Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt szerinted Magyarország...

Ki volt szerinted Magyarország legjobb uralkodója a történelmünk során? Többet is mondhattok.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 18:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Mária Terézia.

Ő volt a legjobb, sőt, talán az egyetlen jó uralkodója.

Hibái:

- osztrák,

- nő.

2010. máj. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim válasza:
90%

A kérdés is sánta,-hogy uralkodója!!?Az uralkodó más,mint egy politikai vezetŐ,akit nem a családi,hanem a pártháttér emel ki!

Az eddigi vélemények is tükrözik a metafizikus zagyvaságot,holott tiszteletben tartandó,hogy történelmi tényeket közölnek,sokszor hitelesen,ugyanis a történelmi kérdéseket is történészek írják és átírják!!!Mindig az adott hatalom és egyéb nemzetközi körülményeknek megfelelően.Pl.:amit én,aki 70 éves vagyok történelemből tanultam,ma átíródik!De átíródott a szocializmusban is az ötven év alatt,akár Sztálin,akár Rákosi apánkat illetően!!

Aki nem összefüggéseiben látja a történelmet, a társadalmak fejlődését,hanem hatalmi vagy nemzeti ,politikai hóbortoknak hódol az mellékvágányon jár!A lényeg,hogy ne ragadjunk ki egyes dolgokat az összefüggésekből és azt hitessük,hogy az a tuti és igaz!Aki amit eddig felvázolt mind igaz,illetve tanult vagy olvasott anyag.A lényeg az összefüggések látása az akkori nemzetközi helyzetben,körülményekben.Én is büszke vagyok,hogy magyarnak születtem,ha az olimpiai és a Nobeldíjasainkat említik a világban más nemzetek is,nem mi magunk között!!Ehhez kell diplomácia,hogy ismerje meg és el a világ!Hány uralkodónk és politikai vezetőnk volt,aki nem jól mérte fel a nemzetközi helyzetet,körülményeket és a nemzet itta a kárát!!!???Pl:Trianon! Nem hőzöngeni kell,hogy magyarok vagyunk,hanem alkalmazkodni és elfogadtatni magunka t a világban,inkább legalább európában,hogy fennmaradhassunk és erősödjünk.Én,mint panelproli vagy ,mint kerttulajdonos,úgy érzem jól magam,hogy a háztömbben is és a kertben is szeretnek a szomszédok,de az utcán sem dobom el a csikket,mert az is a mienk!Ez az érzés és látásmód kell,hogy hasson át bennünket,szeressenek,tiszteljenek bennünket Európában,mert mi is tisztelünk és szeretünk más nemzeteket,népeket,fajokat.Az az ember,aki a nagyhatalmakat,a világhatalmat semmibeveszi és csak a magyarságával van odáig ....abból indul ki,hogy ki vagyuk mi!!?Az jóra még nem vezetett!A gazdasági érdek legyen mindenkor a meghatározó egy ország életében,hogy a nemzet jobban tudjon élni,létezni,gyarapodni.Ehhez kell jó bel és külpolitikát kialakítani legyen az uralkodó vagy politikai vezető/:miniszterelnök./Ugyanis a politika az emberek sorsa!!! Akár jó,akár rossz az a politika amit a politikai elit folytat az emberek,a nemzet élvezi,vagy szenvedi!

A történelemhez és Mátyáskirályhoz: 40000 aranyat ígért és kapott a Pápától,mert a katolikus hódoltsági területet egészen Berlinig ,Tallinig kiterjesztette,megerősítette.Az Ő korában ez egy helyes felismerés és erőviszony felmérés volt.De István királyunk,ha nem veszi fel a katolikus vallást amikor "ideköltöztünk!", akkor ma nincs magyarság Európában,nem lettünk volna nemzet.Na ezek a nemzetközi helyzet és a mi "uralkodóink" jó megítélései,felmérései és döntései.A levét ugyis mi a nép,a magyarság issza meg!Az én lényegem,hogy a szomszédaimmal értsek egyet és segítsük kölcsönösen egymást,többre megyünk,mintha szidjuk egymást és pereskedünk!Tegyük helyre magunkat a világban!Ne túlozzunk!Sajnos az örökségünk,amit az előző uralkodóink hagytak ránk pl:Trianon, nem jó örökség!!!Még ma is érvényes:az erősebb kutya... és ezek a nagyhatalmak.Aki ezt nem méri fel összefüggéseiben,csak kárt okoz nemzetének,népének!!

2010. máj. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:
42%
Válasz önmagamnak! A legjobb uralkodó az volt,aki népének, a nemzet minden egyes tagjának munkát adott,létbiztonságot a jövőjét illetően lehettek kilátásai feltörekvő tervei.Ma szinte úgy érzem,hogy az ország teljesen az eladósodott és bizonytalanság gondjaival küszködően "luxus kocsikon"jár, de lehet,hogy holnap vagy az adósok "börtöne",vagy a hajléktalanság fenyegeti!Lehetne már egy igazi" uralkodónk",akit a nemzetközi,de elég,ha a szomszédok és a magyar nép is elismer! Kívánom,hogy ne a történelemből utólag,hanem vezetése alatt és együtt élvezzük államférfiúi nagyságát! Azt sem bánom,ha "uralkodó" lesz!"
2010. máj. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
2%
Nemzetközi viszonylatban Adolf Hitler!!! 88
2010. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó: normális vagy?!

Hitler nem volt soha magyar uralkodó. De még uralkodó sem, csupán diktátor, a kettő szerintem nem ugyanaz.

De az marha jó benne, hogy belesodorta országunkat egy háborúba, és 1 millió honfitársunk meghalt...

2010. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Hunyadi Mátyás
2013. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
44%
Írta itt valaki, hogy Mátyás alatt ment csődbe az ország. Nem ment csődbe. Jól tudta, hogy az ország erőforrásait csak egy bizonyos pontig tudja kifeszíteni. Ebből a célból kezdett hódításokba nyugaton, hogy pl. a török elleni védelmi harcot a nyugattól kisajtolt forrásokból pótolja.
2013. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

József Attila az szerinted jó költő volt? Kölőnek lehet jó de az tuti hogy embernek pocsék olyan mint egy utolsó hajléktalanak a szintje kb. ez volt József Attila egy mocskos kommunista! Hazaáruló Vad Barom

és még mielött valkai olyat mondana tudom hogy halotról vagy jót vagy semmit szöveget de ez egy kivételes helyzet!


Horn Gyula+József Attila = HAZAÁRÚLÁS JA MEG RÁKOSI MERG KÁDÁR MEG A TÖBBI!



De a kérdésre válaszólva természtes Vitéz Nagyabonyi Horthy Miklós mert ő csak ő kisérelte meg a lehetetlen kiúgorni lehetőleg a legjobban a második v.h.-ból de a németek elrabolták a fiát és megzsarolták! Aki mielött neki álna fikázni azzal közlöm hogy hős volt! És hogy akinek erről más a véleménye annak meg hogy ő mit csinálna ha elrabolnák a fiát és megzsrolnák azt ne mondja hogy feláldozná mert az szinte hihetetlen!


Néha kelene olvasni töri könyvet!

2014. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
* megzsrolná
2014. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

** megzsarolná

elnézést csak figyelmetlen meg fáradt voltam máskor ilyenre mindig figyelek!

2014. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!