Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ellenzik a melegházasságo...

Akik ellenzik a melegházasságot (tudom, hogy jelenleg ez a többség Magyarországon) azoknak milyen problémát vagy kellemetlenséget okozna, ha két férfi vagy két nő, akik szeretik egymást ilyen módon is összeköthetnék az életüket?

Figyelt kérdés

Ugyanez a kérdés az örökbefogadással kapcsolatban is.


Miért fájna ez egy átlag magyarnak?


2017. szept. 30. 15:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14%

"bejegyzett élettársi kapcsolat meg közel sem biztosít olyan jogokat, mint a házasság.

SŐT például Magyarországon bejegyzett élettársi kapcsolatban élő nők nem vehetnek igénybe mesterséges megtermékenyítést sem. Ez csak egy példa."


Jaj.

Esetleg arra gondoltál már, hogy akkor az élettársi kapcsolat hiányosságainak pótlása mellett lobbizz?

2017. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%
Én is finoman utaltam a libsizőkre meg egyébre. Ők azok akik nem bírják elviselni az embertársaikat. Bár próbálják leplezni. Na ők mások.
2017. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

"Most hogy ha két apja vagy két anyja van egy gyereknek ez kitudja milyen hatással van a lelki fejlődésére"

Nos éppenséggel ez nem olyan nagy rejtély, ugyanis rengeteg gyerek felnőtt már, akiket meleg párok neveltek fel. Magyarországon is akár. Persze itt elég ritka, és nem is lehetnek mindketten hivatalosan a szülei, csak az egyik fél, de egyáltalán nem példa nélküli. Ha érdekel keress rá a neten. Van egy csomó ilyen kutatás, illetve beszélgetések meleg párok által felnevelt emberekkel.

2017. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

11-es, persze ez is egy jó gondolat.


Ha a bejegyzett élettársi és a házassági jogilag ugyanarra a szintre hozzuk és egyenlővé tesszük az is járható út.

Csak, ha gyakorlatilag és elméletileg is ugyanaz a kettő, akkor kérdés, hogy miért nevezzük másképp.

Persze, nem a megnevezés a lényeg és abszolút járhatónak gondolom ezt az utat.

2017. szept. 30. 16:34
 15/26 anonim ***** válasza:
6%

9#


A liberalizmus a felelős minden migránsok által legyilkolt európai haláláért minden nemi erőszakért.

Betegek ennek az ideológiának a képviselői.


A liberális lobbi miatt létezhet ilyen jellegű migráció, mint amit tapasztalunk.

2017. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A 9-es haver nagyon komolyan levezette :)

Édesjóistenem, nincs itt már remény.

2017. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező


A lakosság alig 1%-a homoszexuális. Elhiszem, hogy ezt nehéz elfogadni, de egy úgynevezett demokráciában a többség szava dönt. És a többség...... a 99% többségének megfelel a jelenlegi helyzet.


"Hogy az iskolában bántanák emiatt a gyereket? Ez megint csak azoknak a hibája, akik negatívan gondolnak a melegekre."


Ne tereld filozófiai síkra a problémát. Egy ilyen gyereket szétszivatnának az osztálytársai. Vitakozhatunk azon, hogy ez kinek a hibája, de attól ez még nem fog megváltozni.

2017. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%
17! Az a kevesebb mint 1% inkább 5-6% is megvan, nézz szét az ismerősi körödben, én például olyan középiskolai osztályba jártam, ahol a 26 emberből három volt meleg, ők se reklámozták, de idővel jócskán érettségi után kiderült. A mostani munkahelyemen is a húsz kollégából kettő nyíltan homoszexuális van. Jóval gyakoribb a homoszexualitás mint sokan hiszik róla.
2017. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
21%

Én próbálom elfogadni, őszintén, elvben megy is, de ha két csókolózó férfit látok, akkor megtántorodom az elfogadásban az undor miatt, pedig nem szeretném ezt érezni, de erre lettem tanítva. Én szerencsére ellent tudok mondani annyira a tanításoknak, hogy ne legyek szándékosan ítélkező, de úgy gondolom a kortársaim nagy része nem tudja ezt megtenni az agymosás hatására.


Kis off elsőnek: az a pár év olyan 98 körül van, egy emberöltő csupán pár évnek számít? :)

2017. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

1%? :D


Elmondom neked, itt 50 emberből 8-ról tudom, hogy homo/biszexuális (magammal együtt).

Az konkrétan 16%, ha Magyarország egészére vetítenénk le 1,6 millió. Persze a lakosság jelentősebb része gyerek, akik még nem feltétlenül értik ezeket a dogokat, de révén, hogy ez veleszületett dolog feltételezhetjük, hogy az arány állandó.


Jó, persze, értelmiségi körről beszélek Budapesten.

Elhiszem, hogy máshol, más körökben kevesebb meleg van, de azért 5% alá nem tenném az arányt.

Reálisan nézve olyan 10%, persze tény, hogy a melegeknek csak nagyon kis része vállalja fel nyíltan és a biszexuális emberek besorolása is nagy kérdés, mert ugye az emberek nagyjából 40%-a átél az életében valamilyen ilyen típusú szexuális érintkezést, de nyilván aki egyszer részegen kipróbálja, annak nincs szüksége a melegházasságra.

2017. szept. 30. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!