Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez a megalázó...

Mit szóltok ehhez a megalázó bérezéshez?

Figyelt kérdés
A legalacsonyabb közmunkás órabér jelenleg kb. 300ft! Ki ért azzal egyet, hogy a "kedves vezetők" is ennyiből éljenek meg? Ugyanis, nekik kellene élenjárni, példát mutatni minden területen az életben!!

2017. szept. 22. 07:01
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
hol indítasz pert a jó istennél?
2017. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Nemzetközi Bíróságon.
2017. szept. 25. 07:32
 23/50 anonim ***** válasza:
87%
19: a közmunkás bér pont annyira elég csak, hogy a számláidat befizesd belőle, többre már nem. Fent meg csak ezt nézik, hogy mindened be legyen fizetve, azt már nem érdeklik, ha éhenhalsz.
2017. szept. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező,teljesen igazad van. Nehogy már azok a senkiháziak szarrákeressék magukat,amikor a pórnép éhendöglik!
2017. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
83%

#25 Persze teljesen rendben van,hogy azok a parazita banda milliárdokat keres a semmittevésből!LOLWUT

Aki meg keményen dolgozik az meg dögöljön éhen,milyen világ ez?! Èn tudok azonosulni a kérdező igazságszeretetével.

2017. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
16%

Huszonhatoska, nem irigykedni kell, hanem dolgozni. :-) Amit írtál, az amúgy is hülyeség, mert pl. én is keményen dolgozom, de valami rejtélyes oknál fogva nem vagyok az éhenhalás határán. Jé, és még sok száz, vagy ezer ismerősöm sem. Az ország vezetését is pont leszarom, mindig is az a rendszer volt, hogy nekik könnyebben jött a gyarapodás (neeem, nem csak a fúúújazorbááán-nál, mint ahogy te gondolod a kis proli agyacskáddal).

Na, szóval menj el szépen egy rendes munkahelyre, és add meg az esélyt, hogy egyszer rendes ember lehessen belőled. :-)

2017. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
88%
#25 hát egyáltalán nincs igazad! Ne is haragudj de én is 7 évig voltam közmunkán 2 db szakmával mert falun azért nincs annyi lehetőség és család mellett nem olyan egyszerű váltani pld házat eladni ill 60-80 km-re odébb eljárni stbi.. Azonkívül már fentebb irtam hogy a cégeknek is megengedik azt hogy igy alkalmazzon embereket olyan munkákra ami szakértelmet is igényel. Akkor hogy a francba létezik basszus az árak uniósak a fizetések balkániak és ez szerinted igy rendbe van?? Nem mondom vannak olyan emberkék akik lecsúsztak életvitelük és lehet lustaságuk ill eljárt a kor felettük stbi.stbi de akkor az ilyen ember már nem való semmire??? Ez azért nem ilyen egyszerű mint te mondod hogy többet kellett volna tanulni.Számtalan más oka is lehet annak hogy közmunkába kényszerült valaki! Meg aztán olyan sok melóhely van mint régen a komcsi világba?? Francokat! Sok bányát bezártak amiket nem indítanak ujra,környékünkön is anno volt olajipar ami jól fizetett már már nincs semnmi belőle. Jelen árak mellett ez egy éhbér és valóban megalázó mert kutyát se érdekli mennyi a hiteled ha van meg hogyan élsz meg. Ez pedig nagyon nincs rendjén hogy csak statisztika javítás a közmunka célja :D Nem ám mint ahogy azt hangoztatták hogy ugródeszka a munkaerőpiacra való visszakerüléshez. Én is adófizető polgár vagyok és mégis egészmás a véleményünk de vajon miért? Mert én sajátbőrömön tapasztaltam mindazt amit te nem. Ne is tapasztald meg örülök hogy jó melóhelyed van hála isten mára nekem is viszonylag arányos bérem van. Akkor is azt mondom ez igy totál nincs rendjén semmiféleképp sem. Másik dolog hogy aki családos és nem vette igénybe még a csok-ot a közmunkásnak az se jár! A közmunkásnak semmi nem jár(max a szája) csak van egy határozott idejű szerződése meg 50 pár ezer ft fizuja. Ez igy mind rendben van szerinted? Véleményem most is az hogy az ugy mond tingli tangli nem eladható nem termelékeny munkákat is azért arányosabban kéne megfizetni mert ez az 52 nagyon barátságtalan fizu! Elég érdekes ugyebár az is alja szinten a fillért is elszámoltatják fent meg folynak a milliók,milliárdok és senki nincs ki elszámoltasson és ez is így rendben van??? A nyugdíj korhatárok is totál rendben vannak ugye? Meg hogy már kb 8 éve nem emelkedett semmit sem a családi pótlék ezek a pénzek nem inflálódnak ugye??? Aztán még sorolhatnám de nem akarom felbosszantani magam. Még hány bőr lesz lenyúzva az emberekről? Régebben míg nem volt közmunkás akkor is elvoltak látva azok a munkák seprés,hólapátolás,kaszálás,kapálás egyebek. Hangsúlyozom nem ők az ingyenélők.
2017. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
0%

Nem a kifogásokat kell keresni. Nem kötelező a közmunka senkinek. A közmunka csupán arra való, hogy ideiglenesen jogviszonyod legyen, amíg a munkaerőpiacon el nem helyezkedsz. Az is hülyeség, hogy "a cégek" ilyen formában foglalkoztatnának bárkit. Közfoglalkoztató nem lehet csak úgy mindenféle cég. A vízügyi igazgatóságok, az állami erdészetek, az önkormányzatok, és önkormányzatok fenntartásában működő cégek, illetve intézmények foglalkoztathatnak közmunkásokat.

Szóval, aki ideiglenesen munkanélkülivé válik, és van egy átmeneti időszak, amíg nincs új munkahelye, addig jó megoldás a közmunka. Aki viszont arra akar alapozni, hogy ő majd a söprögetésből, és lapáttámasztásból nulla produktum létrehozása mellett fényesen meg fog élni, az rohadt nagyot téved, az költözhet nyugodtan Dubajba, ott jár az állampolgárnak az olajkitermelés hozamából alanyi jogon a havi juttatás, itt Magyarországon pedig köszönje meg, hogy a semmiért cserébe munkabért vehet fel.

2017. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
83%
Hát ne is haragudj de érdekes mód csak a saját magad igazát fújod holott nem jössz rá hogy a felszínt karcolgatod ez sajnálatra sem méltó :D 1. én irtam cégeket akkor úgy írom pld önkormányzat és erdészet !! Utóbbinál te nem fogsz lapátot támasztani az tuti igaz. Meg van a lehetőség rá hogy bekerülj a végleges munkaerőpiacra náluk de a közmunkának nincs más lényege ha belegondolsz mint az hogy statisztikát javítsanak. Azonkívül azoknak a cégeknek akiket épp felsoroltál nem igazán érdekük az hogy fiktív szerződéssel felvegyenek ha olcsóbban is meg tudja oldani munkást!!! Ha szerencséd van esetleg van kis befolyásod akkor elérheted azt hogy kikerülj a közmunkából. Ez igy totál rendben van nem? Nem olyan egyszerű dehát ezt te is tudod jól és hidd el semmi kedvem ezen vitázni. 2. Ideiglenes jogviszony :D ne viccelj már azért valljuk meg őszintén nincs itt annyi munkahely hogy itt lehessen ugrándozni még akkor is nehézkes ha átképzésen veszel részt pld abban egyet értek hogy minél több dologhoz értesz és van ambíció akkor nagyobb % esély van a sikerre,de akkor is azt mondom ha valaki közmunkás ilyen vagy olyan okból annak is járna az áraknak közel hasonló bérezés. Másképp véleményem szerint értelmetlen a közmunka program. Aki meg még nem érte el a nyugdíjkorhatárt, és ilyen vagy olyan okból nem tud váltani pld beteg hozzátartozó akit nem hagyhat otthon vagy egyéb egészségkárosodás amivel épp nem %olták le vagy bármi más okból kifolyólag annak ez jár vagy még az se?? Ez a helyzet ami most jelenleg van és elmélkedünk itt a részleteken ez köszönhető annak hogy szétlopták az országot. Alja szinten meg néhány morzsán vetítjük a okokat te így én másképp :D Kérdés ki érzi át ki csak dumál róla de majd akkor változik gyökeresen a vélemény ha belecsöppensz akarva akaratlan és átérzed azt amiről beszélek. Igenis megalázó a bérezés ill az hogy burkolt módon kihasználva a munkanélküliség adta szegénységet ilyennel verik egyesek a mellüket :D Lennének munkahelyek fix szerződéssel akkor nyilván nem lenne erre szükség de mivel nincs igy sajnos egyre többen dolgoznak közmunkát hátha majd bekerül a munkaerőpiacra ténylegesen! Csak azért kiváncsi lennék hogy amióta megy ez a progi hány embernek sikerült %-os arányban az országban elhelyezkednie. Nem tudni pontosan de megmerem kockáztatni hogy talán 10-15 % a többi meg mehet a síkporosba . Akkor ennek tényleg az az értelme hogy visszakerülj :D Én hívő emberként sok mindent elhiszek de ezt nem :D Erről ennyit.
2017. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk meg is mondták, minek vennék fel rendesen az embereket, mikor 3-at kapnak annyi pénzért, mint amibe egy kerülne, egyszerűen nem érdeke a cégnek a rendes foglalkoztatás míg működik ez a kib.szott közmunka rendszer. Sokan 5-6 éve folyamatosan a cégnél dolgoznak közmunkában, nem épp átmeneti állapot, rendesen bekerülni a mai napig csak protekcióval lehet, nálunk nincs munkaerőhiány, csak közmunkáshiány, azért sírnak, hogy nem tudják feltölteni a létszámot, így kevesebb támogatást kapnak, és kevesebbet tudnak jutalomként szétosztani maguk között.
2017. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!