Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki Magyarországon maradt...

Aki Magyarországon maradt miért nincs még külföldön?

Figyelt kérdés
Hatalmas méreteket ölt a szegénység és a korrupció Magyarországon. Az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb állama Magyarország ! Mindenki hagyja el az országot és az utolsó oltsa le a villanyt !

2017. febr. 8. 17:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

És aki hülye?


Az itthon maradt ....


Persze az is, aki már öreg (over 50) és nincs elég pénze új egzisztenciát teremteni máshol; no meg az is aki nem képes elfogadni, hogy vannak MÁS emberek is, akik nem olyanok mint ők; és a gengszterek (globalizált típus) akik az itthon maradt/ragadt szerencsétlenektől megpróbálják az utolsó gatyájukat is ellopni, aztán megpattannak a többi után (tovább rabolni, mert csak ehhez értenek).


Van még valaki akit kifelejtettem?

2017. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
73%
Nekem spec nincs gyomrom a "KŰJFÖJDÖN ÉJEK BIBIBII" degenerált hülyékhez. Utálom őket,mint a szrt. Modoros kis patkányok, vagy kitántorgott hülye prolik. Valszeg rólad is ez lenne a véleményem, ha ismernélek. Ilyenek közt meg nagyon rohadt dolog lehet élni :P Inkább élek otthon, azok a barmok legalább természetesebbek, ott halnak meg ahol megszülettek, mint minden normális ember, akármekkora szívás is az élet.
2017. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
75%

"Van még valaki akit kifelejtettem?"


Igen. Azokat, akik a tudásuknak, szorgalmuknak vagy kreativitásuknak köszönhetően jól élnek, szeretnek a hazájukban élni, és nem a 444-ről tájékozódnak. Hála istennek, sokan vagyunk.

2017. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
48%
#23 és mit javasolsz a 444 helyett? 888, Pesti Srácok vagy Origo?
2017. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
59%

Voltam 8 évet, most hazajöttem. Az anyagi résztől eltekintve minden sokkal jobb itt.

Egy ottani barátnőm is tervezi a hazaköltözést.

Egyébként Németországban voltam.

2017. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 pntsz válasza:

Én két okból:1. itt él a családom és minden ismerősöm

2. Az öreg fát nem lehet átültetni.

2017. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
16%

Szerintem az általad felsoroltak közül semmi nem igaz. Hála Istennek körülöttem olyanok az emberek, hogy igyekszünk tenni magunkért és segíteni egymásnak. Az általad leírtakkal pedig egyáltalán nem értek egyet. Vállalkozóként azt tudom mondani neked, hogy az utóbbi években a megrendelőim nem azzal vannak elfoglalva, hogy mi mennyibe kerül, hanem JÓT akarnak.

Kerül amibe kerül. Ezelőtt pedig jöttek a mennyit engedek a feléből kérdések, a legolcsóbb, selejtes termékekből pedig építsen az ember várat. Szóval nagyon sokat fejlődött a helyzet Magyarországon mind pénzügyileg, mind pedig hozzáállásban.


Nem óhajtok elmenni ebből az országból, mert ez a hazám, és tenni szeretnék érte, hogy épüljön és gyarapodjon. Bármerre nézek ez köszön vissza rám, nem pedig az általad leírtak.


Ha minden ember, aki panaszkodik, megkérdezné magától, hogy mit tesz azért, hogy a környezete rendben legyen, kíváncsi lennék a válaszokra. De tényleg. Sajnos az a tapasztalatom, hogy akinek a keze helyett a szája jár, az sehol nem találja meg a helyét.


Végére pedig a kedvenc idézetem:

"Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:

- Milyenek itt az emberek? – tudakolta.

- Hová való vagy? – kérdezett vissza az öreg bölcs.

- Athéni vagyok.

- És felétek milyen nép lakik? – kérdezett tovább az öreg.

- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.

- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. – mondta az öreg.

A vándor búsan folytatta útját.

Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.

- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! – válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.

- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! – mondta az öreg bölcs.

A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:

- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!

Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:

- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.

2018. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Voltam külföldön és még lehet leszek is, de most egy időre hazaköltöztem egy jó munkalehetőségért. Annyit tudok mondani, hogy minden országnak megvan a saját baja és sehol sem tökéletes. Valakinek ez jön be valakinek az. A havi öccáááá az külföldön nem havi öcccá megjegyzem egyedül akarsz egy lakásban élni és nem 10 emberrel. Nem mondom, hogy magyarország húúúdejóóóó dehogyis. De nem számíts rá, hogy kinn pincérkedni jobb. Rendes képzett vagy diplomás állást kapni meg kinn is iszonyat nehéz még a helyieknek is. Nem lehetetlen, de semmiképpen nem könnyebb mint itt.
2018. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Mert nem mindenki menekül patkány módjára a süllyedő hajóról, netalán minden ideköti, és merész módon próbál megélni itthon, és nem vágyik takarítani, mosogatni. (Mint sokan, akiknek ez jut kint is, akinek van jó szakmája az jár legjobban esetleg ha kimegy.)
2018. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Dundujancsi. Azért nincs külföldön, mert Magyarországon maradt. Kérdésben a válasz.
2018. ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!