Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a magyar emberek nem is jólétet akarnak igazán, hanem sokkal inkább dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagyis a munka előbbre való nekik, mint a jólét.

Erre tökéletesen ráérzett a Fidesz a munkaalapú társadalom koncepciójukkal.

Míg a nyugati világban az emberek teljesen természetesnek veszik, hogy valaki minél kevesebb munkával, minél kényelmesebben, a lehető legtöbb pénzt akarja keresni, addig Magyarországon egyenesen büszkék rá, hogy ők milyen keményen és milyen sokat dolgoznak és milyen kevés pénzért. És akkor a többiek köré gyűlnek és azt mondják, hogy "Ez igen! Egy igazi kemény férfi! Ez tud! Ez odateszi magát! Ez egy igazi melós! Ez keminyen dógozik!", az emberünknek pedig dagad tőle a melle.


Mitől van ez?



2017. febr. 23. 16:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Így van. Lázadjunk fel, hogy kevesebbet akarunk dolgozni. Heti 30 órás vagy 4 napos heti hét fairebb lenne
2017. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%
Én pont fordítva látom. Jólétet akarnak, munkahelyet, munka nélkül. Mondjuk szerintem sokkal közelebb vagyok a munkaadói oldalhoz.
2017. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
Én pl. ott kezdtem, hogy 200 ezer alatt nem dolgozok senkinek, mert ha nem szabom be magam akkor havi 30 ezerért dolgoztatnának éjjel és nappal.
2017. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy nem csak te érzed ezt, mindenesetre, én nem ezt látom, tapasztalom. Vagyunk pár ezren például a jelenlegi munkahelyemen, de nem hiszem, hogy akadna olyan, aki kifogásolná, ha "láblógatásért" is megkapná a fizetését. Hát még, ha több is lenne.
2017. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
44%
Csak te, meg néhány hasonszőrű társad.
2017. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező akik addig sarlótrak azokkal mi lesz? Mindnek nem jut kombájn? Na erre tudsz e válaszolni?
2017. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
37%

"Úgy barátom, hogy normális országokban folyamatosan fejlesztik a termelési technológiát, így minél kevesebb munkával lehet egyre többet termelni. "


Akkor nézd csak meg a japánokat pl. Ők szabály szerűen belehalnak a munkába annyit dolgoznak (külön szavuk van már erre). És azt nem lehet elmondani róluk, hogy technológiailag nem fejlettek.

2017. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
39%
Ez tökéletesen igaz. A japánok jól keresnek fejlett a technológia mégis képesek megszakítani magukat. Láttam egy dok. filmet egyes munkahelyeken falba vájt alvóhelyek vannak hamár összeroskadnának a fáradságtól negyedórára ledőlnek oda pihenni. Aztán meló tovább. Nesze neked jóléti társadalom. Na reagál e erre a kérdező, kétlem.
2017. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Most erre mit reagáljak?

Azt, hogy a japánok elmebetegek? Én tehetek róla, hogy megszakítják magukat vagy mi?

2017. febr. 24. 12:49
 20/23 anonim ***** válasza:
68%
Hát legfőképp te tehetsz róla. Addig mondogattátok ezt a munkaalapú társadalom dumát még a japánok is átvették.
2017. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!