Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez a megalázó...

Mit szóltok ehhez a megalázó bérezéshez?

Figyelt kérdés
A legalacsonyabb közmunkás órabér jelenleg kb. 300ft! Ki ért azzal egyet, hogy a "kedves vezetők" is ennyiből éljenek meg? Ugyanis, nekik kellene élenjárni, példát mutatni minden területen az életben!!

2017. szept. 22. 07:01
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
Cégek is ugyanúgy igényelhetnek közmunkást jó ideje már.
2017. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
A kapitalizmus egy kalap szar úgy ahogy van.
2017. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
7%
Közfoglalkoztatott és közmunkás teljesen más, kivéve abban h mindkettő bújtatott munkanélküliség. Ha már legalább középfokú végzettséged van(értsd: több mint érettségi) akkor nem raknak be lapátolni, helyette egy irodában kell kávét főzni vagy bevásárolni a főnöknek.
2017. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
47%

"Ha már legalább középfokú végzettséged van(értsd: több mint érettségi) akkor nem raknak be lapátolni, helyette egy irodában kell kávét főzni vagy bevásárolni a főnöknek."


Ebben tévedsz, mi is ugyanazokat a programokat használjuk pl. kira, és ugyanaz a munka ugyanazzal a felelőséggel, mint a rendes dolgozóké, és nem kell kávét főzni és bevásárolni sem. A többi már más dolog, a szar fizetés, és egyéb "kedvességek", de remélem már nem sokáig.

2017. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
76%
A közmunkaprogram csak egy a Fidesz aljaskodásai között. A munkanélküliségi statisztikát nem is értem, hogy van pofájuk olyan "munkahelyekkel" szépíteni amiért nem jár élhető bér. Hát a munka lényege nem az , hogy a megélhetésünket biztosítsuk általa? A 300Ft/óra az megélhetés? Féreg Fidesz.
2017. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

#37

Bárcsak tévednék, de velem ezt csinálták.

3 hónapig voltam közfogis a MÁKnál, kàvét főztem, elmentem a dmbe a főnökasszonynak, húzhattam az irattáros kocsit... Vidéki vagyok és még a bérletemet se fizették...

Aztán 6 hónapot voltam a rendőrségnél, ott volt munka, én is beléphettem az RZSbe, iktattam, nyomtattam stb.

2017. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:
Orbánék álságos hozzáállása a szomorú. Valamikor voltak köztisztasági -, kertészeti vállalatok. Közszolgáltatásra szükség van. A terek, utcák takarítása, stb. elvégzése szükséges, mint bármilyen tevékenység. A hazugság a közmunkával kapcsolatban az, hogy kijelentik: ez csak átmeneti állapot, ami vissza vezeti az embereket az ún. elsődleges munkaerő piacra! Micsoda mocsok, hazug "emberek"!! Fele fizetésért dolgoztatják az egyébként is kiszolgáltatottabb réteget!!! Micsoda képmutatás, kizsákmányolás... Szerencséjük, hogy ITT nem fájdalmas közvetlenül az erkölcstelenség!!! Bizony eljön az is, mikor szembe kell nézni önmagukkal... Nem is sejtik, milyen fájdalmas lesz...
2017. okt. 2. 05:50
 38/50 anonim ***** válasza:
Már elkezdődött a közmunka kivezetése 2018. januártól nem vehetnek fel közmunkásnak 25 év alattiakat. Egyébként én sem értek vele egyet, hogy ez van viszont így legalább kicsit megmozgatták azokat akik csak otthon ültek és a segélyre vártak.
2017. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:
Megmozgatták... Azzal nem lenne gond, de az élet fenntartásához elégtelen bérezés hatalmas embertelenséget bizonyít!
2017. okt. 9. 07:33
 40/50 anonim ***** válasza:
Első feladat a megmozgatás utána pedig valahogy át kell terelni az embereket a piaci alapú foglalkoztatásra. Nagyjából fél év van a választásokig, szerintem addig már nemsokat fog változni ez a rendszer. Viszont utána remélem csinálnak vele valami, akár úgy hogy megszűntetik teljesen, de persze attól is függ kik lesznek megválasztva az új kormányba.
2017. okt. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!