Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Botka azonnal lebontaná a...

Botka azonnal lebontaná a határzárt a Szerb határon. Jó ötlet?

Figyelt kérdés
Vajon igaza van vagy sem? [link]
2017. máj. 26. 06:34
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
90%

" És hol volt rá alkalmad, ha megosztod velem ezt az infotmációt?

"


Meg, Röszkén.

2017. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
32%

Nincs igaza, ezért is fog bukni.


Akkor kellene már elbontani, ha európa-szerte megszűnne a migránsválság.


Addig meg max. bontsa le a saját portája körül a kerítést! :P

2017. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Pro Patria ***** válasza:
32%

"És hol volt rá alkalmad, ha megosztod velem ezt az infotmációt?

-> Meg, Röszkén."

- Valóban? Ott voltál a röszkei táborban, vagy csak bátran kitetted magadat a számodra nem leellenőrizhető információszolgáltatásnak?


Emlékszel, amikor szemtanúi elbeszélésből osztottam meg veled, hogy egy szálláshelyen, egy órával azelőtt, hogy kijött a média, kezdték el szétdobálni halmokba a szemetet mindenhol a szállásokon a migránsok?

A médiában már csak a képek jutnak el hozzád. A helyszínen sokminden változna a véleményedben. Ha ugyan van benned kellő nyíltság erre.

2017. máj. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
67%

"Valóban? Ott voltál a röszkei táborban, vagy csak bátran kitetted magadat a számodra nem leellenőrizhető információszolgáltatásnak? "


igen képzeld ott voltam Röszkén, ha nem is belül a táborban de mint mindenki aki ott volt vagy volt ott én is annyit láttam belőle. biztos tudod hogy szokás ott lenni egy-két dolognak eseménynek.

és közlöm, kívülről sem szép látvány egy ilyen "tábor". "Tranzitzóna". és finoman fogalmaztam.

Emlékszem amit erről mondtál igen. Fogalmam sincs hogy így van-e de van okom erősen kétleni. Nem kell ott szemeteket szétdobálni, ahhoz hogy egy nem emberbarát hely legyen, alapból sem az. Úgyhogy nem változik a helyszínen sem a szememben. Szerintem még mindig van bennem kellő nyíltság, és ennek jegyében is beszélek.

2017. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Pro Patria ***** válasza:
32%

"Emlékszem amit erről mondtál igen. Fogalmam sincs hogy így van-e de van okom erősen kétleni."

- Na, ezért kár veled érdemi vitába elmerülni. Téged nem a valós kép feltárása, hanem a prekoncepciód igazolása mozgat meg.

2017. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
50%

" Na, ezért kár veled érdemi vitába elmerülni. Téged nem a valós kép feltárása, hanem a prekoncepciód igazolása mozgat meg."


gondolod te, de nem erőszak a disznótor. :-)

2017. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Pro Patria ***** válasza:
100%

"Na, ezért kár veled érdemi vitába elmerülni. Téged nem a valós kép feltárása, hanem a prekoncepciód igazolása mozgat meg.

-> gondolod te, de nem erőszak a disznótor. :-)"

- Nem én gondolom, hanem az általános emberi értelem. Ha pusztán érzelmi alapon elutasítod olyanoknak szavait, akik közvetlen érintkezésben tapasztalták meg az adott eseményt, akkor nincs hova tovább, elfogyott a tér a vita bővítésére.


Érdekel: mit is láttál Röszkén? Kerítést, és szemetet? Mert ezek az előbbiek teljesen közönséges tulajdonságai egy konténervárosnak. És van is benne tudatosság, ahogyan rámutattam - amit neked "okod van nem elhinni".

Vagy pedig gumibottal fekvő embereket körülálló és ütlegelő őröket, és kőfejtőben lesoványodott rabokat? Mert akkor elfogadom, amit ezzel kapcsolatban ítéletként megfogalmazol.

2017. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Abban a részproblémában igaza van a 59%-osnak, hogy a feltorlódott tömeg sokkal könnyebben radikalizálódik, ezért a problémát sürgősen kezelni kellett volna. Regisztrálni kellett volna őket menedék kérőnek, ujjlenyomatot kellett volna venni és minél gyorsabban el kellett volna bírálni a kérelmet. Tőlem aztán az összeset ki lehetett volna hajítani utána, de amíg azonosítatlan tömegekről van szó ellátás nélkül, addig sokkal inkább beszélhetünk nemzetbiztonsági kockázatról, mintha ez a tömeg az országon belül, meghatározott táborokban lenne, ellenőrzés alatt.
2017. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Pro Patria ***** válasza:
100%

"Regisztrálni kellett volna őket menedék kérőnek, ujjlenyomatot kellett volna venni"

- Ez nem kivitelezhető, ha nem járul hozzá. Nem lehet hentesbárddal lenyesni a delikvens mutatóujját, ha magától nem teszi oda a tintához.


"és minél gyorsabban el kellett volna bírálni a kérelmet."

- Aminek viszont van egy meghatározott ügyviteli folyamata. És nem hátrány, ha abban nem merülnek fel gátló tényezők, mint a papírok hiánya.


"Tőlem aztán az összeset ki lehetett volna hajítani utána, de amíg azonosítatlan tömegekről van szó ellátás nélkül, addig sokkal inkább beszélhetünk nemzetbiztonsági kockázatról"

- Valójában éppen hogy biztos, napi rendszerességű ellátásban részesül az a tömeg így, aminél ez nem volt evidens, amíg azt önmaga útján szerezte meg, amellett a kulturális kapcsolatokat is figyelembe véve szeparált, és őrzött, így egymással szemben is visszaszorul az agresszív összetűzések lehetősége.

Körüljárás nélkül kiadni egy menekültstátuszt felelőtlen, elutasítani pedig antihumánus volna.

2017. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

" Ha pusztán érzelmi alapon elutasítod olyanoknak szavait, akik közvetlen érintkezésben tapasztalták meg az adott eseményt, akkor nincs hova tovább, elfogyott a tér a vita bővítésére. "


Értem, felfogtam egy vélemény, de fenntartom, hogy tévesen gondolod így. Az utolsó tagmondattal ezesetben egyet értek.



"Érdekel: mit is láttál Röszkén? Kerítést, és szemetet? Mert ezek az előbbiek teljesen közönséges tulajdonságai egy konténervárosnak. És van is benne tudatosság, ahogyan rámutattam - amit neked "okod van nem elhinni".

Vagy pedig gumibottal fekvő embereket körülálló és ütlegelő őröket, és kőfejtőben lesoványodott rabokat? Mert akkor elfogadom, amit ezzel kapcsolatban ítéletként megfogalmazol."


hajj... Nem Auscwitz-i gázkamrákat láttam nyugodj meg, egy ilyesvalaki liberális mint én is lát a szemétől ha hiszed ha nem. De közlöm: Egy tranzitzóna látványa nekem elég. Vagy túlérzékeny vagyok vagy valami más, mindjárt megmondod úgyis, de ez van. Plusz: sajnálom de mindketten másként bánnánk a menedékkérőkkel, mert másképp gondolunk ugyanerre a problémára.

2017. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!