Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jómódú, felső középosztálybeli...

Jómódú, felső középosztálybeli, budapesti, liberális fiatalként van egyáltalán értelme elmenni szavaznom?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, nem sokat foglalkozom a politikával, nem nagyon látok olyan pártot, amelyik engem akarna megszólítani, vagy egyáltalán a fiatalokat. A Momentum volt még ami a legközelebb állt hozzám, de az nagyon gyenge eresztés, ráadásul most már bárki alá befeküdne egy-két mandátumért, így teljesen hitelét vesztette. Szüleim fideszesek, ők arra buzdítanak, hogy a fideszre szavazzak, de rájuk biztos nem fogok.

Csak hát az ellenzéki pártok közül az összes azzal fenyeget, hogy megszorítaná a felső középosztályt, mintsem hogy szabadon élni hagyna minket. Számomra Karácsony Gergely a legellenszenvesebb és még a "Liberálisok" is mögötte akarnak felsorakozni.

Úgyhogy egyelőre úgy vagyok vele, hogy inkább nem megyek el szavazni.



2018. márc. 4. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Hát vagy szavazol a "legkisebb rosszra" vagy nem szavazol
2018. márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát a jelenlegi felhozatalt elnézve a komoly pártok közül még a fidesz a legkisebb rossz számomra, de arra biztos nem fogok szavazni, én nem vagyok ilyen "legkisebb rosszat elfogadó". Úgyhogy ha nem változik a helyzet, akkor marad a semmi, vagy max a Kétfarkú Kutyapárt.
2018. márc. 4. 10:37
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
A józan paraszti ész ezt mondja: ha nem mész el szavazni, az is szavazás. A távolmaradásoddal éppen azokat erősíted, akik megszorítanák a felső középosztályt !
2018. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
45%

Ha számodra problémát jelentene, hogy a felső középosztály adjon kicsit többet a közösbe annak érdekében, hogy a kevésbé szerencséseknek valamivel több jusson (ha nem is a jólét, de legalább az emberhez méltó körülmények), hogy rendbehozzák a közegészségügyet és az oktatást, szóval ha ez számodra probléma, akkor kövesd szüleid példáját, és szavazz a fideszre. Az ugyanis az egyetlen párt ma Magyarországon, amelyik előszeretettel jótékonykodik a tehetősebbek javára, miközben a szerencsétlenebbeknek odavet három szotyit, hogy aztán a sokszorosát vegye el.

Ha nem mész el szavazni, azzal ugyanúgy a fidesznek adod a szavazatodat.

2018. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Hasonló cipőben járok mint te azzal a különbséggel, hogy nem vagyok liberális.


A Fideszt mindenképp le kell váltani. Az egykulcsos adóval jól járok, de cserébe a Fidesz kormányzása alatt már nem is szégyellik és nem is próbálják megmagyarázni a korrupciót, leépül a jogállam, az összes régiónkbeli ország gazdasága elhúz mellettünk, és kiutálnak minket az EU-ból mert Orbán szeret hősködni akkor is amikor nincs értelme...


Valakire azért szavazz a legkisebb rossz elve alapján aki be is jut a Parlamentbe... Mindenesetre a fiatalok pártjai a Jobbik, LMP, és Momentum, a többi pártot egyáltalán nem érdeklik a fiatalok.

2018. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem is megszorítással lenne a baj, egy többkulcsos jövedelemadóval még semmi problémám nem lenne, de a vagyonadót már erőteljesen ellenzem(a családon belüli örökösödési adót pláne), mi már egyszer leadóztunk minden vagyonunk után, ezt még újraadóztatni már tényleg pofátlanság lenne, elveszítenénk az ingatlanjainkat,amik nekem meg a testvéreimnek vannak fenntartva, hogy ki tudjunk repülni a családi fészekből. Illetve az gyalázat, ahogy az MSZP ezt az uszító "fizessenek a gazdagok" kampányt leművelte. Az én tisztességes családomat egy lapon említeni Mészáros Lőrincékkel, ez gyalázat. Úgyhogy bármire, ami MSZP, vagy azzal egy színen indul, az számomra ki van zárva.

Az LMP-re szavaztam 4 évvel ezelőtt, amikor még Schiffer volt és egy mérsékelten liberális párt benyomását keltette. A jelenlegi SZÉLsőségesen balos és feminista LMP azonban meglehetősen távol áll tőlem. A Jobbik meg egy hiteltelen párt, amely először létrehozott egy stabil szélsőséges szektás tábort, amit most Vona megpróbál politikailag korrektté varázsolni.

2018. márc. 4. 11:00
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Akkor gondolkodj úgy hogy a Fidesz meggyengítése a cél, mivel úgyis ők az esélyesek.
2018. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nekem nem célom sem a fidesz meggyengítése, sem a megerősítése.
2018. márc. 4. 11:30
 9/24 anonim ***** válasza:
14%
Akkor kapsz majd szomszédnak egy pakisztáni nyolcgyermekes családot balról, jobbról pedig...
2018. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom nincs egy pakisztáni családdal, ha beilleszkednek, megtanulják a nyelvünket, tisztességesen dolgoznak, betartják a törvényeinket és nem mindenféle segélyekből akarnak élősködni rajtunk.
2018. márc. 4. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!