Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Botka azonnal lebontaná a...

Botka azonnal lebontaná a határzárt a Szerb határon. Jó ötlet?

Figyelt kérdés
Vajon igaza van vagy sem? [link]
2017. máj. 26. 06:34
1 2 3 4
 21/39 Pro Patria ***** válasza:
75%

"Ha pusztán érzelmi alapon elutasítod olyanoknak szavait, akik közvetlen érintkezésben tapasztalták meg az adott eseményt, akkor nincs hova tovább, elfogyott a tér a vita bővítésére.

-> Értem, felfogtam egy vélemény, de fenntartom, hogy tévesen gondolod így."

- Eszerint tévesen fogod fel. Az nem _vélemény_, ha valaki hiteles - értsd, elsőkézből megtapasztalt - esetleírást közöl, konkrét, példákba foglalt történeteken keresztül, és ezt tőle valaki neked átadja. Az nem vélemény, hanem egy elbeszélt történet. Amire neked a válaszod, hogy "okod van nem elhinni".


"Érdekel: mit is láttál Röszkén? Kerítést, és szemetet? Mert ezek az előbbiek teljesen közönséges tulajdonságai egy konténervárosnak. És van is benne tudatosság, ahogyan rámutattam - amit neked "okod van nem elhinni".

Vagy pedig gumibottal fekvő embereket körülálló és ütlegelő őröket, és kőfejtőben lesoványodott rabokat? Mert akkor elfogadom, amit ezzel kapcsolatban ítéletként megfogalmazol.

-> hajj... Nem Auscwitz-i gázkamrákat láttam nyugodj meg, egy ilyesvalaki liberális mint én is lát a szemétől ha hiszed ha nem."

- Akkor ismét megkérdezem, hátha ezúttal nem a sejtelmességbe bugyorászod magadat.


Egy jellemző példa, hogy a 444-en közölték a bevándorlók egy panaszát az étkeztetésre vonatkozóan, mellékelve az általuk készített képeket is:

[link]

Szerintem egyetérthetünk, hogy vannak olyan kórházak Magyarországon, ahol a betegek örülnének, ha ilyen ebédet kapnának.

Mellé a szöveg: *'A kaja nem túl finom, a leves például édes' – mondja Vjacseszlav elégedetlenkedve. 'Először azt hittem, ez biztosan valami helyi specialitás. Aztán kiderült, hogy nem'.* Pedig de. Milyen lenne a gyümölcsleves? Az igaz, hogy nem helyi specialitás, más nemzetek is készítik.

2017. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Oh neeem, tudtam. :-D Nem ennél azért speckóbbra vegyük jó? Egyetértünk. Tök jó kórházi étel, nem is a kajáról beszéltem és nem az érdekel mennyit költünk imádott pénzünkből arra hogy egyenek olyasmit ami ételnek mondható _itt_ mert otthon már valszeg nem volt oylan egyszerű.

Hanem én is megkérdem:

Nem fogom speciális vágott csak dolgokat mutató képekről megkérdezni. De ez micsoda? ->


[link]


És az ott fönt micsoda?

[link]


Vagy itt Don Józsi fölött.

[link]


Nehéz eldönteni a gyakorlatlan szemnek hogy dutyi-e vagy "pihenő" mi? Nos Ők azért vannak ott mert úgy egyébként migránsok/menekültek/bevándorlók. Egy népvándorlás közepette mert egy bizonyos mennyiség után, már nehéz lenne nem annak nevezni. ja nem tudom"illegális bevándorlók".

2017. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Pro Patria ***** válasza:

"Nem fogom speciális vágott csak dolgokat mutató képekről megkérdezni. De ez micsoda? ->"

- Tehát a szögesdrót tényével, magával a tárggyal van bajod? Ami egyébként nulla hatással jelenik meg az életkörülmények között, hiszen semmilyen tényleges, aktív szerepe nincs?

Köszönöm, hogy igazolást adtál a megelőlegezett feltételezéseimhez.


Ez kicsit olyan, mint amikor ugyanezt a déli határzárnál vették elő. Hogy milyen súlyos vágásokat ejthet a végtagokon a kerítéseknél alkalmazott szögesdrót. Pontosan. Hiszen az a cél, hogy ne másszanak fel rá. Nem az, hogy összeszabdaljon, hanem hogy ennek _lehetőségét_ fenntartsa - ezáltal az esemény bekövetkeztét megelőzze.

A rendőrök oldalán - az utcán, akárhol - az élessel töltött pisztolyok ugyanezt adják. Használatba mégsem kerülnek - mert ez nem cél. A cél a tett elvi síkon történő prevenciója, a gondolat megfoganásában.

2017. jún. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Nem egyébként az első képen a rácsok volt a lényeges . A többin a szögesdrót. De ha téged nem zavar. Van ilyen. :-)
2017. jún. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Pro Patria ***** válasza:
49%

Mit kellene körérakni egy tranzitzónának, ami beazonosítatlan identitású és hátterű emberek elbírálását végzi? Tényleg felvetődött bennem a kérdés most.


Figyelembe véve egyébként a realitásokat is, mert egyébként könnyű mindent szendergő álmodozásban megfogalmazni:

[link]


De a kérdés áll: minek kellene körülvennie egy tranzitzónát? Az nem válasz, hogy semminek, épp ezért tranzitzóna.

2017. jún. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Na hát ez az. Maga a tranzitzóna léte a probléma. És mint "megoldás" részeként léte.
2017. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Pro Patria ***** válasza:
66%

Sajnos papírok nélküli embertömeg esetén ez van, tranzitzóna. Ahol - mint mondtam, papírok hiányában -, annak visszakutatása, hogy kinek mi a személyazonossága, milyen életkörülmények közül jött, sok esetben még olyan evidens felvetés is, mint az állampolgárság beazonosítása is nehezített. Annak elbírálása, hogy valaki jogosult-e helyzete okán a menekültstátuszra, önmagában egy összetett folyamat. Itt ehhez jön hozzá a vakon tapogatózó ügyintézés az identitás meghatározásában.

De nyitott vagyok a te elgondolásodra.

2017. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
67%

Köszönöm, de ne tőlem várj összetett megoldást egy ilyen problémára. Azért az Unió hibáira való figyelem felhívás, nem elég pl, mert valaki azt a tavalyi izét annak gondolta. Mert nem vitt előbbre egyébként.

De azt hadd tegyem meg hogy ha tranzitzónát állítunk megoldásként bármekkora a krízis ilyen problémára, hogy kritikát állítok fel, és megrögzötten elutasítom.

2017. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Pro Patria ***** válasza:
63%
Ezzel mindent elmondtál.
2017. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
2017. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!