Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki Magyarországon maradt...

Aki Magyarországon maradt miért nincs még külföldön?

Figyelt kérdés
Hatalmas méreteket ölt a szegénység és a korrupció Magyarországon. Az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb állama Magyarország ! Mindenki hagyja el az országot és az utolsó oltsa le a villanyt !

2017. febr. 8. 17:17
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%

"Ti nem. Nektek már ez teljesen természetes."

Tudod, a (felső)középosztály elleni gyűlölködés ugyan olyan ízléstelen, mint mikor a fideszes lenézi a mélyszegény.

2017. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt félek szerencsét próbálni, másrészt viszonylag kényelmesen élek; félretenni nem tudok, de egyelőre nem szenvedek semmiben hiányt.
2017. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%
Ennek nyilván sok oka lehet. A nyelvtudás hiánya, a használható szakma hiánya, a bátorság hiánya, de vannak, akik már nem érzik elég fiatalnak magukat egy ilyen kalandhoz, sőt olyanok is, akik elégedettek az itthoni életükkel,stb. Plusz ok lehet, hogy itt élnek a rokonok, barátok, ismerősök, minden ide köt, így esetleg csak legvégső esetben szánná rá magát a "távozásra". Szóval, számtalan ok lehet. Amit viszont nem értek: te, gondolom, már "odakint" vagy. Remek, örülj neki, hogy sikerült, de miért fáj neked az, hogy nem mindenki tudja "idegenben" elképzelni az életét?
2017. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Van egy másik opció is kérdező. Erre nyilván nem gondoltál. Én pl szeretek itt élni eszem ágában nincs kimenni ha rögtön fél millás fizetést kínálnának akkor se. Jó itt brodztoü smim van.
2017. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem, hogy az anyanyelvemen beszélhetek minden nap, szeretem, hogy körülöttem vannak a szeretteim, szeretem az éghajlatot, és ragaszkodom a megszokott díszletekhez. Nagyon szerény körülmények között élünk, az egyetlen "luxus" az autónk, mert ez kell a kényelmünkhöz. Nekem ez többet ér, mint a magasabb fizetés idegenben. Szomorú, hogy pont ezzel élnek vissza azok, akik kihasználják az itthon maradtakat.
2017. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
Mert ha kimegyek, akkor csak egy alkalmazott lennénk valahol a szakmámban (elég jó fizetéssel ugyan). Itthon viszont jobban meg tudtam valósítani az elképzeléseimet, nagyobb a szociális hálóm, a kapcsolataim. Éltem külföldön, imádom a skandináv országokat és szerencsére üzleti kapcsolataim is vannak ott, de ahhoz az kellett, hogy itthonról gürizek keményen, hogy megvalósítsam az ötleteimet.
2017. febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
49%

"Hatalmas méreteket ölt a szegénység és a korrupció Magyarországon. "


Azért vannak még olyanok, akik nem a liberális médiából tájékozódnak.


Aztán meg... Ha azok akinek nem tetszik, MIND elmennek Isten hírével, azok akik maradnak, elkezdhetnek MAGUKNK építeni egy országot, és nem azoknak, akik mindig valamilyen külső megfelelési kényszeben vergődnek.


Végülis nem vagyunk egyformák. Akiknek tetszik, az marad, akiknek nem az elmegy... Ilyen egyszerű.

A kozmopolita liberálisok élvezzék a meleg büszkeség menetét Párizsban, vagy bujtassák asszonyaikat burkába, ha az nekik jobban tetszik.

Akiknek meg az illiberális kormány munkája smakkol, azok meg maradjanak.

Miért akarod, hogy MINDENKI hagyja el az országot?

2017. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy a magyarok mennyire nem szeretik Magyarországot általában, sok külföldi ismerősöm (amerikai, kínai, finn) meg örömmel telepedett le nálunk és nagyon tetszik nekik az ország.
2017. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Nem Magyarországot nem szeretik, hanem az itt fröcsögő és gyűlölettől fűtött embereket - aki most megkaparintották a hatalmat. Nincsenek fékek, hát menekülünk, nehogy elüssön.

Nem "osztályspecifikus" a kivándorlás, csak a nyelvet tudó magasan kvalifikáltak jobban megtalálják helyüket mint a többiek, de azok sem érezték jól itthon magukat.

Nem kell ahhoz bal liberálisnak lenni, hogy lássák a nyilvánvaló korrupciót és a Polt Péter féle falazást.

Persze ülhetünk kényelmesen a meleg szarban, nem olvasok, nem hallok, nem látok semmit, mert így kényelmes, aztán hallgasd meg fiadat mivel jön haza az iskolából és legyél beteg, hogy észrevedd mennyire senki vagy.


"mert akinek csak egy csöpp esze volt az itthon maradt '56-ban, de akinek annál több ..." Hofi, ez most is igaz, de nem kell hozzá '56, csak ilyen országvezetés (bal/jobb/ik mindegy).


Aki azt hiszi, hogy olyan könnyű elmenni, otthagyni szeretteinket, belénk ivódott tájainkat az téved. Ez tragédia, annak aki meglépi - családok szétszakadnak, öregek egyedül maradnak, felejtős minden. Fájdalmas mindenkinek, de mégis megteszik egy jobb, emberibb társadalom reményében valahol másutt, mert úgy néz ki, hogy akik Magyarország területén uralkodnak nem képesek emberi társadalom kialakítására. PONT

2017. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Mert nem hülye.
2017. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!