Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jómódú, felső középosztálybeli...

Jómódú, felső középosztálybeli, budapesti, liberális fiatalként van egyáltalán értelme elmenni szavaznom?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, nem sokat foglalkozom a politikával, nem nagyon látok olyan pártot, amelyik engem akarna megszólítani, vagy egyáltalán a fiatalokat. A Momentum volt még ami a legközelebb állt hozzám, de az nagyon gyenge eresztés, ráadásul most már bárki alá befeküdne egy-két mandátumért, így teljesen hitelét vesztette. Szüleim fideszesek, ők arra buzdítanak, hogy a fideszre szavazzak, de rájuk biztos nem fogok.

Csak hát az ellenzéki pártok közül az összes azzal fenyeget, hogy megszorítaná a felső középosztályt, mintsem hogy szabadon élni hagyna minket. Számomra Karácsony Gergely a legellenszenvesebb és még a "Liberálisok" is mögötte akarnak felsorakozni.

Úgyhogy egyelőre úgy vagyok vele, hogy inkább nem megyek el szavazni.



2018. márc. 4. 10:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Akkor örülj a jó sorodnak, hogy nem tudod milyen az a nélkülözés, az, hogy télen fázol a szobában, és nincs pénzed gyógyszerre, mert a magyar átlagbérek nem érnek semmit. Maradj otthon, elégedj meg a saját magad sorsával, és szard le a nálad rosszabbul élőket (akik egyben a többséget is képviselik).


Ezért tart ez az ország ott, ahol. A gazdagok csak gyűjtik a pénzt, esetleg akkor adakoznak, ha látja őket a sajtó, utána meg belerúgnak a szegénybe... Szavazz a Fideszre, mint a szüleid, had legyen még több stadion, had menjen el több milliárd forint a semmire, és éhezzen közben az ország fele. Hajrá


Aztán, ha esetleg nem lesz aki meggyógyítsa a gazdag seggedet, vagy nem lesz senki, aki elvigye a szemetedet a villád elől, akkor majd sírhatsz!

2018. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
De éppen a fordítottja igaz (tapasztalat): nem illeszkednek be, lopnaK, stb. Majd ha megerőszakolják édesanyádat, akkor majd bánni fogod, hogy naiv voltál... de már késő lesz.
2018. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

"nem illeszkednek be, lopnaK, stb"

Éljen. A Fidesz elérte, hogy a magyarok még rasszistábbak legyenek az eddigieknél is... Csak gratulálni tudok az általánosításhoz. Érdekes, hogy mennyi magyar bűnöző van, mennyi a magyar szatír és hány magyar gyilkos ül a börtönben... Felettébb érdekes...

2018. márc. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem bírom az ilyen bűntudatkeltő dumákat.

Képzeld adakoztam már szegényeknek, sőt a szüleim is egy rakás támogatást adnak rászorulóknak. Anyukám személyesen is elment árvaházakba.

Nem az adakozással van a baj, hanem a bűntudatkeltéssel, az erőltetéssel. Mintha én valami büntetést érdemelnék pusztán azért mert jobb helyre születtem.

Ne az állam akarja már kikényszeríteni és önkényesen elvenni a vagyonunkat, hogy aztán ki tudja mire költse...

Én szívesen adakozom szegényeknek, de azt a saját szabad akaratomból szeretném tenni, nem az állam nyomására.

2018. márc. 4. 11:55
 15/24 anonim ***** válasza:
59%
Igen ám, de veled ellentétben az igazán gazdag réteg egyáltalán nem hajlandó magától adni. Éppen ezért akarják azt, hogy aki többet keres, az adózzon is többet. Ez lenne a logikus. Hiszen minek valakinek 4 vagy 5 nyaraló...
2018. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
A kommunizmus is ezzel a dumával kezdődött, hogy "minek valakinek 4 vagy 5 nyaraló", aztán egy szempillantás alatt ott találta magát az ember, hogy már a saját házában is 4-5 családot kell megtűrnie maga mellett...
2018. márc. 4. 12:01
 17/24 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok. Egyik nagy pártra sem tudnék nyugodt szívvel szavazni, de elmegyek, mert távolmaradással Orbánt erősíteném. Aki hasonló cipőben jár ismerősöm, szinte mind a Ketfarkúra szavaz majd.
2018. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Hát ha elmegyek, akkor én is arra fogok.
2018. márc. 4. 12:23
 19/24 anonim ***** válasza:
Miért nem szavaztok inkább a Háromfarkú Liga nevű pártra ?
2018. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
59%

"Képzeld adakoztam már szegényeknek, sőt a szüleim is egy rakás támogatást adnak rászorulóknak. Anyukám személyesen is elment árvaházakba."


Csakhogy a gazdasági problémák megoldásának nem ez a módja. És elég súlyos csúsztatás azt állítani, hogy a baloldal el akarja venni, amitek van, meg összemosni a jelenlegi baloldalt a kommunizmussal. A "járulj hozzá többel" és az "add oda mindet" között állati nagy különbség van. Hiába adakoztok olykor-olykor, az pl. az állami egészségügy és az oktatás helyzetén vajmi keveset fog javítani. És egyébként az adakozás sem az árvák, sem a rászorulók helyzetén nem javít lényegesen, csak a saját lelkiismeret megnyugtatására alkalmas.

És félre ne érts, senki nem akar bűntudatot kelteni. Senki nem hibás azért, ha tisztességesen, a tehetségéből, szorgalmából többre vitte, mint az átlag. De ha ez így van, és bármilyen oknál fogva több jutott neki, akkor úgy illene, hogy nagyobb mértékben járuljon hozzá a közöshöz is. De egy olyan országban, ahol (a nyugati mentalitással ellentétben) még mindig divat adót csalni, nem csoda, ha ez az elv kiveri a biztosítékot a tehetősebbek körében. És ne aggódj, senki nem akarja elvenni a nyaralóidat, de ha már így van, akkor te meg ne várd el, hogy aki az albérletét alig tudja kifizetni, ugyanannyival járuljon hozzá az államháztartáshoz, mint te. A baloldal mindössze ennyit akar, és hidd el, nem a te vagyonod elkobzása minden vágya (ellentétben a fidesszel, aki pl. előszeretettel húzza ki az ingatlanokat a rászoruló gyerekek feneke alól...)

2018. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!