Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkaalapú társadalom már a...

A munkaalapú társadalom már a kommunizmusban megbukott, Orbán mért erőlteti mégis?

Figyelt kérdés
Ezek ilyen régi szovjet eszmék, hogy legyünk büszkék a munkára, mert a munka nemesít, bla-bla. Ez kb. 1940-es évekbeli szint. Mi a jó abban, hogy mindenben vissza felé haladunk?

2018. febr. 20. 20:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

"28 órában is több munkát végez el, mint a magyar 40-ben"


Dehogy végez többet, úgy bánnak az emberrel mint a hímes tojással. Bátyám itthon dolgozott egy autógyárban és ügynökségen keresztül kiment Németországba ugyan azon céghez dolgozni. Ahogy itthon utált járni kint annyival jobban szerette pedig ugyan azt a munkát végezte. Két óránként kaptak pihenőket a fél órás ebéd szünet mellett, nem beszélve a tempóról hogy fele akkora a tempó mint itthon volt.

2018. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
A szocializmus többek között ezért is volt fenntarthatatlan, mert teljesen önpusztító volt. Azért tartották fent gyárak százait, hogy legyen mindenkinek munkahelye, olyan gyárakban, ahol versenyképtelen termékeket állítottak elő, amik aztán sehová nem kellettek. Exportunk nem volt, így aztán ment minden a levesbe. Aztán ahogy beköszöntött a szabad piacgazdaság, ezek a kamu gyárak sorra zártak is be. A 21. század a versenyképességről szól. Innen is látszik, hogy ez az eszme szöges ellentéte a modern világ modelljének. Csak ez sokkal hamarabb be fog bukni, mint a szocializmusban...
2018. febr. 20. 21:08
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Egy átlag német egy év alatt termel vagy 45.000 dollárt, míg egy átlag magyar 12.000-et. Szóval igen, egy átlagos német reggel 11-kor elmondhatja hogy ő ma már több hasznot hozott mint amit a magyar fog este 8-ig csinálni...



Szóval ennyit az agyonhajszolt gyármunkásokra épülő társadalom "eredményeiről".

2018. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

#11


Az a baj, hogy még mindig nem értitek, hogy nem az a lényeg, hogy ki mennyire szakad meg munka közben, hanem hogy mennyi értéket termel.

Az a baj, hogy egy magyar agyában ez a kettő még mindig egyenes arányosságban van egymással, amikor ez egyáltalán nincs így, mivel fejlettebb technológiával és jobb szervezéssel jóval kevesebb munka mellett is több értéket lehet termelni. Igen, erről szól a jóléti társadalom.

A munkaalapú társadalom pedig az, amit a vörös khmerek és a többi elmebeteg, komcsi diktatúra is művelt és ami akkora nagy idolja Orbánnak és a hasonszőrűeknek.


Aztán meg csodálkoznak, hogy a fiatalok miért menekülnek az országból tömegével.

2018. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
2%

Nem bukott meg. Kevesebb államadósság volt 40 év alatt, mint amit évenként felveszünk a spekulációs kapitalizmusban. Fenntartható volt, jó volt mindenkinek.

Szerinted mit támogasson egy miniszterelnök ? A forexezést? a spekulációt?

2018. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
63%

Azért,mert a nép többségének erre van igénye.

Ne kelljen gondolkodni,valaki mondja meg mi az élet.

Legyen valami gyár,ahol lehet dolgozni,mindegy mit,tanulni lehetőleg ne kelljen hozzá sokat,nehezet,és pénzt adjon,mindegy hány órában-


Ha valóban munkaalapú társadalom lenne,a mai fejlettséget tekintve bőven elég lenne 4-6 órát dolgozni,ha mindenki dolgozna.

Ehelyett még ma is erőltetik a 8 órás munkaidőt,nem a termelés hatékonysága a lényeg,hanem,hogy mennyit fizetnek utánad.A vállalkozónak is az a lényege,hogy minél több órát dolgozzon a munkás,mert annál többet tud bezsebelni.


Aki mai fejlettség mellett elhiszi,hogy 8-12 órát kell dolgozni a megélhetésért az egy barom.


A tudás alapú társadalmat kellene megvalósítani.

És arra törekedni,hogy minél rövidebb idő alatt lehessen elvégezni ugyanazt a munkát,mindegy,hogy emberek vagy robotok által.


Orbán álomkép társadalma az,hogy 5-6 millió dolgozik 8-12 órában/nap,jó magas adókat kivetni ezekre,és a maradék meg dőzsöl.

A munkaalapú társadalom a dolgozó réteg kizsákmányolása.

2018. febr. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Orbán okos ember és tudja, hogy nem lessz mindig uniós támogatás amit haza lehet vinni. Utána sem halhat éhen. Ha nem dolgozol, nem lessz adó, és mit vinne haza szegény?
2018. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"A németeknek már az a bajuk, hogy az átlag melós túl termelékeny - 28 órában is több munkát végez el, mint a magyar 40-ben."


Honnan veszed, hogy az átlag melós túl termékeny Németországban? Én ilyenről nem hallottam szóval érdekelne. És miből gondolod, hogy a németeknél 28 több mint itthon a 40?

2018. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Vannak olyan helyek ahol nem munkaalapúa társadalom, etiópia stb afrikai harmadik világ beli országok ami segély alapú
2018. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

# 18/19 Időpont ma 19:20


Egy főre jutó Német termelés 45,000 dollár, magyarnál meg 15,000 talán. Ezen mit kell magyarázni? :)...


S erre a Fidesz és szerinted az a megoldás, hogy akkor mi dolgozzunk többet. De nem a mennyiséggel van a baj. Hanem a hatékonysággal. 1 óra Német munka többet ér. Kommunizmusban mindenkinek volt munkája, de senkinek nem volt érdeke hogy a lehető legnagyobb hatékonysággal működjön. Ha kiölöd a gazdaságból a versenyt, akkor nem lesz verseny a teljesítményért. És akkor senkinek nem lesz érdeke nagy hatásfokkal dolgozni, hogy előrébb jusson a versenyben.


Itt van ez az államilag támogatott email is ( [link] szerinted ezt zsebből bárki is megcsinálta volna? Na de ha ingyen pénz, akkor jön a tessék, lássék, valami legyen. Ne mondják hogy semmit nem csináltunk. Mindenki tudta hogy ez egy nagy csőd lesz. De senkit nem érdekelt. Tudták hogy ebből semmit nem tudnak csinálni. De jön az agynélküli támogatás, hülyék lennének nem azt mondani hogy "ez az évszázad üzlete". Ők nem veszítenek semmit, kapnak pénzt, csak az adófizetők veszítenek.


Volt szerencsém állami cégekhez is betekintést nyerni. Akkora pénzbaxás folyik egyik másik helyen, hogy csodálom azt hogy eddig nem tűnt fel senkinek hogy az a cég fele ennyi tőkéből kétszer ennyi haszont tudna termelni. De kit érdekel? Mindenki megkapja a fix fizut, azontúl őt mit érdekli a dolog? Facebookozik 5 órát, aztán 2 órát ott valamit tologat, senki nem kéri számon, mert senkinek nincs haszna belőle. Ennyi. Nincs verseny, nincs teljesítmény.


Írhatnék még oldalakat, de úgyse olvassa el az akinek el kellene, szóval mindegy.


A megoldás bonyolult lenne, mert most növekedik a gazdaság, mert rengeteg tőke folyik be az EU-ból, de (szerintem) ez nem állapot. Mi jelenleg egy összeszerelő üzem vagyunk. SEMMIT nem adunk hozzá az EU-s piachoz. Hány magyar versenyképes multi van? Biztos egy kezünkön megtudjuk számolni. Nekünk nincs gazdaságunk. Hiába várjuk hogy úgy éljünk mint a Németek, ha számunkra a legnagyobb megélhetés az hogy a németek kemény munkával létrehozott multinacionális (világszínvonalú) cégeinek a másodrendű munkaereje vagyunk.


Ha mi semmit nem alkotunk, akkor a semmiből semmi lesz. Ilyen egyszerű.


És az embereket nem lehet úgy alkotásra késztetni, ha ingyen szórjuk a pénzt, vagy ha a 0 teljesítményre adjuk a ugyanazt a fizetést amit a másiknak, aki kétszer akkora haszonnal működik. Mert ebből előbb utóbb az lesz hogy mindenki a 0 teljesítményt csinálja. Mert miért ne? Ő bemegy dolgozni, és csak az van a fejébe, hogy mikor jár már le? Nincs érdeke abban hogy a saját munkáját tegye hatékonyabbá.


Nemzetközi szinten nem tudunk labdába rúgni semmivel. Ez a probléma, erre kell megoldás. Nem az a megoldás hogy az utolsó romának is munkahelye legyen.

2018. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!