Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a CEU nem soros egyetem,...

Ha a CEU nem soros egyetem, miért mondja állandóan a rektor, hogy "Orbán ösztöndíjas volt"?

Figyelt kérdés
Ma azt mondják a CEU köré fonódó érdekemberek a rektorral együtt, hogy nem soros pénzeli a ceut, de állandóan, ha nyilatkoznak a ceusok a TV-be, mindíg hozzáteszik hogy Orbán is soros ösztöndíjas volt. Ezzel kibújt a szög a zsákból? :XD.
2017. máj. 6. 19:50
1 2 3
 11/28 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"nem azt írtam, hogy ceus volt, hanem soros ösztöndíjast mondanak állandóan a ceusok a tv-ben"


Azért mondanak Soros ösztöndíjast, mert ez az igazság. Orbán Viktor az angol liberális filozófia történetét tanulmányozta Oxfordban, amihez a Soros Alapítvány (1989-ben) havi 10.000 forint ösztöndíjat biztosított. (Ez akkor egy havi átlagkereset volt).

2017. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Ha nem támogatná ma sem soros a ceu-t nem lenne értelme, azt hánytórgatni fel állandóan, hogy ösztöndíjas volt, hisz ma már állítólag sorosnak semmi köze a ceuhoz.


Előző szövegértelmezés nem megy, mert Orbánról mondják, hogy soros ösztöndíjas volt a nyilatkozataikban a kormányról nem mondják. Most a nyilatkozatokról van szó.


Másrészt, ha Soros ha nem akkor más ösztöndíjas lett volna. Ma már támogatják az éretlmes, eredményes hallgatókat !

2017. máj. 6. 21:18
 13/28 anonim ***** válasza:
96%

# 12/12 Időpont ma 21:18


Azt soha, senki nem mondta, hogy nincs köze hozzá. Az ilyen óvodás szintű vagdalkozásra:

"Akkor is, meg ma is folyamatosan belefolynak a politikába, ez egy liberális propaganda agymosoda. Minden nyilatkozatukkal ezt igazolják !"

adják válaszként, hogy érdekes, a fideszeseknek megfelelt ez a liberális agymosoda néhány éve. Ha gondolkodnál, te is legalább azon lennél kiakadva, hogy mit keresnek kormányközelben CEU-n végzettek. De nem gondolkodsz.

2017. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
67%

Ha a Soros-egyetem az jelenti, hogy Soros György által alapított egyetem akkor helyes.

Viszont szerintem a kormánytól ez úgy hangzik, hogy szerintük Soros György maga határozza meg a tanmenetet, hogy miket kell tanítani a tanároknak, na ebben azért egyáltalán nem hiszek.

2017. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező,komolyan mondom nem értelek,de legalább jót nevettem rajtad:"D


Van egy egyetem,amiről konkrétan minden adat fent van a neten.

Az is,hogy hogy jött létre.

Soros létrehozott egy alapítványt egy bizonyos összeggel,ami a CEU elindulásához/fenntartásához szükséges anyagi keret egy részét biztosítja.

Ezenkívül pedig létrehozott egy másik ösztöndíj alapítványt,ahova pályázatokat lehet beadni,van egy bizottság,aki ezeket átnézni,és akinek elég jók a tanulmányi eredményei és mellé a beadandó munkája az megkapja az ösztöndíjat.

Ez nem titok,ez nyilvános adat,de te nagyon örülsz,hogy ezt sikerült megfejtened Sherlock 2.

2017. máj. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért bújt volna ki a szög a zsákból? Annyit állítanak, hogy a CEU "nem Soros egyetem", a sorosozó Orbán viszont Soros- ösztöndíjas volt, de nem a CEU-n. Én nem látom azt a zsákból kibújó szöget.
2017. máj. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%

Képzeld kérdező, Kovács Zoltán, a fidesz szóvivője a CEU-n tanult.

És igen, Orbán is Soros-ösztöndíjas volt, és annak idején nagyon is helyeselte a CEU tervét, hogy épüljön egy "dunai Oxford", hogy ne csak a kőgazdagok gyerekei részesülhessenek világszínvonalú oktatásban. A bálványod a fiatalkori önmagát köpi szembe bő nyállal, és páros lábbal tiporja a demokráciát, de látom ez téged nem zavar.

2017. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Az hogy van olyan kormánytag, aki ott tanult semmit sem jelent. A kormány keresztény, jobboldali a ceun ateista, liberalizmust oktatnak. Semmit sem tud használni abból amit megtanult ott !


Az hogy Orbán tehetséges, jó tanuló volt és ezért kapott soros ösztöndíjat őt dícséri, ha nem sorost kapott volna lett volna más kismillió ösztöndíj van


Az meg, hogy ki alapította ma már nem érdekes állítólag, mert a ceus rektor szerint már soros nem pénzeli őket, ha meg igen, akkor miért mondják állandóan hogy Orbán ösztöndíjas volt.


A CEU régi egyetem, sokáig működött soros alatt, de ma amikor álítólag nem soros pénzeli, most vannak a problémák vele. Összevissza beszéltek D

2017. máj. 7. 13:36
 19/28 anonim ***** válasza:
59%

Orbán kapott Sorostól pénzt - nem érdekes

A CEU kapott/kap Sorostól pénzt - fujj Soros, libsi, ateista és egyéb szitokszavak.

Ebből a szempontból ugyanolyan Orbán, mint a CEU, mindkettő Soros támogatásával indult el az útján, de az egyiket isteníted, a másikat meg rühelled. Érdekes a logikád kérdező, véletlenül sem lehet érezni a kettős mércét.

Amúgy meg ez a kormány messze van a kereszténytől. A tízparancsolat hetedik pontja megvan? "Ne lopj."

2017. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
94%

# 18/19 Időpont ma 13:36


"Az hogy Orbán tehetséges, jó tanuló volt és ezért kapott soros ösztöndíjat őt dícséri, ha nem sorost kapott volna lett volna más kismillió ösztöndíj van"

Miért? Most tanul Orbán?

Te tényleg hülye vagy...

2017. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!