Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány politikai fordulása volt...

Hány politikai fordulása volt Orbán Viktornak?

Figyelt kérdés

Meg lehet számolni hány 180 fokos fordulata volt Orbán Viktornak a 3 évtizedes pályafutása alatt?

80-as évek vége: Soros ösztöndíjas fiatal, szerinte szüksége van a Soros féle embereknek.

Jelenlegi kormány: Soros célja Magyarország kormányának megdöntése és az EU tönkretétele.

90-91 körül: liberális

2014-től kezdve: illiberális, konzervatív

92: kijelenti hogy a 6 parlamenti pártból 5-öt demokratikusnak tart, kimondja hogy szerinte az FKGP nem demokratikus.

98: Fidesz-FKGP koalícióra lépése, közös kormány 2002-ig.

2000-es évek: unió párti, orosz ellenes

Jelenlegi kormány: unió ellenes, oroszpárti

2006-10 közti MSZP kormány alatt: nem szabad titkosítani, az embereknek joga van tudni arról ami az országban folyik

Jelenlegi kormány: talán van olyan ami nem titkos, egyébként a tartalékos katonák létszámától kezdve Paks 2-őn át jó néhány közbeszerzésig titkosítva van minden információ 10-30 évre.

2006-os választások után: kritizálja az MSZP plakátjait és hirdetéseit, miszerint az nem tájékoztat megfelelően, félrevezet.

Jelenlegi kormányok: nemzeti konzultáció, állítsuk meg Brüsszelt, Magyarország jobban teljesít, Soros plakátok sora, évente több tíz milliárd forint megy el ezekre.


Tudunk még ezen kívül ilyen 180 fokos fordulatokat?


2017. dec. 20. 09:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%

Meg kell nézni, amilyen a törpecsuti személye, olyan az ország közállapota, az emberek élete.

Az orbánhívőket nem érdeklik ezek a pálfordulások és össze-vissza ellentmondások, őket a felkent vezér mindenhatósága érdekli, bennük bíznak, akármi is a helyzet. Ahogy a legtöbb diktátort is imádták, és manapság is, úgy a törpének is elnézik a defektjeit és a visszás-kétkulacsos hazug, álszent ténykedését.


Persze sok kétszínű, kétkulacsos szerepe volt már, van is, ami miatt egy modern demokráciában rég elhajtották volna-ahogy GyF-et-mégis marasztalják az övéi.

Én azt említeném meg, hogy amikor arabokkal tárgyalt, kint közelkeleten járt és nyilatkozott az iszlámról, az arabokról, milyen nagyra értékeli őket, az iszlámot, magasabb érték mint a kereszténység, az arab világból jövők nem ellenségek, ők barátok, nem jelentenek veszélyt, szögezte le, utána pont az ellenkezőjéről hablocsolt.

2017. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
95%

"Persze sok kétszínű, kétkulacsos szerepe volt már, van is, ami miatt egy modern demokráciában rég elhajtották volna-ahogy GyF-et-mégis marasztalják az övéi. "

Azért Gyurcsányt és Orbánt egy kalap alá venni hiba, még ha roppant könnyű is.

Gyurcsánynak nem voltak pálfordulásai, igaz öszödi beszéd... De aki azt végig olvasta vagy hallgatta, az érti is, nem csak a kiragadott mondatokat szajkózza. Ő egy ciklus közepén került egy kormány élére, voltak komoly reform-tervei, de ehhez nyernie kellett. A beszéd éppen arról szólt, hogy ha nyernek, akkor vége a hazudozásnak, vagy nem vállalja.

És Gyurcsány milliárdosként lett politikus, a miniszterelnöki fizetését egyszer sem vette fel, hanem jótékony célra utalta. Orbán soha nem dolgozott, politikusként lett milliárdos. Gyurcsány bármikor, bármelyik ellenzéki médiummal ( Tv, sajtó, rádió, ellenzéki politikus...) kész volt vitázni, érvelni. Orbán több mint 10 éve nem hajlandó senkivel sem vitára, csak az általa megválasztott "mikrofonállványoknak" nyilatkozik. A parlamentben ha kérdezik, akkor úgy tesz mintha nem hallaná, vagy személyeskedni kezd válasz helyett - esetleg a függöny mögé bújik.

És nem: egyszer sem szavaztam Gyurcsányra, nem is fogok. Sőt, 1998-ban A FIDESZ-re szavaztam. Soha többé nem követem el ezt a hibát.

2017. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
21%

22.


"milliárdosként lett politikus" - és miből lett milliárdos, ha már erről beszélünk?

2017. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
96%

""milliárdosként lett politikus" - és miből lett milliárdos, ha már erről beszélünk?"

Nem erről beszélünk.

Biztos olyan okos, mint Mészáros Lőrinc.

2017. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
4%

22-24


Nem én "érveltem" a Gyurcsány milliárdosságával, akkor ne maradjunk a felszínen, hanem nézzük meg, hogy miből. Ott a lényeg.


És amikor "vitatkozik" és "érvel", akkor is a felszín mögött azt kéne megnézni, hogy igazat mond-e. Nem tudom mennyit ér az olyan "vitatkozás", amiben valaki hazudik.


De hát ez a szerepe. Játssza, szerepel.

2017. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%

"És amikor "vitatkozik" és "érvel", akkor is a felszín mögött azt kéne megnézni, hogy igazat mond-e. Nem tudom mennyit ér az olyan "vitatkozás", amiben valaki hazudik. "


A vitázásnak pont az a lényege, hogy felmeri vállalni egyrészt a nézeteit, másrészt az intézkedéseit. Aki vitába száll, abban legalább van mersz, hogy ha hazudik, akkor le is bukhat.


Nem vagyok a betyárbecsület híve, ha politikusokról van szó, de ez akkor is gerincesebb kiállás, mint amit Orbán művel.

2017. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
86%
#17 számít persze, nem az osztálytársai sózták rá, kis komcsiként ő akart az lenni. Így nevelte a tanácsi "elvtárs" apja.
2017. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
80%
Orbánnak már az óvodában is szélkakas volt a jele...
2018. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
A szavazótáborát tekintve felfordulásnak kéne lennie https://www.youtube.com/watch?v=omG7wj4u6K4
2018. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt még aggódott viktor a demokrácia miatt, pedig akkor az övéhez képest csodálatos, tökéletes demokráciában éltünk:


https://www.youtube.com/watch?v=AsfDnHvEB0s


Teljesen elvtelen, romlott és hazug ember.

2018. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!