Talán nem kellett volna fölöslegesen katonai tartalékokat bevetni Bécs ellen, hogy német-római császár legyen... erre mondják azt, hogy abszurd egoizmis... És köszönöm, de olvastam történelemmel foglalkozó knyveket... a magángyüjteményem sen gyenge, de ismerem a könyvtárat is...

És nem Horhyn múlott hogy bejöttek a nácik, hiszen ha jól emlékszem a történelmi tanulmányaimból a Horthy családot is foságban tartották, és csak a fogvatartó oberführernek köszönhetik, hogy életben maradtak, mert a kivégzésükre Berlinben kiadták a parancsot... Aki Horthyit szidja annak nincsenek reális történelmi ismeretei... vagy a kommunista tanulmányaira emlékszik...

2010. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
72%

A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:52


akkor a magyar király a magyar nemzet és a magyar nép érdekében szedte be azt az adót. most a "magyar" politikusok a nagytőkések és a saját érdekük miatt szedetik be

2010. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
77%
Szent László, a harcos király!
2010. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 bumbi02 ***** válasza:
5%
Ferencz József...
2010. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
22%

Szálasi Ferenc!

Kitartás!

2010. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
45%
Mária Terézia
2010. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Az mondjuk igaz, hogy nem lehet 1 -et kikapni az 1000 évből.

Mindenkit a maga korához mérten..

2010. máj. 7. 21:29
 18/40 anonim ***** válasza:
64%

Nem a tanulmányaimra emlékszem Horthyt illetően,hanem a megélt tapasztalataimra. Abban az időben 18 éves voltamn,tehát tudom,mi történt körülöttem és az országban. Horthyt pedig nem tartóztatták le a németek,és nem is akarták kivégezni. A kisebbik fiát tartóztatták le,és azért adta át a hatalmat Szálasinak,hogy a fiát szabadon emgedjék. Nem az ország érdekeit nézte,hanem a gyereke életét féltette.

Ne a Kurucz-infó,neg az odaírogató történelmet tanulmányozd csak! Ja,és nem vagyok zsidó,sem kommunista nem voltam soha.

2010. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
86%
Attilat mar elfelejtettetek?
2010. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 BlackSword ***** válasza:
49%

ma 23:01!

Gondolom ez nekem szólt... Akkor elárulom neked, hogy a kurucot, meg az oda írogató "történészek" munkáit annyira sem tartom, hogy a kezembe vegyem, nem hogy bele is olvassak... Egyszerű manipuláció ami a kurucon folyik... Én elismert történészek könyveiről beszélek... Hidd el, hogy Himmler maga adta ki a parancsot Horthy kivégzésére... És ha akkor tényleg éltél akkor azt is tudnád, hogy hat jól felszerelt SS páncélos hadosztály is álomásozott Magyarországon... ergo nem a szájukkal szállták meg az országot, hanem komoly katonai erőkkel...

2010. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!