Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a magyar emberek nem is jólétet akarnak igazán, hanem sokkal inkább dolgozni?

Figyelt kérdés

Vagyis a munka előbbre való nekik, mint a jólét.

Erre tökéletesen ráérzett a Fidesz a munkaalapú társadalom koncepciójukkal.

Míg a nyugati világban az emberek teljesen természetesnek veszik, hogy valaki minél kevesebb munkával, minél kényelmesebben, a lehető legtöbb pénzt akarja keresni, addig Magyarországon egyenesen büszkék rá, hogy ők milyen keményen és milyen sokat dolgoznak és milyen kevés pénzért. És akkor a többiek köré gyűlnek és azt mondják, hogy "Ez igen! Egy igazi kemény férfi! Ez tud! Ez odateszi magát! Ez egy igazi melós! Ez keminyen dógozik!", az emberünknek pedig dagad tőle a melle.


Mitől van ez?



2017. febr. 23. 16:08
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Na arra lennék én kíváncsi, hogy a teljesítmény-kényszeres embereken, kívül, akiket űztek-hajtottak, hogy emelkedjenek ki, kik dolgoznának ugyanennyit, ha annyit keresnének az emberek, mint nyugaton. Most komolyan, ki megy el a gyárba vagy az irodába csillogó szemmel? Ha céges buli van, vagy szórakozás, max. akkor.
2017. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Érdekesség még az is, hogy mindenki a munka kereséssel van elfoglalva és úgy tesznek mint ha esőt várnának.

Senki nem akar munkahely teremtéssel foglalkozni, sőt az utóbbi időben a cégekkel és vállalkozásokkal szemben boszorkány üldözést folytatnak.

2017. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Gyárban dolgozom, még a túlórákkal 3 műszakban sem tudom elérni a havi 350et. Máshol ez a minimálbér én meg megszakadok érte. Csak azért elégszem meg ennyivel, mert időm sincs a munka miatt elkölteni.
2018. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!