Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 85 éves lenne Horn Gyula, a...

85 éves lenne Horn Gyula, a volt miniszterelnök. Van öröksége Szerintetek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dLwoIad8YAY



Néhány dolog a videóban feltett kérdésből ide:


Ha még köztünk lenne, tehát nem jelen szituációban, hogy már halott, hanem élne, és politizálna, vagy legalább is politikával foglalkozna(árnyaltabb) hogy tekintenétek rá/ tekintene rá most a tömeg/ Orbán Viktor mint politikai (volt) ellenfélre?



2017. júl. 4. 13:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 Pro Patria ***** válasza:
47%

"Hát azért néhány dologban súlyos a félreértelmezésed."

- Állításod ellenére úgy tűnik, többet olvastam a témában.


"Ki ne találd már, hogy demokratikus választást tartottak a Horthy rendszerben, mint Angliában."

- Pedig de, pontosan ez a helyzet.


"Horthyt Egyszer választották ugye?"

- Kormányzót - mint ahogyan királyt sem - nem választanak.


"Még erős köztársági elnöki cucc se fogható rá."

- Azért ebben inkább adok hitelt Romsics professzornak.


"Na most ezt II, Erzsébethez hasonlítani, legalább is ma."

- II. Erzsébetet hányszor választották meg?:)


"Mert ugye, a kormányzó úrnak igen széles jogköre volt, ha jól tudjuk."

- Jól, erre írta Romsics Ignác, hogy az "erős köztársasági elnök" kategóriájába sorolható, mint amilyen például de Gaulle volt 1959-'69 között, Franciaországban.


"De szal az a monarchia ami a Horthy rendszer volt speciel ami akkor berendezkedett, meg ez a brit, azért sok a különbség...."

- Ebben is inkább tartom mértékadónak egy akadémikus szaktanulmányát, aki egyébként többször megmutatta, hogy nem levegőben lógva tesz kijelentéseket, minden leírt mondatát úgy teszi közzé, ha annak igazságtartalmát saját úton körüljárta - ha ezt nem is vezeti fel a publikációjában, praktikus okokból.

2017. júl. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 Pro Patria ***** válasza:

Amit kihagytam: a "fehérterror", mint szintén Romsics professzor leírta, Horthy által ismerten, de nem irányítottan zajlott, nem reguláris, szabadcsapatok levezetésében.

Amit rendszeresen kifelejtenek, vagy bagatelizálnak, esetleg relativizálásnak minősítenek, pedig fontos a kronológia, ezáltal a kauzalitás, hogy időben a vörösterrort követte.

Maga Horthy erről később így írt:

"Egyedüli célom az volt, hogy ennek a magyar seregnek a segítségével megszabadítsam Magyarországot a kommunista rémuralomtól, mert ennek kegyetlenkedései és gonosztettei állandóan fokozódtak. Nagy jelentőségű volt, hogy ezt az annyira szükséges tisztogatást ne a külföldi hatalmak, hanem mi magunk hajtsuk végre. Bizonyos történetírói irányzat szívesen hangsúlyozza, hogy nemcsak a vörös-, hanem a fehérterror is uralkodott. Semmi okom nincs arra, hogy szépítgessem azokat az igazságtalanságokat és kegyetlenkedéseket, amik valóban megtörténtek abban az időben, amikor csak acélseprű tisztíthatta meg az országot."

2017. júl. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 A kérdező kommentje:

"Pedig de, pontosan ez a helyzet. "


Krisztus a kereszten.......

2017. júl. 5. 23:29
 34/109 Pro Patria ***** válasza:
9%
Megelőzlek, mert tudom, hogy a következő felvetés az lesz, hogy Horthy maga írja, hogy "mi", senki nem vitatja, hogy a royalista szabadcsapatok tevékenysége a Nemzeti Hadsereggel egy "térfelet" jelentett, de nem esett irányítása alá.
2017. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 A kérdező kommentje:
Na látod? nekem mindegy hogy fehér vagy vörös terror, beszédes név. És ebben sincs keze a lelkemnek. :D
2017. júl. 5. 23:36
 36/109 Pro Patria ***** válasza:
31%

"Krisztus a kereszten......"

- Hiába a fohász, ezen a tényen a Teremtő sem tud változtatni, a Horthy-korszakban parlamentáris demokrácia működött, többpárti képviselettel, választásokkal.

2017. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 Pro Patria ***** válasza:

"Na látod? nekem mindegy hogy fehér vagy vörös terror, beszédes név. És ebben sincs keze a lelkemnek. :D"

- El is olvastad, amit írtam? Fehérterrornak a pártállam kezdte el nevezni, ennyire beszédes a név, ez valójában hasonló volt ahhoz, mint amit párhuzamként áthúztak a vörös-fehér polgárháborúból, a cári Oroszországból.

2017. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 A kérdező kommentje:

Több dolog merült fel bennem.

Hol mondtam, hogy Erzsébetet választották? Nem értem.



A demokratikus viszonyokról lenne kérdésem. Miért nem lett egy rohadt baloldali vagy szociáldemokrata győztese a "választásoknak"? Mi volt Bethlen Peyer paktum? na ez a különbség a brit monarchia meg e közt.


A széles jogkörű köztársasági elnök meg Horthy közt de Gaulle-t tekintve is sok a különbség, de mégegyszer: minek volt ez a széles jogköre, ha a miniszterelnök csináltak mindent? Gondolom egyrészt mert ő annyira értett a dolgokhoz hogy nagyon. Szal egyrészt ne keverd a szavaimat, másrészt van oka azoknak akik azt mondják relativizálás amit csinálsz. Pl most.


Amúgy nagyon tudhat ez a Romsics professzor. :DD De abban a szentséges pillanatban, hogy egy Horthy kritikus történész vagy valami szólal fel, az a kritikai tűzkeresztbe kerül.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..


Ennyit a többpárti képviseletről. Ja meg az elvekről.

2017. júl. 5. 23:45
 39/109 A kérdező kommentje:
Ja még valami: nem mindegy ki az elnyomó? Ezt szeretem mikor egyiket egy másikkal viszonyítunk.
2017. júl. 5. 23:46
 40/109 A kérdező kommentje:

"de nem esett irányítása alá.

"


Ja sorry ezt most vettem észre, de most szúrom tökön magam. :-D Akkor mi a túrót csinált a lelkem? Komolyan, mi fűződik a nevéhez? van valami amit meg lehet jegyezni róla? És ami még fontosabb követett el hibát?

2017. júl. 5. 23:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!