Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok hogy az állami...

Támogatnátok hogy az állami iskolákban is kötelező tantárgy legyen az Euritmia?

Figyelt kérdés

Ez egy előadóművészet és tömegsport, ami különféle összehangolt mozdulatokat társít versek és dalok hangulatához és dallamához. Magyarországon csak a Waldorf iskolák tanítják, pedig sok pozitív hatása van a gyerekek pszichés fejlődésére.


Itt egy bemutató:


https://www.youtube.com/watch?v=8MwJ6tiecVc



2018. jan. 29. 20:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%

Legfeljebb úgy, hogy az egyik tesit kicserélik erre, de akkor se tetszene.

Irodalomból semiképp ne vegyünk le, érettségi tantárgy!

2018. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
70%
Szülőként írok. Megnézem, nem tetszett. Ennél más mozgásformáknak több értelme van. Kötelezővé meg semmi esetre sem tenném, mikor olyan leterheltek szegény gyerekek.
2018. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
42%
természetesen fontos. Látszatra egy hülyeségnek hangozhat, de nem az. Az euritmia olyan sok készséget fejlesz, mint pélául a tájékozodás és a kommunikáció. Ráadásul lélekkúráló. Nagyonis sok értelme van. Én a waldorf más dolgail akadok ki. amúgy waldorfos vagyok
2018. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
45%
Látom, a Waldorfnak nem erőssége a helyesírás megtanítása. Ami az euritmiát illeti, belenéztem, és röhejes a látvány.
2018. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
54%

Soha, semmiképpen.

Így is sok felesleges óra van, nem kell még egy.

2018. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy is. Így is sok fölösleges dolgot kell tanulni, az idióta ugrabugrálás csak a normális dolgoktól veszi el az időt. Waldorfban van helye, hiszen onnan úgyse mennek egyetemre a gyerekek így nem fontos a jó érettségi, ráérnek ilyenekkel bíbelődni.
2018. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Szerintem soka haszna lenne, legalább kevesebb lenne az idegbeteg gyerek az iskolákban! :)


Bár mivel én is pont ebbe az iskolába jártam ( szerettem az euritmiát ) és pontosan ismerem szinte az összes osztályt nállunk is volt nagyon sok gyerek akit fegyelmezni kellett, minden osztályban van ilyen gyerek.


De pont az euritmia az aminél összhangba kell kerülni egymással és a zenével vagy versel is.


Én pont most érettségizek ( 2018 ) éd bár nem biztos, hogy fogok egyetemre vagy fősulira menni, de mint sportedző megpróbálok letenni egy okj-s vizsgát.


Ha te is ebbe a suliba jársz, vagy egy ottani szülő vagy. Írj privátba. :)

2018. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Uristen, ott a volt euritmia termünk:DD

A kérdésre válaszolva pedig semmi képpen, teljesen felesleges tantárgy, mindenki utálta:D

2021. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!